Beton na střeše je spolehlivý i pěkný

23.12.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Střechy | Komentářů 0 |

Střešní tašky z betonu jsou vzhledově srovnatelné s klasickými pálenými krytinami, stejně snadno se pokládají i opravují. Díky vysoké pevnosti jsou odolné i ve větším rozměrech, trh je nabízí v mnoha barevných, tvarových i hmotnostních variantách.

Beton na střeše je spolehlivý i pěkný - foto, Hyperbydleni.cz

 

Betonové střešní krytiny se u nás vyrábějí ve už přes stovku let. Jejich produkce je založena na křemičitém písku, portlandském cementu a barevných pigmentech na bázi oxidů železa. Mají podobu převážně profilovaných, v jedné vrstvě pokládaných tašek, jichž se na jeden čtvereční metr spotřebuje podle typu 7,5 až 10 kusů. Práci usnadňují přesné tvary tašek a široký sortiment doplňků. Zatížení krovu se pohybuje v rozmezí od 37,5 do 47 kg/m2, ovšem s výjimkou maloformátových bobrovek, jejichž váha je cca 80 kg/m2.

 

Beton na střeše je spolehlivý i pěkný, fotka

 

Pokud jde o sklon střechy, bezpečných je 22 stupňů a více, tašky však lze při dodržení speciálních opatření pokládat už od 12 stupňů. Na trhu jsou nově také produkty, jež jsou vhodné i pro střechy se sklonem 7 stupňů. Betonová střešní krytina je dobrou volbou nejen pro novostavby, ale i pro rekonstrukce, a to včetně historických objektů. Díky svým vlastnostem obstojí i ve vyšších nadmořských výškách.

 

Beton na střeše je spolehlivý i pěkný, fotka

 

Odolné a trvanlivé

Betonová střešní krytina je díky zhutnění materiálu pevná a dobře odolává mechanickému poškození i vlivu klimatických podmínek včetně působení mrazu. Může za to minimální nasákavost výrobků. Odolnost tašek vůči počasí však pomáhají zvyšovat i moderní technologie používané k povrchové úpravě. Jde o akrylátový nástřik v několika vrstvách, jenž zároveň přispívá k ochraně a zachování původní barevnosti, omezuje zašpinění střechy, usazování nečistot a chrání střechu také proti mechům a dalším rostlinám. Výrobci své produkty neustále zlepšují. Například zvýšení a tvarové úpravě vodní drážky brání zatékání i vzlínání vlhkosti, takže voda nemá šanci proniknout do střešní konstrukce. Navíc tašky díky tomuto vylepšení do sebe lépe zapadají.

 

Beton na střeše je spolehlivý i pěkný, fotka

 

Paleta tvarů, barev i doplňků

Nabídka typů betonových tašek je široká. Dělí se nejen na velko a maloformátové, ale i na symetrické se středním obloukem, s asymetrickou vlnou, masivnější či jednoduché… Rozšiřuje se také sortiment barev: i když mezi nejoblíbenější stále patří tradiční cihlově červená, přibývají nové varianty. Velmi populární je například břidlicově černá nebo vínová, k mání je i tmavě hnědá, památkově červená, měděná, ale na trhu jsou také u nás spíše nestandardní barvy jako světle a tmavě zelená, modrá a přírodní šedá.

 

Beton na střeše je spolehlivý i pěkný, fotka

 

Na výsledný vzhled střechy a potažmo i celé stavby má však vliv ucelenost systému, do něhož kromě tašek paří také doplňky - hřebenáče, okrajové, odvětrávací pochozí nebo protisněhové tašky, tašky s úchyty pro sněholamy, lávky nebo i hromosvody, prostupy pro antény, odvětrání kotlů, nosné tašky stoupací plošiny… Výrobci také pamatují na řešení nároží, úžlabí, štítů, v sortimentu mají krycí fólie kolem komínů, oken či průlezová okénka pro kominíky. Komplexní program zahrnuje také okapové systémy nebo solární panely.

 

Beton na střeše je spolehlivý i pěkný, fotka

 

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Bramac, KM BetaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Beton na střeše je spolehlivý i pěkný zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20112 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo