Okapy, nezbytnost pro každou střechu

3.9.2010 | Lucie Sýkorová | Střechy | Komentářů 1 |

Každý hrdý majitel vlastního či pronajatého domku se snaží úzkostlivě starat o svůj domov. Veškeré práce kolem domu, ač jsou většinou radostí, mohou však skýtat i problémy a starosti. Proto aby zmíněných problémů trápilo Vás i Váš dům co nejméně, vybírejte při stavbě i rekonstrukci kvalitní materiály, které maximálně usnadní práci, vyžadují co nejmenší nutnou údržbu a mají dlouhou dobu životnosti.

Okapy, nezbytnost pro každou střechu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Řešíte-li rekonstrukci, či kompletní inovaci okapového systému, naprosto jednoznačně se Vám vyplatí sázet na kvalitu při velkých i malých investicích. Správný výběr materiálů i řešení okapového systému komplexně, Vám může v budoucnu ušetřit mnoho času i peněz. Zvolíte-li typ bezúdržbového okapového systému, máte na příští desítky let v podstatě naprostý klid. Výjimkou je čištění okapové cesty, jež se vyplatí provádět minimálně jednou do roka.

Moderní okapové systémy můžete při jejich výběru, lpíte-li na kvalitě, rozpoznat dle určitých parametrů, jež by Vám měl prodejce, či jiný odporník bez problémů sdělit. Chybu rozhodně neuděláte, dáte-li přednost pozinkovanému plechu ze švédské oceli, jež má dlouhou životnost a nepodléhá korozi. Okap by měl již být opatřen základní barvou a povrchově potom lakovou ochrannou vrstvou HB polyesteru, jehož kvalita spočívá ve vynikající pevné a odolné struktuře.

 

Okapy, nezbytnost pro každou střechu, fotka

 

Je-li pro Vás rozhodujícím, nebo alespoň podstatným faktorem cena, pak počítejte s tím, že její výše se bude odvíjet od toho, jak složitý typ střechy vlastníte a jaké množství pomocných prvků, jenž máte na střeše umístěno. Pomocnými prvky míníme například takzvané žlabové rohy a kouty, dále také čela, kotlíky, či jiné doplňky. Kvalitní a zároveň cenově přijatelné okapové systémy, lze dnes pořídit i v cenově přijatelných relacích a na výběr dostanete také nepřeberné množství barevných variant. Proto, máte-li obavy, že Vám nebude ladit okap se zbytkem exteriéru, hoďte je s klidnou myslí za hlavu. Při nákupu okapového systému, je třeba také pamatovat na důležitost kompletnosti systému. Přesvědčte se, zdali skutečně obsahuje vše co je potřeba k jeho zkompletování, jako např. mezikusy, či spojky a objímky.

 

Okapy, nezbytnost pro každou střechu, fotka

 

Každý trochu zručný domácí kutil by měl montáž a instalaci moderních okapů zvládnou hravě sám. Celý systém se bez použití jakéhokoli speciálního nářadí poskládá jako stavebnice. Žlaby se spojují pomocí tzv. bajonetového uzávěru a patentovanou gumovou spojkou - díky čemuž je spoj trvale těsný a navíc můžete okapový systém kdykoli rozebrat a pak znovu složit.

Okapové žlaby jsou namáhány, například v horských oblastech, a to sice velkým množstvím sněhu, a tak se často na zimu sundávají a na jaře zase nandávají. Máte-li dům situován v místech, kde vládne drsné počasí, vybírejte silné okapy se snadnou možností demontáže. Pakliže nejste vlastníkem horské chaty a máte pocit, že je snazsší a lacinější, zakoupit obyčejné pozinkované okapy a natřít si je barvou která se Vám líbí, pak vězte, že realita je bohužel jiná. Spočítáte-li si opakované natírání cca každých 6 let, čas, jenž nad tím strávíte a cenu barvy, vyjde Vám, že daleko výhodnější bude povrchově upravený systém, jenž vydrží bez natírání a další údržby až 40 let.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

STREFA: Dle mého názoru je možná...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo