Obklady na dům z ozdobných lícových cihel

9.5.2011 | Jana Henychová | Zdící systémy | Komentářů 0 |

Tradiční venkovní stěny s klasickou malbou nebo fasádou v různých odstínech jsou ve stavebnictví běžné již řadu let. V současné době se ale díky snadné dostupnosti pestrého sortimentu nátěrů barevné domy stávají spíše běžnou záležitostí. Jestliže jste se rozhodli vyzdobit svůj dům v moderním stylu tak, aby vám čerstvě upravený povrch venkovních stěn vydržel po dlouhá léta, potom vám můžeme doporučit nechat si obložit venkovní stěny domu okrasnými lícovými cihlami.

Obklady na dům z ozdobných lícových cihel - foto, Hyperbydleni.cz

 

Speciální obkladový materiál s vysokou odolností a univerzální využitelností je moderním prvkem současné architektury. Díky své dostatečné ohebnosti a pruživosti jsou lícové cihly vhodné pro použití na zakřivených a rohových plochách. Lícové cihly jsou čistě ekologickým přírodním produktem. Ze široké nabídky odstínů si můžete vybrat ze dvou základních typů - hladkých písčitých, které na první pohled připomínají obyčejné cihly, nebo rustikálních s hrubým povrchem.

 

Obklady na dům z ozdobných lícových cihel, fotka

 

Díky této osvědčené moderní technologii v podobě ražení tak váš dům bude vypadat, jako kdyby byl skutečně postavený z cihel nebo kamenů. S vysokou propustností páry a odolností proti mrazu tak zůstávají po dlouhá léta jako nové. Vlastnosti těchto moderních cihel se hojně využívají při výstavbě odvětraných fasád administrativních budov.

 

Obklady na dům z ozdobných lícových cihel, fotka

 

Jako obklad na vnější stěny domu, který se podobá výše uvedeným cihlám, lze také používat i lícové pásky. Jsou rovněž ve stavebnictví hodně využívané, neboť se jedná o úspornější variantu. Pásky se nejčastěji používají pro tvorbu fasády rodinných domů a administrativní budovy. Lícové pásky mají podobné využití a stejné vlastnosti jako lícové cihly. Pásky se vyrábějí samostatně nebo odříznutím lícových ploch z cihel o různých tloušťkách. Jsou také ekologickým a přírodním materiálem. Výborné izolační vlastnosti a vysoká odolnost proti mrazu bez tvoření trhlin a prasklin tak zajišťuje bezpečí a pohodlí po mnoho zimních sezón.

 

Obklady na dům z ozdobných lícových cihel, fotka

 

Mezi další výhody tohoto obkladového materiálu patří, že částečně tlumí hluk. Pokud se budete rozhodovat, zda-li upřednostníte lícové cihly nebo pásky, je před samotným započetím práce velmi důležité prostudovat si architektonické a technické řešení konkrétního objektu. Lícové cihly a pásky jsou vhodné jak pro obložení venkovních stěn tak i do interiéru. Kromě obkládání velkých stěnových ploch s ním můžeme vyzdívat i jednotlivé části jako jsou sloupy, parapety, okení římsy nebo krby.

Pro článek byly použity informace a fotografie společnosti NATURBRICK s.r.o. Více informací naleznete na oficiálních stránkách firmy www.naturbrick.cz.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Obklady na dům z ozdobných lícových cihel zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo