Skleněné zábradlí do interiérů a chodeb domů

8.7.2011 | Jana Henychová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Každé zábradlí slouží jako ochrana a zabezpečení pro schodiště. V současné době si můžete ze širokého sortimentu zhotovitelů do vašeho domu vybrat takové schodiště, které vám bude vyhovovat po estetické stránce a zároveň bude plnit požadavky základních bezpečnostních prvků.

Skleněné zábradlí do interiérů a chodeb domů - foto, Hyperbydleni.cz

 

Mezi moderní trendy současnosti patří skleněná a celoskleněná zábradlí. Pro jejich výrobu se často používá sklo lepené nebo tvrzené, které je dostatečně silné a odolné proti silným nárazům. Sklo je možné ukotvit buďto samostatně nebo pomocí dřevěných i nerezových sloupů. Mnoho bytových trendů současné doby směřuje spíše k neutralitě, aby byly snadno univerzálně využitelné pro většinu variant barevných kombinací zařízení bytu. K tomuto neutrálnímu využití je sklo prvotřídním materiálem, neboť průhledný materiál se dá velmi snadno nakombinovat s ostatními prvky a nemůže dojít k barevné nevkusnosti a vzájemné rušivosti jednotlivých stylů.

 

Skleněné zábradlí do interiérů a chodeb domů, fotka

 

Většina skleněných zábradlí a schodišt v dnešní době bývají dominantním prvkem architektury. Mnohdy se tento novodobý trend v podobě velkých skleněných tabulí stává vyhledávanějším materiálem pro velké stavby. Zábradlí tak bývá dekorativním prvkem, jehož uchycení se v řadě staveb navrhuje již v úrovni podlahy. Tyto návrhy se často provádí bez klasických madel, jako mají běžná zábradlí a okraje tvoří například dřevěný rám nebo plastová výstuha. Design dokonale průhledné konstrukce s přirozenou elegancí skla může být navíc doplněn přidáním madel z okrasného dřeva nebo oceli. Používaná skla pro tento systém jsou vždy vrstvená z tvrzených skel.

 

Skleněné zábradlí do interiérů a chodeb domů, fotka

 

Pro vrstvení se při aplikaci používá speciální fólie PVB v čirém provedení. Pro jemné zbarvení nebo zakalení skla se může používat fólie mléčně matovaná nebo barevná. Realizace schodiště se skleněným zábradlím může být prováděna jak v interiéru tak i na chodbách. Systém zábradlí, které tvoří skleněné tabule, je také možné využívat pro dodatečnou výstavbu komunikačních lávek, teras, balkónů. Tento styl skleněného ohraničení může nalézt uplatnění i v zahradní architektuře, kde si například můžete nechat vytvořit kamenné schůdky a kolem nich malé zábradlí, které sice zde nebude plnit funkci bezpečnostní, ale pouze okrasnou.

 

Skleněné zábradlí do interiérů a chodeb domů, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Skleněné zábradlí do interiérů a chodeb domů zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »