Speciální lišty jako těsnění do garáže

11.3.2011 | Jana Henychová | Izolace a zateplení | Komentářů 1 |

Přichází první týdny teplejšího počasí, a tak pro mnoho z nás nastává řada úklidových prací venkovních ploch, kde se během zimy usadily nečistoty. Obzvláště důkladné vyčištění garáže vyžaduje více hodin a vynaložení pracovního úsilí, abyste ji měli dokonale čistou od podlahy po stěny.

Speciální lišty jako těsnění do garáže - foto, Hyperbydleni.cz

 

Odstranění špinavých skvrn zajistí celá řada dostupných kvalitních přípravků v kombinaci se správnými metodami čištění, nicméně stále se jedná o pouhé odstranění následků po zimě. Pokud chcete zvolit správné řešení jako prevenci, je třeba Vaši garáž řádně na další zimu technicky zaopatřit, aby do ní nezatékalo. Obzvláště pokud máte podlahovou krytinu a stěnové obložení delší dobu a začínají se tvořit praskliny a škvírky, pak je na místě v co nejbližší době naplánovat si drobnou rekonstrukci. Konkrétně pro utěsnění rohů a zákoutí je jedním z nejlepších řešení upevnit kvalitní, silné a odolné lišty z gumy nebo plastu, které vám vydrží po mnoho dalších zimních sezón. Jako každou lištu si i takovouto lze zakoupit přesně na míru. Pro upevnění a spojení se zemí a stěnami se většinou používá speciální silné lepidlo nebo silikon. Vaše garáž tak bude odolná proti vlhku, dešťové vodě i sněhu.

 

Speciální lišty jako těsnění do garáže, fotka

 

Pokud bychom se zaměřili na velké garáže a tovární haly v průmyslových objektech, pak vám můžeme doporučit přechodovou, zátěžovou a nájezdovou lištu, které při průjezdu různých zařízení zvyšují odolnost objektů. Jsou speciálně vyrobeny tak, aby snesly vysokou zátěž. Pro větší zátěž usnadňují průjezd paletových a vysokozdvižných vozíků. Jsou rovněž výhodné pro budování bezbariérových přístupů pro osoby na invalidních vozících. Oproti tomu pro malé garáže v rodinných domcích se pro pevné utěsnění může hodit decentní ukončovací lišta podlahy u stěny. Profil této lišty je složený ze základny, vrchní části a plastových klipů. Vrchní část je spojena se základnou pomocí několika klipů. Základna profilu se připevňuje k podlaze vruty. Ukončovací lišta tak může dokonale těsnit, pokud ji správně upevníte. Především je třeba si vše předem vyměřit, jestliže máte u krajů garáže drobné hloubkové a výškové rozdíly vzhledem k podlaze. Stejně tak pro místa s omezenou výškou a pro soklové lišty musíme vždy volit individuální technologický postup, a to i v případě, že se jedná o pouhé lepení.

 

Speciální lišty jako těsnění do garáže, fotka
Speciální lišty jako těsnění do garáže, fotka

 

Dalším důležitým parametrem lišty je její profil, který určuje její celkový tvar a vzhled. Profily vytvoří harmonizující vzhled vašich podlah. Provedení profilů bez viditelného připevnění dodá podlahám stylové ohraničení. Při upevňování těsnících doplňků do garáže můžete narazit na kovové profily s fólií, které není možné řezat rozbrušovacím kotoučem. Při řezu se totiž hliník nadměrně zahřívá a dochází k deformaci fólie. Proto, aby byl řez vždy čistý a hladký, je potřeba takové profily uřezávat za použití pily, která obsahuje speciální řezací kotouč na hliník nebo můžete použít ruční pilku na železo.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

...: Dobrý den, chtěla bych se...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »