I majitelé domů typu „Okál“ již mohou zateplit strop

2.8.2011 | IP IZOLACE Polná, s.r.o. | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. nabízí nový dlouho očekávaný produkt - zateplení stropu rodinného domu typu Okál. To bylo donedávna složitým „oříškem“. Okál je totiž montovaný dům, použité stavební technologie jsou poplatné době výstavby. Dům proto vykazuje značné nedostatky v konstrukci i materiálu, ze kterého je vyroben.

I majitelé domů typu „Okál“ již mohou zateplit strop - foto, Hyperbydleni.cz

 

Stropní systém MAGMARELAX® - rychlé a kvalitní zateplení půdy s novou podlahou

Stropem domu uniká bez užitku až třetina tepla, přesně podle fyzikálních zákonů. Teplý vzduch stoupá vzhůru a uniká skulinkami ve stropě. Nejúčinnějším způsobem, jak tomuto jevu zabránit, je zateplení stropu, tedy vlastně podlahy na půdě, foukanou minerální izolací.

Majitelé Okálů mají velké problémy s únikem tepla a tudíž i s vysokými náklady na topení. Zároveň mají velmi špatné zkušenosti s různými způsoby zateplení půdy pomocí rohoží z minerální vlny nebo jinými technologiemi. Nevhodně navržené a realizované zateplení má téměř vždy za následek srážení vlhkosti a následně vznik plísní. Ani firma IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. se dosud do zateplení stropů Okálů foukanou minerální izolací nepouštěla, protože nemohla zaručit udržení vysoké kvality izolace na velmi dlouhou dobu.

 

I majitelé domů typu „Okál“ již mohou zateplit strop, fotkaNyní se podařilo tento složitý technologický problém vyřešit. Odborníci společnosti IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. našli způsob, jak strop Okálu tepelně izolovat a přitom zajistit přirozenou ventilaci. Nové řešení Stropního systému MAGMARELAX® zateplí podlahu půdy domu Okál bez tepelných mostů a zároveň zachová dobré proudění vzduchu. Tím se zamezí srážení vlhkosti, tvorbě plísní a vzniku hniloby.

Podstatou nového technického řešení je zateplení foukáním do dutiny v podlaze půdy, která je u domů Okál k dispozici v kombinaci se zafoukáním minerální izolace do nově vytvořené podlahy z OSB desek. Aby systém bezvadně fungoval, bylo nutno dokonale vyřešit mnohé technické detaily systému MAGMARELAX®. Byly vyvinuty například zcela nové typy odvětrávacích mřížek, lišt a speciálních průduchů. Nové řešení není nijak finančně ani časově náročné. Pouze je nutno vyklidit půdu, protože zde proběhne montáž nové podlahy. I s izolací je za této podmínky na svém místě za jediný den.

V současné době firma IP IZOLACE POLNÁ vyřizuje velké množství poptávek na opravu nekvalitně zateplených Okálů. Odborníci varují před nevhodnou izolací pomocí rohoží foukané izolace a jiných technologií. Upozorňují na nutnost dokonale vyřešit konstrukční detaily, které zajistí dobré proudění vzduchu. Proto jednoznačně doporučují systém MAGMARELAX®. Technici společnosti IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. vycházejí majitelům Okálů vstříc a poskytují odbornou konzultaci u objektu po celé ČR zcela zdarma.

O společnosti IP Izolace Polná

IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. je specializovaná firma zabývající se úsporou energií v prostředí veřejného a komerčního sektoru i domácností. Je výhradním dodavatelem systému foukané kamenné vlny MAGMARELAX® pro Českou republiku. Společnost se zabývá také poradenskou činností, zejména pak návrhy opatření směřujících k úsporám nákladů za vytápění. Součástí služeb je také energetické poradenství včetně vypracování energetických auditů, odborných posudků, termografického měření, žádostí o dotace a komplexního vedení energetického hospodářství. Od roku 2003 má společnost zavedený systém řízení jakosti ISO 9001:2008 certifikovaný společností DNV.

IP IZOLACE POLNÁ vznikla v roce 1995 jako fyzická osoba. V roce 1997 se přeměnila na společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. Do roku 2011 společnost zrealizovala zakázky pro více než 12 000 zákazníků. Společnost se sídlem v Polné u Jihlavy nabízí zákaznický servis ve všech regionech České republiky. Své zastoupení má i na Slovensku.

Ing. Ján MAKOVIČ
IzolacePolná
IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Tyršova 405, 588 13 Polná
mobil:    603 569 775
e-mail: [email protected]

Vice informací na www.ippolna.cz a na bezplatné telefonní lince 800 100 533.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek I majitelé domů typu „Okál“ již mohou zateplit strop zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »