Foukaná izolace MAGMARELAX®

18.3.2011 | IP IZOLACE Polná, s.r.o. | Izolace a zateplení | Komentářů 7 |

Tvrzení, že ceny energií a tepla neustále rostou, není pro nikoho překvapivé. Energie je prostě dražší a dalšího nárůstu se dočkáme se zvýšením DPH. Pokud však nechceme vydávat za topení stále více peněz, zbývá nám tedy jediná možnost, minimalizovat náklady na topení, jinými slovy, zateplit dům. To často představuje náročnou investici. Vyměnit okna, zateplit fasádu, izolovat stropy. Každému je to jasné. Ale jakou zvolit variantu? Není jednoduché vyznat se v nabídce dodavatelů. To se týká i nejúčinnějšího způsobu zateplení, kterým je foukaná izolace. Správné rozhodnutí vyžaduje hodně odborných znalostí. Následující odstavce přinášejí několik rad pro správnou orientaci.

Foukaná izolace MAGMARELAX® - foto, Hyperbydleni.cz

 

V rámci takové investice, jakou je izolace domu, začneme opatřením, které má největší účinnost. S tím souvisí i rychlá návratnost. Kde tedy začít? Nejvýhodnější je z tohoto hlediska izolovat podlahy na půdě. Stropem bytu uniká zhruba třetina tepla. Již na základní škole jsme se učili, že teplý vzduch je lehčí než studený a proto stoupá vzhůru. A ve stropech se už najdou skulinky, kterými uniká teplo na půdu. Lze tomu účinně zabránit? S odstupem nejlepší řešení představuje foukaná izolace. Když foukaná izolace, tak minerální, která má mnohem lepší termoizolační vlastnosti než celulóza. A když minerální foukaná izolace, pak tedy ta nejlepší, MAGMARELAX® ! Představíme možnosti a způsob její aplikace.

Dutiny v konstrukci stropu na půdě

Už jsme popsali, proč náklady na vytápění domu hodně sníží izolace podlahy na půdě, jinými slovy izolace stropu nebo střechy. Tuto možnost lze využít nejen v rodinných a bytových domech, ale i v kancelářích, ve skladech, v průmyslových i zemědělských objektech. Většinou však nemáme aktuálně k dispozici dost peněz na celkovou tepelnou izolaci domu. Velkou chybou by nicméně bylo izolovat objekt pouze provizorním způsobem. To by se v budoucnu zcela jistě nevyplatilo. Proto je lépe se nejprve soustředit na oblasti, kterými nejvíce uniká teplo. Opět nám pomůže znalost zákonitostí fyziky. Teplo stoupá vzhůru. Kromě oken jsou to tedy právě stropy a střechy, kudy s teplem uniká také nejvíce peněz. Až třetina tepla unikne bez užitku stropy.

 

Foukaná izolace MAGMARELAX®, fotka

 

Zateplení půdy foukanou minerální izolací MAGMARELAX®

Doporučujeme následující postup:

Nejprve si musíme opatřit relevantní informace. Pomůže internet. Navštivte web dodavatele foukané minerální izolace MAGMARELAX®, stránky společnosti www.ippolna.cz. Můžete odeslat nezávaznou poptávku. Zanedlouho se ozve obchodně technický poradce, domluvíte si s ním prohlídku domu. Prohlédnete spolu zejména půdní prostor a seznámíte se se všemi možnými variantami jejího zateplení. Je velmi vhodné využít návštěvy odborníka a ptát se.

 

Foukaná izolace MAGMARELAX®, fotka

 

Technický poradce spočítá nutné náklady na investici a na místě zpracuje kalkulaci. Cena vás svojí výší rozhodně nezaskočí, bude se pohybovat v řádu desítek tisíc korun podle velikosti a členitosti plochy. Návratnost bývá do pěti let.

Možnosti financování

Pochopitelně je možno využít úspor. Kdo má uzavřeno stavební spoření, může z něho čerpat úvěr. Nejvýhodnější možností je však nabídka společnosti IP IZOLACE POLNÁ, která pro vás ve spolupráci s bankou dokáže zařídit zateplení na úvěr. Že to není nic světoborného? Omyl. Banka dá lepší podmínky, než jste schopni sami individuálně dohodnout. Navíc nastaví výši splátek tak, že se rovnají úsporám za teplo. Nezatíží to rodinný rozpočet a po splacení úvěru, tedy asi za 4,5 roku, už jenom šetříte. A zůstanou vám prostředky na další investice do zateplení.

Vždy pečlivě vybrat dodavatele

Výběr realizátora je stejně důležitý jako způsob realizace. Snažte se vždy vybrat toho nejkvalitnějšího. Nemusí to ovšem nutně být ten nejdražší. Podmínkou je certifikace ISO na materiál i na realizační postupy. Jen kvalifikovaný dodavatel zaručí vysokou kvalitu práce, které budou pod přísnou kontrolou se zvláštním zřetelem na kvalitu. Na „garážové“ firmy zapomeňte. A ještě jedno doporučení. Foukaná minerální vlna MAGMARELAX má nejlepší poměr ceny a kvality.

Žádejte od zhotovitelské firmy reference. Seznamte se s názorem těch, kteří už mají zkušenost s efektivitou foukané izolace. Nezapomeňte si dohodnout termín realizace.

Základem úspěchu je odborná aplikace foukané izolace

Samotná realizace trvá jen zhruba tři hodiny. Na místo před domem přijede vůz s nákladem izolace a s potřebným strojním vybavením. Nejprve odborní pracovníci připraví zateplovaný prostor půdy. Obsluha natáhne světlíkem nebo po schodech hadici z vozu na půdu. Foukání minerální vaty se děje buď přímo na podlahu půdního prostoru nebo do dutin ve stropu. Izolace je tedy v prvním případě nafoukána v rovnoměrné vrstvě na podlahu půdy. Pracovníci dbají na to, aby byly dokonale utěsněny všechny spáry, kudy uniká teplý vzduch. Nejexponovanější jsou zákoutí u stěn a blízko trámů. Fouká-li se minerální vlna do prostoru mezi stropem místností a podlahou půdy, je třeba zvednout vždy po sedmi metrech jedno prkno podlahy půdy. To nezpůsobí žádný nepořádek, půdu ani není potřeba vyklízet.

 

Foukaná izolace MAGMARELAX®, fotka

 

Někdy se stává, že je příprava komplikovanější. Je potřeba rozvinout parotěsné fólie nebo na přání připravit novou konstrukci podlahy. Konstrukce z desek SSM je zhotovovaná v dílnách firmy zhruba za 1-2 dny a na místě samém se během hodiny smontuje. Technik vše předem vysvětlí a zajistí výrobu konstrukce.

Po ukončení aplikace se dutiny uzavřou, volně nafoukaná izolace se porovná, pracovníci po sobě uklidí. Následně vám předají hotové dílo a také fakturu, v níž je uvedeno přesné množství použitých materiálů. Oproti deskovým izolacím neplatíte prořezy, díky foukání odpadají. Cena díla se oproti rozpočtu zpravidla ještě sníží, protože třeba rozměry trámů nelze předem přesně odhadnout.

Po aplikaci izolace budete mít i následnou péči

Foukání čedičové izolace končí, pracovní četa odjíždí. Zájem firmy však nekončí. Klient obdrží dotazník, malý průzkum spokojenosti. Je zde možnost uplatnit připomínky a hodnotit práci. Je vhodné této možnosti využít. Nejen kvůli tomu, že z vašich postřehů můžete mít užitek i později, ale také z nich mohou profitovat vaši následovníci.

Foukaná minerální izolace, to je MAGMARELAX®

Videa, fotografie z realizací foukané minerální izolace naleznete na adrese www.ippolna.cz

 

Foukaná izolace MAGMARELAX®, fotka

 

 

Kontakt:

IP IZOLACE Polná, s.r.o., Tyršova 405, 588 13 Polná
tel.: 567 212 412, 567 212 899, mobil: 777760203
Bezplatná linka: 800 100 533, www.ippolna.cz
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Marek Klementa: Dobrý den, provádím foukané...< Odpovědět

Karel: Dobry den.Vi nekdo...< Odpovědět

izolace: www.izolace-izotom.cz< Odpovědět

Izolace: Dobrý den, také jsem rešil...< Odpovědět

Pavel: Pane Honzo.Škoda že ste...< Odpovědět

Karel: Dobrý den, také jsem rešil...< Odpovědět

Honza: Mám MAGMARELAX na půdě a to...< Odpovědět

počet příspěvků: 7

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »