Vápenopískové zdivo jde s dobou

1.10.2012 | PR článek | Střechy | Komentářů 0 |

Trendem v současném bydlení jsou nepochybně úspory. Důvodů je hned několik, v čele s rostoucími cenami energií. Vápenopískové zdivo KM BETA z Bzence na Hodonínsku, které právě slaví stoleté výročí, představuje pokrokový stavební materiál, jehož obliba především v posledních letech prudce stoupá. Je základem zdicího systému SENDWIX navrženého přímo pro stavbu tepelně-úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů. Díky právě probíhajícím podzimním slevám můžete pořídit jak vápenopískové zdivo, tak další materiály KM BETA, za mimořádně výhodné ceny.

Vápenopískové zdivo jde s dobou - foto, Hyperbydleni.cz

Závod KM BETA na výrobu vápenopískových cihel byl postaven v Bzenci - Přívozu roku 1912. Vyrostl v blízkosti rozsáhlé lokality vátých křemičitých písků nazývané také Moravská Sahara, která dodnes slouží jako optimální surovinový zdroj pro výrobu. Tento závod je v současné době druhým nejstarším výrobním závodem KM BETA.

Důvodem stále rostoucí obliby vápenopískového zdiva je především optimální kombinace vysoké objemové hmotnosti, mimořádné pevnosti a vynikajících tepelně a zvukově izolačních vlastností. To umožňuje navrhovat nosné stěny s menší tloušťkou, čímž je dosaženo nejen úspory stavebních materiálů a práce při zdění, ale při stávající zastavěné ploše také úspory užitné plochy až ve výši 10 %. Nově získanou plochu lze využít třeba jako další pokoj navíc.

 

Výborné tepelně-izolační parametry

Systém SENDWIX je koncipován tak, aby tepelné vlastnosti zdiva vysoce překračovaly hodnoty doporučované normou. Volitelná tloušťka zateplení určuje tepelně-technické vlastnosti obvodového zdiva a tudíž i celkový tepelný odpor stěn. Systém tak nabízí celkem 64 různých řešení, která se liší skladbou i svými parametry. Projektant či investor si může v závislosti na stavebním záměru výsledné parametry tepelného odporu a součinitele prostupu tepla libovolně vybrat.

Vzhledem ke své vysoké objemové hmotnosti a hustotě má vápenopískový kvádr výbornou tepelnou akumulaci. Ta umožňuje pohodlně překlenout teplotní výkyvy mezi dnem, nocí a v přechodných obdobích (jaro, podzim) bez zapnutí topné soustavy, čímž se významně sníží spotřeba energií. KMB SENDWIX navíc vyniká skvělým tlumením hluku (Rw až 56 dB – tzv. akustická pohoda), zdivo je bezpečné (nehořlavé - třída A1) a má příznivé parametry příjmu a výdeje vlhkosti (vlhkostní mikroklima).

 

Minimalizace tepelných mostů

I když se tzv. tepelné mosty snadněji eliminují u sendvičového zdiva, jako je systém SENDWIX, než u jednovrstvých konstrukcí, přišla letos KM BETA v tomto směru s novinkou. Nový prvek SENDWIX THERM je určen pro minimalizaci tepelných mostů mezi stěnou a základovou konstrukcí, případně stěnou suterénu stavby. Při jeho výrobě se používá speciální příměsi, která zvyšuje tepelný odpor o 50 %. Prvek se používá jako první zakládací řada zdicích prvků.

 

Rychlá a přesná výstavba

Při samotné realizaci spočívá výhoda vícevrstvých konstrukcí oproti jednoplášťovým ve snadném skládání jednotlivých prvků, které připomíná dětskou stavebnici. Navíc je u vícevrstvých systémů jednodušší kontrola správného provedení. Vápenopískové prvky plní zejména statickou funkci a zdění s jejich využitím lze snadno zkontrolovat.

Urychlení a usnadnění práce při zdění představuje nový dávkovač na lepidlo KM BETA. Tato pomůcka je určena pro zdění z vápenopískových cihel KMB SENDWIX. Díky dávkovači lze docílit nanesení rovnoměrné vrstvy lepidla výšky 3 mm v celé ploše, a tím pádem dokonalou přípravu spáry pro položení další řady zdicích prvků.

Systém SENDWIX úzce navazuje na další sortiment společnosti KM Beta, například betonová střešní krytina nebo maltové a omítkové směsi PROFIMIX. Značka PROFIMIX kromě malt a omítek zahrnuje také kvalitní cementové potěry, lepicí a stěrkovací hmoty. Doporučené skladby materiálů PROFIMIX najdete formou schémat na www.kmb-profimix.cz, kde jsou uvedeny i podrobnosti o jednotlivých materiálech.

 

Nákup stavebních materiálů KM BETA je nyní ještě výhodnější. K trvale nízkým cenám (až o 41 %) na www.shop.kmbeta.cz se totiž přidaly podzimní akční slevy. Zjistěte si, kolik teď při stavbě ušetříte!

Více na www.kmbeta.cz nebo na infolince 800 150 200.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Vápenopískové zdivo jde s dobou zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo