Oprava střechy

11.1.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Střechy | Komentářů 0 |

Pokud vaší střeše dochází kondice, je pravděpodobně čas dát ji trochu do pořádku. Nemusíte si na to zrovna volat firmu, pokud si troufnete, můžete se do toho pustit sami.

Oprava střechy - foto, Hyperbydleni.cz

Pokud vaší střeše dochází kondice, je pravděpodobně čas dát ji trochu do pořádku. Nemusíte si na to zrovna volat firmu, ale pokud chcete, můžete se do toho pustit sami.

Je spousta způsobů, jak může být vaše střecha poškozená. Možná vám skrz ni zatéká, můžou na ní začít růst mechy a tráva. Taky vám můžou popraskat tašky a vyblednout barva. Je tu prostě mnoho možností jak by se vám střecha mohla poškodit. Pokud budete číst níže, dáme vám pár tipů, jak dát střechu znova do pořádku.

Renovace střechy

Někdy je lepší než úplná oprava pouze částečná renovace. Tu nemusíte provádět pouze pokud je střecha poškozená. Můžete ji udělat i pokud chcete vylepšit vzhled své střechy. Renovace většinou zahrnuje výměnu tašek a přemalování konstrukce. Samozřejmě nemusíte vyměňovat všechny tašky. Kupte si stejný vzor jaký už na střeše máte a vyměňte pouze prasklé nebo zašlé kusy.

Oprava

Pokud vám střechou nějak moc zatéká nebo se uačíná bortit, žádná renovace nepomůže. Musíte ji celou opravit. To většinou zahrnuje kromě výměny poškozených tašek také rozsáhlou opravu a přemalování konstrukce střechy. Při této příležitosti je dobré taky vyměnit okapy. Když už střechu opravujete, tak ať to máte všechno najednou. Než se do opravy pustíte, musíte nejdřív zjistit hlavní příčiny problému. Pokud zachytíte problém hned v zárodku, dá se opravit za velmi nízkou cenu. Pokud to ale podceníte tak vězte, že se opřádně prohnete.

Přemalování

Střechu nemusíte přemalovávat jenom pokud vám vybledly barvy. Kvalitní barva na střechu taky zlepší odolnost a výdrž střechy. Speciální barvy na střechy jsou sice drahé, ale určitě se vyplatí.

Oprava střechy - foto, Hyperbydleni.cz

Čistění vysokým tlakem

Tohle je pravděpodobně nejlepší způsob, jak vyčistit okapy a odstranit ze střechy nánosy špíny. S tímto přístrojem bez problémů odstraníte lišejníky, řasy i mechy. Tento způsob čištění je taky velmi pohodlný a jednoduchý. Zvládne to opravdu každý.

Znovuzastřešení střechy

Pokud budete začínající problémy na vaší střeše přehlížet, je dost možné, že už vám žádná renovace nepomůže a budete ji muset znovu zastřešit. Je to ta nejdražší cesta, jak dát střechu dohromady. Pokud budete chtít z tašek přejít na kovovové pokrytí střechy a naopak, měli by jste se radši obrátit na profesionální firmu. Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 15

Diskuze

Článek Oprava střechy zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

Legislativa

 Poradce Hyperbydlení

Vaše dotazy zodpoví
Poradce Hyperbydlení

Otázek: 115 Vložit dotaz

veletrhy

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Veletrhy - foto, Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY, Hyperbydleni.cz

Nakupte dárky na Vánoc...

29.11.2016

Chcete pořídit svým nejbližším pod stromeček...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo