Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Chytré řešení pro vaši střechu, Hyperbydleni.cz

Chytré řešení pro vaši střechu

12.6.2008 | Bramac | Střechy | Komentářů 0 |

Vybrali jste pro stavbu střechu s nízkým sklonem a chtěli byste na ni položit skládanou krytinu? Až dosud to nebylo možné, a tak majitelé domů s těmito střechami museli volit jiná řešení. V tomto roce ovšem Bramac přichází na trh s novinkou, která umožní položit skládanou krytinu i na střechy se sklonem již od 7°. A také vám představíme nové řešení solárních panelů vhodné právě pro vaši střechu. Ať už je ideálně orientovaná na slunce anebo nikoliv.

Chytré řešení pro vaši střechu - foto, Hyperbydleni.cz

Jak to funguje

Střešní systém Bramac 7° je založen na upravené betonové střešní tašce Bramac Max v kombinaci s difuzní fólií Bramac Top RU. Úprava tašky spočívá v integraci kovové zarážky proti zpětnému průniku vody do vodních žlábků pod hlavovým okrajem tašky, tzv. rainbar. Stejným způsobem jsou upraveny betonové tvarovky – taška poloviční, krajní, odvětrávací, protisněhová, hromosvodová, prostup odvětrávání, prostup pro anténu a nosná taška stoupací plošiny. Systém doplňují další standardní tvarovky - hřebenáč, hromosvodový a ukončovací hřebenáč a uzávěra hřebene a další plastové a kovové prvky.
Střešní systém Bramac 7° lze navrhovat pro oblast střešních sklonů 7° až 12° s ohledem na zatížení sněhem do velikosti charakteristické hodnoty max. 1,5kN/m2, tzn. v I. až III. sněhové oblasti bez ohledu na nadmořskou výšku a pro délky krokví do 12 m.

Záruka na funkčnost 15 let

Kromě výše uvedené úpravy tašek je nezbytnou součástí systému Bramac 7° vodotěsné podstřeší, které je tvořeno bedněním a vlastní vrstvou pojistné hydroizolace. Použití systémových prvků a vlastní provedení podle Pravidel pro montáž střešního systému Bramac 7° je podmínkou pro poskytnutí 15leté záruky na funkčnost střešního systému. Doplňkové utěsnění proti průniku vody spočívá v těchto prvcích:
oboustranně integrované, separační folií chráněné lepicí proužky podél horního a spodního okraje difuzní folie Top RU pro utěsnění v ploše
preventivní utěsnění plošného spoje kontralatí a Top RU těsnicí pěnou
lepicí tmel pro slepení příčných spojů folie Top RU a dalších spojů, kde nelze provést „lepení proužek na proužek“

Do každé střechy solární panel

Jen za loňský rok vzrostl prodej solárních panelů o 77%. A důvodů, proč tomu tak je, se nabízí hned několik. Je všeobecně známo, že světová spotřeba energie neustále vzrůstá. Tradiční zdroje energie tedy již nestačí, a proto se využívají ve stále větší míře i alternativní zdroje. Jedním z těchto zdrojů je i solární energie, která začíná být nejen ve světě, ale i u nás, stále populárnější. Je to zcela pochopitelné, protože slunce je zdrojem volně dostupným, nezpoplatněným, a navíc ekologickým. S pomocí kvalitního solárního zařízení je možné ohřívat užitkovou vodu v domě i v bazénu nebo podpořit vytápění domu.

Chytré řešení pro vaši střechu - foto, Hyperbydleni.cz

Novinka: Nadstřešní kolektory

Bramac reaguje na zvýšený zájem domácností o solární panely, a proto přichází s rozšířením své nabídky o takzvané nadstřešní solární kolektory. Jejich výhodou je především možnost využití i v případě malých střešních sklonů (nejvíce však do 30°).
Kolektory se na střechu upevňují do speciální hliníkové konstrukce. Ta umožňuje nastavit solární panel do optimálního sklonu, a zvýšit tak jeho účinnost. Bramac plánuje nabídku nadstřešních solárních kolektorů v horizontální i vertikální variantě. Horizontálního zapojení lze využít i při nevhodné orientaci střešních rovin (např. sedlová střecha s orientací na východ nebo západ), kdy se kolektor na střechu připevní kolmo k okapní hraně, a docílí se tak optimální orientace.
Solární kolektory od Bramacu lze od roku 2006 také integrovat do střešního pláště. Společnost Bramac věří, že rozšíření nabídky o nadstřešní solární kolektory bude vítaným zpestřením i pro stavebníky, jejichž konstrukce střech neumožňovala použití dosud nabízených solárních panelů.

BRAMAC střešní systémy spol. s r.o. je vedoucí firmou na českém trhu v oblasti výroby a prodeje betonových střešních systémů. Na českém trhu úspěšně působí od roku 1991. Na území České republiky v současné době vyrábí ve třech závodech a zaměstnává celkem 259 osob. V duchu své firemní filosofie se zaměřuje na vysoký standard služeb a kvalitu všech svých produktů. V roce 1997 byl BRAMAC střešní systémy spol. s r.o. oceněn certifikátem podle mezinárodního standardu kvality ISO 9002, a to jako první výrobce střešních krytin v ČR.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 10

Diskuze

Článek Chytré řešení pro vaši střechu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo