Léto zdaleka nekončí, přesto myslete na zimu

1.8.2011 | IP IZOLACE Polná, s.r.o. | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Opravdu, je nejvyšší čas na úvahy tímto směrem. Zimní měsíce totiž znamenají nebezpečí pro náš dům. Sněhová nadílka, silné mrazy vystřídané oblevou, nápory větru - to vše může způsobit značné škody. Popraská vodovod, zamrznou odpady, zatéká dírou ve střeše. A k tomu všemu nefunguje kotel etážového topení. Že k takovému katastrofickému scénáři nemůže dojít? Ale ano. A v každém případě se musíme připravit. Nejen na velký nárůst nákladů na topení. Tady je několik dobrých rad, jak úklady zimního počasí alespoň omezit. Projděme si riziková místa.

Léto zdaleka nekončí, přesto myslete na zimu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Začneme střechou

Střecha je v zimě nejvíce ohrožena. Zkontrolujte, zda máte v pořádku krytinu, plechové úžlaby a okapy. Zbavte je nečistot, aby při tání sněhu nepřetékaly. To platí i o podstřešní fólii a tepelné izolaci. Vlhkost po zatečení podstatně snižuje tepelně izolační vlastnosti. Opravte netěsnosti střešní fólie. Alespoň provizorně, třeba přelepením lepící páskou.

Topná soustava

Když už jsme na půdě, podíváme se na komíny. Zanesený komín při topení způsobuje špatné hoření a v nejhorším případě vznícení sazí a v krajním případě požár. Ještě větší nároky mají komíny pro plynové kotle, kde se požaduje vysoká čistota komínových průduchů a dobrý tah. Od letošního roku mají majitele domů novou povinnost. Nechat pravidelně udělat revizi komínů. Bez platné revize pojišťovna v případě požáru neplní.

 

Léto zdaleka nekončí, přesto myslete na zimu, fotka

Stropní systém MAGMARELAX®

 

Nechte si ještě před topnou sezónou zkontrolovat kotel. Plynové kotle je nutno nechat prohlédnout a vyčistit alespoň jednou za dva roky. Není nic nepříjemnějšího, než když porucha v době silných mrazů. Zákon schválnosti nás učí, že to je velmi pravděpodobné. Objednejte si prohlídku už teď, s nástupem podzimu to nemusíte stihnout. Nezapomeňte natlakovat vodu do systému a odvzdušnit radiátory. Také výměna poškozených ventilů se za provozu odstraňuje velmi komplikovaně.

Okna a dveře

Teplo uniká také špatně utěsněnými dveřmi a okny. Jak z obytných místností, tak také i z garáže. Nezapomeňte na sklep a půdu. Špatně utěsněnými okny a dveřmi může unikat až polovina tepla. Výměna oken a dveří je velmi nákladná a vyžaduje dlouhou dobu. Tu již nyní nemáme. Je tedy jiné řešení? Úniku tepla můžeme zabránit alespoň provizorně. Dnes dostaneme různé samolepící těsnicí pásky. Nechte si co nejdříve zpracovat projekt na výměnu oken a vstupních dveří. Realizaci můžete odložit.

Podkroví

Ale vraťme se na půdu. Třetina tepla z obytných prostor totiž uniká stropem. buď vedením materiálem konstrukce stropu nebo prouděním přes netěsnosti. I zde platí fyzikální zákony. Ohřátý vzduch stoupá ke stropu a hledá skuliny do volného prostoru. Považte, většinou najde. Tyto tepelné ztráty představují zhruba třetinu celkových tepelných ztrát domu. Lze to však vyřešit velmi rychle a bez nároku na okamžitou investici. Nejlepší metodou izolace stropu je Stropní systém MAGMARELAX® firmy IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

Jak to funguje?

Jde se o foukanou minerální izolaci. Čedičová izolační hmota MAGMARELAX® je vyrobena z vyvřelé horniny, ze které vytažením jemňoučkých vláken vzniká minerální vata. Má řadu vynikajících vlastností. Nesléhá, dokonale tepelně izoluje a výborně odolává vlhkosti i plísním. Nehoří, nechutná hlodavcům a tlumí hluk. A má velmi dlouhou životnost. Aplikace se nejčastěji provádí foukáním do půdních meziprostor nebo dutin. Tím se utěsní i ty nejmenší skuliny a otvory. Aplikace je jednoduchá. Hadicí se ze speciálního přístroje z nákladního vozu se žene izolace do zateplovaného prostoru. Za běžného provozu domácnosti, není ani třeba příliš vyklízet půdu. Nenadělá se nepořádek a vše je hotovo během několika hodin. Nemáte-li ve stropě dutinu, lze na půdě vytvořit pevnou a rovnou podlahu z OSB desek. Má to další výhodu. Můžete použití půdu k letnímu bydlení.

 

Léto zdaleka nekončí, přesto myslete na zimu, fotka

Foukání minerální izolace MAGAMARELAX® na volnou podlahu půdy

 

Kolik to stojí? Aplikace této velmi efektivní izolace vůbec nemusí zatížit váš rodinný rozpočet. Úvěr lze ve spolupráci s firmou IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. nastavit tak, že výše splátky odpovídá výši prostředků za topení. Návratnost investice nepřesáhne 5 let A pak už jenom spoříte desetitisíce ročně. Konkrétní situaci každého zájemce proměří firemní specialisté na místě a navrhnou nejlepší řešení.

Ještě není pozdě. Mnohá opomenutí lze napravit. Ukázali jsme si, že opatření ani nemusejí být drahá. Náklady na topení neustále rostou. V příštích létech to bude o desítky procent, situaci ještě zdramatizuje zvýšení DPH. Když nebudete váhat, udržíte výdaje za topení na uzdě.

Navštivte stránky www.ippolna.cz a podívejte se na fotografie a reference spokojených zákazníků.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Léto zdaleka nekončí, přesto myslete na zimu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »