ELEGOHOUSE – izolované základové a stropní konstrukce

19.11.2012 | PR článek | Stavební technologie | Komentářů 0 |

Základové a stropní konstrukce patří k nejdůležitějším součástem stavby. Jejich správná funkce a provedení je podstatná pro spolehlivost a životnost celé budoucí stavby. Chyby v provedení se vždy nepříjemně promítají do ostatních konstrukcí, jejichž odstranění je v tomto případě poměrně obtížné.

ELEGOHOUSE – izolované základové a stropní konstrukce - foto, Hyperbydleni.cz

Základový systém ELEGOHOUSE

Přináší jedinečné řešení eliminující vznik většiny negativních faktorů při realizaci. Tento systém nevyžaduju úpravu podkladu a hutněný podsyp základové desky. Způsob řešení zamezuje vznik tepelných mostů a snižuje potřebu tepelné izolace v podlaze. Díky systémovému řešení dostáváme jednu z nejspolehlivějších a nejefektivnějších možností realizace základů.

ELEGOHOUSE – izolované základové a stropní konstrukce, fotka

 

Základová deska ELEGOHOUSE není v kontaktu s podložím a je tak zamezeno jakémukoliv vlhnutí konstrukce, čímž vlastně odpadá potřeba hydroizolace pod zdivem. Neprovádí se navážka a hutnění podsypu (často nevhodných) a nevznikají problémy spojené s dodatečným sedáním, praskáním nebo dokonce propadáním běžné desky, která není navržena jako samonosná konstrukce. Volný prostor mezi zeminou a deskou je možno využít jako zásobník vzduchu rekuperace, nebo odvětrání pro snížení radonových emisí.

ELEGOHOUSE – izolované základové a stropní konstrukce, fotka

 

Bednění systému Elegohouse tvoří betonové tvarovky s oboustrannou tepelnou izolací tloušťky 60 - 80 mm. Spára mezi pásy a základovou deskou je ošetřena vůči vnikání vlhkosti a chladu do základové desky. Součástí konstrukce základové desky je až 300 mm tepelné izolace, která slouží jako ztracené bednění a zároveň jako budoucí zateplení podlahové konstrukce. Následná potřeba tepelné izolace v podlaze je omezena na minimum, nebo dokonce zcela odpadá.

ELEGOHOUSE – izolované základové a stropní konstrukce, fotka

 

K betonáži se používá samonivelační beton, tudíž izolační bednění musí být dostatečně těsné. Těsnost je pak zárukou vůči vzniku tepelných mostů. Samonivelačním betonem je dosažena vysoká přesnost a rovinnost základů, jež jsou požadována pro přesné zdění nebo montované stavby.

ELEGOHOUSE – izolované základové a stropní konstrukce, fotka

 

Stropní systém ELEGOHOUSE

nabízí možnost lehkého, izolačního a variabilního stropu. Nízká hmotnost, pevnost a tvarová přizpůsobivost přináší nejen možnost rychlejšího provádění stropů, ale také snadnější a úspornější provádění dalších navazujících konstrukcí - podlah.

ELEGOHOUSE – izolované základové a stropní konstrukce, fotka

 

Vložením izolace do nosné konstrukce odpadá častý problém zateplení podlah podkroví, nebo úskalí při omezené konstrukční výšce. Díky nízké hmotnosti vložek nejsou nosníky tolik zatěžovány a strop dosahuje vyšší užitné nosnosti. Možnost úpravy šířky vložek umožňuje osový posun nosníků a dosáhnout lokálně vyšší únosnosti bez navyšování tloušťky stropu. Tato možnost je žádána při zvýšení zatížení příčkou, krbem, akváriem nebo skladovacími regály.

ELEGOHOUSE – izolované základové a stropní konstrukce, fotka

 

Spodní strana stropu je díky izolačním vložkám rovná a kompaktní. Provádění omítek je snadné, rychlé a nevzniká nebezpečí prasklin. Následná betonáž je opět prováděná pomocí samonivelačního betonu, což zaručuje dokonale rovný povrch pro přímou pokládku podlah, bez nutnosti vyrovnávání.

Základové a stropní konstrukce ELEGOHOUSE vynikají svou efektivitou. Nosná konstrukce obsahující izolaci podlahy, jenž je chráněná vůči poškození, řešení detailů vůči tepelným mostům, přesnost, snadné a rychlé provádění bez nutnosti dobetonovávek, minimalizace zbytkových či doplňkových materiálů a nízké náklady. To je systém ELEGOHOUS.

ELEGOHOUSE – izolované základové a stropní konstrukce, fotka

 

CEMEX je přední celosvětový výrobce a dodavatel betonových směsí, cementu, kameniva, přísad a dalších stavebních materiálů. Poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve více než 50 zemích. V České republice CEMEX provozuje 56 betonáren, 7 štěrkoven, 5 kamenolomů a cementovou mlýnici.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek ELEGOHOUSE – izolované základové a stropní konstrukce zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo