Investice do zateplení se vyplatí a není luxusem

17.5.2011 | Rockwool, a.s. | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Stavba nebo rekonstrukce domu? Obojí znamená volbu vhodných materiálů, zejména izolace pro zateplení.

Investice do zateplení se vyplatí a není luxusem - foto, Hyperbydleni.cz

 

Nízkoenergetická výstavba se v současnosti skloňuje ve všech pádech. Zdroje energií nejsou nevyčerpatelné a je zapotřebí jimi šetřit. Pilířem energetických úspor je kvalitní zateplení. A co by mělo přinést? Na jedné straně samozřejmě úspory tepla i našich peněženek, na druhé straně bezpečnost domu, dlouhou životnost a v neposlední řadě zdravé a ekologické bydlení. Kamenná vlna ROCKWOOL díky svým jedinečným vlastnostem představuje komplexní řešení izolací pro zateplení domu s maximálním efektem.

Úspora nákladů na vytápění až 30 % při zateplení fasády

Nejvíce tepla z interiéru domu uniká prostřednictvím fasády. Při výběru izolace pro její zateplení je třeba brát v úvahu jak tepelný efekt, tak zajištění dostatečné prodyšnosti fasády, aby se zabránilo vytváření vlhkosti a následné tvorbě plísní.

Z praktického i estetického pohledu jsou výhodnějšími a oblíbenějšími kontaktní zateplovací systémy. Právě do těchto systémů je určena fasádní izolace Frontrock MAX E. Tato patentovaná deska je unikátní především svou dvouvrstvou strukturou. Má vynikající tepelněizolační vlastnosti, je nehořlavá, výrazně lehčí na rozdíl od běžných fasádních izolací a vyrábí se až do tloušťky 28 cm, která je ideální pro nízkoenergetické i pasivní domy.
 

Investice do zateplení se vyplatí a není luxusem, fotka

 

Zateplením střechy výrazně snížíme úniky tepla

Jestliže se rozhodneme zateplit fasádu, neměli bychom zapomenout ani na střechu. Její izolací lze ušetřit dalších 11 % nákladů na vytápění.

V případě výběru střešního izolačního materiálu jsou vlastnosti kamenné vlny ROCKWOOL více než přesvědčivé. Izolační desky z ní vyrobené nesají vodu, tlumí hluk, chrání konstrukci krovu před požárem, dobře drží tvar a i po letech dokonale těsní.

Pro zateplení šikmých střech, které jsou nejčastějším typem konstrukce, lze jednoznačně doporučit izolaci Airrock ND. Má nejlepší tepelněizolační vlastnosti (součinitel tepelné vodivosti má hodnotu 0,035 W/m.K) a zvukově izolační vlastnosti, pro které je ideální jak do podkroví, tak do interiérových příček.

 

Investice do zateplení se vyplatí a není luxusem, fotka

 

Izolace podlah, stropů a příček s důrazem na útlum hluku

Kvalitní zateplení podlah nad terénem přináší další 6% úsporu. U podlah a trámových stropů je důležitým aspektem akustika. Kamenná vlna ROCKWOOL výrazně tlumí hluk a její použití pro izolaci podlahových a stropních konstrukcí je tedy na místě. Pro lehké plovoucí podlahy se doporučuje systém AKUFLOOR, jehož součástí je izolační deska Steprock HD.

V úvodu bylo zmíněno komplexní řešení, proto nelze opomenout rozvody tepla, kanalizace či odpadů. K jejich izolaci je vhodnou volbou izolační pouzdro s hliníkovou fólií PIPO ALS.

Co říci závěrem? Je třeba si uvědomit, že při výběru izolace nejsou zásadní jen pořizovací náklady, ale rozhodujícími jsou kritéria jako vlastnosti materiálu, bezpečnost stavby i jejích obyvatel, dlouhodobý efekt a zdravé bydlení. Izolace z kamenné vlny ROCKWOOL jsou investicí s mnohonásobnou návratností.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Investice do zateplení se vyplatí a není luxusem zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »