Tepelná izolace potrubí

16.9.2011 | Jana Henychová | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

S pozvolna přicházejícím podzimním a zímním obdobím bývá spojený značný pokles teplot, a proto je třeba dostatečným a odpovídajícím způsobem zajistit tepelnou ochranu potrubí v domě v podobě zvláštní izolace, pokud ji ve vašem domě nevybudovali rovnou při jeho stavbě.

Tepelná izolace potrubí - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jedním z důvodů, proč se takovéto opatření provádí, je především kvůli tepelným ztrátám, které by vám mohly vznikat a zbytečně vás připravovaly o finance. Jestliže se do aplikování izolace na potrubí rozhodnete pustit sami svépomocí bez řemeslníka, je potřeba znát fyzikální a chemické vlastnosti konkrétního izolačního materiálu.

 

Tepelná izolace potrubí, fotka

 

Pro různá místa spojů ve tvaru oblouků a odboček existují zvláštně vytvarované profily daných průřezů o určitých rozměrech, které lze snadno a pohodlně namontovat již jako hotové, což může značným způsobem i montérům začátečníkům velice práci ušetřit. Aplikace izolačního materiálu se neprovádí pouze na samotném potrubí, ale také i na jeho armaturách, jako jsou různé druhy uzavíracích ventilů, klapek, kohoutků a dalších potřebných uzávěrů pro chod kotelny. Nejvhodnější materiály najdete podle aktuální nabídky na internetu nebo alespoň v tomto případě doporučujeme nechat si poradit od odborně vyškoleného prodavače.

 

Tepelná izolace potrubí, fotka

 

Armatury se tak bez větších obtíží dají také izolovat speciálními vrstvami z odolných materiálů. Zvláštní pozornost je třeba věnovat tepelné izolaci u stěnových průchodek. Mnohdy na takových místech tepelná izolace vůbec není zajištěná a tak dochází zbytečně k přímému dotyku potrubí se stěnou nebo stropem. Pomocí tohoto spojení se pak vytvoří tzv. tepelný most, který mívá často za následek vysokou energetickou ztrátu a tím pádem i vysoké náklady za energii.

 

Tepelná izolace potrubí, fotka

 

Zvláštní odborný postup je třeba zvolit, jestliže tepelně izolujete potrubí v kotelně domu, kde kromě základního potrubí a hlavního kotle máte navíc různé speciální filtry, sací ventily, odsávací koše, případně další vodoměry, plynoměry, průtokoměry, a podobně. Velikost tak musí být přesně ma míru změřena, přičemž záleží i na tloušťce vrstvy a samotném materiálu. Hotová izolace potrubí vám tak může vydržet po mnoho zimních sezón.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Tepelná izolace potrubí zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »