Protipožární izolační desky

5.12.2011 | (hh) | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Prvotním cílem každé tepelné izolace je, aby dům co nejlépe zajistila před zimou, a zároveň abyste ušetřili náklady za vytápějí. Pro stěny i střechy vašich domů však můžete udělat ještě něco navíc tím, že si vyberete takový izolační materiál, který bude zároveň protipožární ochranou.

Protipožární izolační desky - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jedná se o řešení, které může v mnoha typech staveb zastupovat komplexní protipožární ochranný systém. Jeho princip spočívá v aplikaci izolačních desek vyrobených ze směsí nehořlavých materiálů. Instalují se pomocí tzv. suché montáže izolačních desek, samozřejmě bez hořlavých spojových materiálů jako jsou například různá lepidla. Jednou z možností upevnění je zachytit desky na železobetonové monolitické stropy nebo na stropy z plných železobetonových desek. V případě nebezpečí vznícení jsou protipožární izolační desky testovány až do vysokých hodnot požární odolnosti.

 

Protipožární izolační desky, fotka

 

Vzhledem k tomu že směs materiálů tvořící izolační desky je velmi univerzálně přizpůsobivá, lze ji proto využít pro více účelů. Kromě zateplení zdí a střech obytných domů může najít izolace své využítí také pro stěny garáží nebo suterénů a menších sklepních částí se zákoutími. Kromě protipožární ochrany je umístění takové izolace výhodné také jako opatření proti tvorbě plísní, které se ve sklepech ve značné míře tvoří.

 

Protipožární izolační desky, fotka

 

Upevnění samotné lze provádět pomocí zakotvení, které spočívá ve spojení každého kusu izolační desky se speciální ocelovou kotvou, jejíž druhý konec se upevní do silného betonu. Díky takovému propracovanému systému vše drží pevně pohromadě, což se ve výsledku odráží na celkové stabilitě dané stavby. Během pracovního procesu, jako u každého technologického postupu, je třeba i zde dodržovat určité zásady při jednotlivých pracovních činnostech, o kterých se můžete poradit s konkrétními prodejci, neboť každý typ izolačního materiálu může vyžadovat odlišné zacházení.

 

Protipožární izolační desky, fotka

 

Jestliže vše provedete dle požadovaných postupů, případně si necháte izolační desky nainstalovat odbornými montážníky, máte zaručenou jistotu, že získáte tepelnou i protipožární ochranu, která vám poslouží do dalších let a vy tak budete mít bezpečný a pohodlný domov.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Protipožární izolační desky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »