Zateplete snadno vaši rovnou střechu. Můžete ušetřit desetitisíce!

30.8.2011 | IP IZOLACE Polná, s.r.o. | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Obyvatelé domů s rovnou střechou to dobře znají. Za teplých letních dnů se střecha rozpálí a v místnostech v horním podlaží se takřka nedá žít. Pak léto končí a zdá se být po problému. Alespoň na rok. S příchodem zimy však řešíte nový problém, zda topit více nebo méně. Zda dáte přednost teplíčku s vědomím, že účet za topení na jaře bude k nezaplacení, nebo si zvyknout na teplejší domácí oblečení. Ani jedno řešení není optimální. Je vůbec takové k dispozici? Jistěže ano. Nejschůdnějším řešením je zateplit rovnou střechu, jinými slovy - dobře tepelně izolovat strop posledního podlaží. Díky moderní technologii foukání a užití nejkvalitnější minerální izolace je výsledek překvapivě dobrý.

Zateplete snadno vaši rovnou střechu. Můžete ušetřit desetitisíce! - foto, Hyperbydleni.cz

 

Domy a chaty s rovnou střechou, starší bytovky i novější paneláky mají jedno společné slabé místo. Nějakou izolaci ploché střechy zpravidla mají, ale téměř vždy je nekvalitní, protože v době vzniku stavby nebyly k dispozici ani kvalitní izolační materiály, ani dnešní technologie. Z toho důvodu izolace špatně fungovala už jako nová. Po mnoha letech však ještě ztratila tepelně izolační vlastnosti, slehla se vlivem své vlastní váhy a také atmosférická vlhkost vykonala své. Z izolace se stala kompaktní hmota, která izoluje buď naprosto nedostatečně či téměř vůbec.

Kdy zateplení ploché střechy realizovat?

Nejvhodnější je provést aplikaci v létě. Ploché střechy často nemají revizní otvor, který se musí nejprve vytvořit. Je nutný k zafoukání minerální vaty do izolovaného prostoru. A právě k tomu je zapotřebí pěkného počasí. V pozdním podzimu nebo dokonce v zimě by taková práce byla obtížná a stěží by bylo možno dodržet odpovídající kvalitu.

Kontrola, odborná konzultace a návrh řešení – to vše je zdarma!

Předpokladem je plochá dvouplášťová střecha, jakých je u bytových domů většina, což nabízí možnost vskutku výborného řešení. Lze využít dutinu, kterou dvouplášťové ploché střechy disponují. Do této dutiny pod střechou lze celkem snadno nafoukat čedičovou vatu MAGMARELAX®. Jedná se o velmi účinnou metodu zateplení stropu. Vynikající izolační vlastnosti této tepelné izolace lze zajistit na velmi dlouhou dobu, i na desítky let. Další výhodou takové izolace je odolnost proti vzniku požáru, neboť čedič výrazně zlepší požární odolnost domu. Také vlhkost má malou šanci zhoršit izolační vlastnosti, minerální vata není nasákavá. Navíc voda, která by do ní vnikla, se přirozeným způsobem zase dostane ven. Odolá hravě i hlodavcům a plísním. Další výhodou ve srovnání s jinými způsoby zateplení je výborná cena. Zateplení střechy, nebo stropu je až desetkrát levnější než zateplení fasády.

 

Zateplete snadno vaši rovnou střechu. Můžete ušetřit desetitisíce!, fotka

 

Jak si izolaci opatřit? Na internetových stránkách IP IZOLACE POLNÁ s.r.o. je poptávkový formulář. Když ho ještě dnes vyplníte a odešlete nezávaznou poptávku, během několika dnů vás osloví technicko-odchodní poradce. Provede bezplatně kontrolu stávající izolace, vysvětlí a navrhne optimální variantu řešení. Na základě všech zjištěných údajů vypočítá cenu, také bezplatně a pro vás nezávazně. Vy se můžete v klidu rozhodnut, zda tuto skvělou nabídku využijete.

Aplikace nebývá delší než 3 hodiny

Samotnou realizaci lze domluvit ve velmi krátkém termínu, zpravidla není delší než dva týdny. A pak už přijedou odborní pracovníci firmy a začnou izolovat. Ještě před tím je nutno přichystat revizní otvor do štítu, nebo střechy. Tudy se pak zafouká prostor nad stropem obytných místností posledního patra. I v budoucnu přijde vhod. Dobře poslouží pro snadnou revizi jinak nepřístupného prostoru ve střeše.

Zafoukání minerální vlny MAGMARELAX® do dutiny dvouplášťové střechy není časově náročné, běžně netrvá více než tři hodiny. Vlna se aplikuje pomocí kompresoru hadicí přímo z auta, které je přistaveného před objektem. Ani není nutno postavit lešení, vůbec se nenadělá nepořádek, stroj nepůsobí nadměrný hluk a nevíří prach.
 

Izolaci střechy oceníte za veder i mrazů a ještě hodně ušetříte

Foukaná minerální izolace MAGMARELAX® skýtá výhody v létě i v zimě. V době tropických veder se plochá střecha sice rozpálí, ale silná vrstva kvalitní minerální izolace nepustí teplo do obytných místností. Teplý vzduch je účinně odvětrán vně konstrukce střechy. I za horkých letních dnů zůstává byt pohodlně obyvatelný.

 

Zateplete snadno vaši rovnou střechu. Můžete ušetřit desetitisíce!, fotka

 

Za zimních mrazů nastává jiný fenomén. Teplý vzduch v obytných místnostech je lehčí a stoupá ke stropu vzhůru. Zpravidla si najde cestu ven. A právě stropem zbytečně uteče zhruba třetina tepla. A to už se vyplatí řešit, že?

Ceny se bát nemusíte

Překvapivá je hospodárnost. Izolace rovné střechy je totiž velmi účinná, a přesto nemusí příliš zatížit váš rozpočet. Firma IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. nabízí svým zákazníkům zajímavou službu, kterou je – Izolace na splátky. Bankovní úvěr se dá dohodnout tak, že splátky jsou stejně vysoké, jako uspořené prostředky za topení v tomtéž období. Navíc je úroková sazba nižší, než si dokážete sami vyjednat s bankou. Také návratnost je neobyčejně rychlá, doba splácení nepřesahuje 5 let, pak už jenom šetříte. Konkrétní situaci každého majitele domu proměří firemní specialisté na místě a navrhnou optimální řešení.

Konec léta je nejvyšší čas, kdy ještě využijte poslední šanci na zateplení

Důvodem je omezení vlivů počasí. Ploché střechy není možno zateplit za nepříznivého počasí, za deště či sněhu. Využijte posledních pěkných dní koncem léta a začátkem podzimu. Obdržíte akční slevu. Navždy tím vyřešíte nejdůležitější část zateplení domu.

Více informací naleznete na www.ippolna.cz.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zateplete snadno vaši rovnou střechu. Můžete ušetřit desetitisíce! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »