Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Obklady na dům z ozdobných lícových cihel, Hyperbydleni.cz

Obklady na dům z ozdobných lícových cihel

9.5.2011 | Jana Henychová | Zdící systémy | Komentářů 0 |

Tradiční venkovní stěny s klasickou malbou nebo fasádou v různých odstínech jsou ve stavebnictví běžné již řadu let. V současné době se ale díky snadné dostupnosti pestrého sortimentu nátěrů barevné domy stávají spíše běžnou záležitostí. Jestliže jste se rozhodli vyzdobit svůj dům v moderním stylu tak, aby vám čerstvě upravený povrch venkovních stěn vydržel po dlouhá léta, potom vám můžeme doporučit nechat si obložit venkovní stěny domu okrasnými lícovými cihlami.

Obklady na dům z ozdobných lícových cihel - foto, Hyperbydleni.cz

 

Speciální obkladový materiál s vysokou odolností a univerzální využitelností je moderním prvkem současné architektury. Díky své dostatečné ohebnosti a pruživosti jsou lícové cihly vhodné pro použití na zakřivených a rohových plochách. Lícové cihly jsou čistě ekologickým přírodním produktem. Ze široké nabídky odstínů si můžete vybrat ze dvou základních typů - hladkých písčitých, které na první pohled připomínají obyčejné cihly, nebo rustikálních s hrubým povrchem.

 

Obklady na dům z ozdobných lícových cihel, fotka

 

Díky této osvědčené moderní technologii v podobě ražení tak váš dům bude vypadat, jako kdyby byl skutečně postavený z cihel nebo kamenů. S vysokou propustností páry a odolností proti mrazu tak zůstávají po dlouhá léta jako nové. Vlastnosti těchto moderních cihel se hojně využívají při výstavbě odvětraných fasád administrativních budov.

 

Obklady na dům z ozdobných lícových cihel, fotka

 

Jako obklad na vnější stěny domu, který se podobá výše uvedeným cihlám, lze také používat i lícové pásky. Jsou rovněž ve stavebnictví hodně využívané, neboť se jedná o úspornější variantu. Pásky se nejčastěji používají pro tvorbu fasády rodinných domů a administrativní budovy. Lícové pásky mají podobné využití a stejné vlastnosti jako lícové cihly. Pásky se vyrábějí samostatně nebo odříznutím lícových ploch z cihel o různých tloušťkách. Jsou také ekologickým a přírodním materiálem. Výborné izolační vlastnosti a vysoká odolnost proti mrazu bez tvoření trhlin a prasklin tak zajišťuje bezpečí a pohodlí po mnoho zimních sezón.

 

Obklady na dům z ozdobných lícových cihel, fotka

 

Mezi další výhody tohoto obkladového materiálu patří, že částečně tlumí hluk. Pokud se budete rozhodovat, zda-li upřednostníte lícové cihly nebo pásky, je před samotným započetím práce velmi důležité prostudovat si architektonické a technické řešení konkrétního objektu. Lícové cihly a pásky jsou vhodné jak pro obložení venkovních stěn tak i do interiéru. Kromě obkládání velkých stěnových ploch s ním můžeme vyzdívat i jednotlivé části jako jsou sloupy, parapety, okení římsy nebo krby.

Pro článek byly použity informace a fotografie společnosti NATURBRICK s.r.o. Více informací naleznete na oficiálních stránkách firmy www.naturbrick.cz.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Obklady na dům z ozdobných lícových cihel zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo