Střešní zahrada

24.1.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Střechy | Komentářů 0 |

Pokud máte omezený prostor, ale i přesto chcete hezkou zahradu, moc rádi vím pomůžeme. Vytvořením zahrady na střeše využijete každé volné místo, a ještě budete mít kam utéct před venkovním světem.

Střešní zahrada - foto, Hyperbydleni.cz

 

Dnes se podíváme na pár rad, jak si udělat střešní zahradu.

Pokud máte omezený prostor, ale i přesto chcete hezkou zahradu, moc rádi vím pomůžeme. Vytvořením zahrady na střeše využijete každé volné místo, a ještě budete mít kam utéct před venkovním světem.

Vytvoření soukromí

Jedna z nejlepších věcí na střešní zahradě je soukromí. To znamená zrušit výhled na všechny okolní budovy, které by jste mohli ze své nové zahrady vidět. Ideální pro toto zakrytí okolí je bambusová stěna. Je dostatečně vysoká a není ani drahá. Klidně zakryje výhled na celý blok budov. Je taky velmi lehký a nezabere moc místa.

Ukrytí nevzhledných věcí na střeše

Na střeše najdete mnoho různých elementů, které se na zahradu moc nehodí. Jsou to například různé výdechy klimatizace, které můžou být hodně velké a nevzhledné. Ty můžete skrýt nenápadnou barvou, kteká by byla podobná s barvou pozadí. Nebo je můžete skrýt pomocí rostlin.

Střešní zahrada - foto, Hyperbydleni.cz

Výběr rostlin

Jedna z nejdůležitějších věcí při tvorbě střešní zahrady jsou rostliny. Musíte si vybrat takové rostliny, které by odolaly dešti, silnému větru nebo i silnému horku, které se na střechách v létě udržuje. Zahradu by jste měli začít vytvářet počátkem jara, hned jak ustoupí mrazy.

Střešní zahrada - foto, Hyperbydleni.cz

Květináče

Klíčem ke střešní zahradě je jednoduchost. Díky usazení květin do květináčů a kontejnerů je vaše střešní zahrada mobilní a můžete si ji neustále upravovat podle své představy. Další výhoda je, že můžete váhu všeho příslušenství rozložit na střechu rovnoměrně.

Střešní zahrada - foto, Hyperbydleni.cz

Jednoduchost je ten pravý styl

Samozřejmě si můžete vytvořit honosnou střešní zahradu, ale i tady platí, že v jednoduchosti je síla. Je dobré používat dřevo a převážně jemné a přírodní barvy. Nic extra nápadného, protože střešní zahrada slouží hlavně k relaxaci. Takže je dobré, když vás tam nebude nic rušit. Květináče a kontejnery vybírejte tak, aby barvou i stylem splývaly s pozadím. Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 9

Diskuze

Článek Střešní zahrada zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo