Zvuková izolace do vnitřních stěn rodinných domů

30.12.2011 | (hh) | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Hledáte efektivní způsob, jak ochránit váš dům před hlukem z okolí? Nabízíme vám dlouhodobé a spolehlivé řešení v podobě speciálních izolačních desek, které se umísťují do vnitřních stěn a příček domů.

Zvuková izolace do vnitřních stěn rodinných domů - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pokud se ve vašem okolí, kde bydlíte, vyskytuje vyšší míra hluku, například od častého projíždění automobilů na silnici, pak se vám instalace desek izolujících zvuk jistě do budoucna vyplatí. K zajištění klidného domova vám tak mohou zvukové izolace jednotlivých příček zajistit klidné bydlení bez stresu. Klidná a tichá domácnost bez pochyby patří mezi základní potřeby každého jedince. Je dokázané, že v klidném prostředí se dokáže většina lidí daleko lépe soustředit, pracovat a nabírat nové informace. Trvalý hluk větší intenzity může v některých případech dokonce způsobit zdravotní problémy, a proto bychom toto neměli podceňovat.

 

Zvuková izolace do vnitřních stěn rodinných domů, fotka

 

Jedna z možností zvukové izolace je instalace tzv. kamenné vlny do stěn, například typu Rockwool. Jedná se o zvláštní izolační materiál, jehož těsnění zvuku spočívá v kvalitativním složení jednotlivých látek. Z převážné části se mnoho druhů kamenných vln vyrábí z přírodního čediče. Díky tomu je také zajištěno, že taková izolace dokáže pohlcovat poměrně široké spektrum zvukových frekvencí. Odraz zvuku i jeho hladina se tak výraznou mírou sníží. Aplikací čedičových desek tak značně zamezíme přístupu hluku z venku, ale také ušetříme i náklady za vytápění, neboť je tato zvuková izolace současně i tepelnou. Díky její nehořlavosti si zajistíme i částečnou ochranu před případnou požární nehodou.

 

Zvuková izolace do vnitřních stěn rodinných domů, fotka

 

Mezi základní přednosti výše uvedených zvukově izolačních desek patří vysoká míra hřejivosti, tlumivosti zvuku, prodyšnosti a nehořlavosti. Ale to není zdaleka vše. Díky svojí struktuře nepohlcuje vlhkost, a tudíž nedochází k tvoření plísní. Takovou vlastnost lze využít například při izolování ve sklepních částech, kde se ve velké míře vlivem vlhkého prostředí plísně často tvoří. Jakmile si necháte zvukovou izolaci z řad kamenných vln nainstalovat, máte zajištěno, že vám vydrží již na trvalo.

 

Zvuková izolace do vnitřních stěn rodinných domů, fotka

 

Pro doplnění zmiňujeme i další oblíbenou izolační technologii. Jedná se o tzv. foukanou minerální vatu například typu Izospol, Climatizer Plus atd.. Tato tepelná a zvuková izolace se vyrábí ze skleněných vláken a používá se ve stavebnictví pro půdní vestavby se šikmou střechou, obvodové pláště, provětrávané fasády, sendvičové zdivo, lehké vnitřní příčky, plovoucí podlahy, stropy, potrubní rozvody, technická zařízení apod. Je vhodná pro všechny druhy nezatížených tepelných a zvukových izolací podlah na dřevěných polštářích.

 

Zvuková izolace do vnitřních stěn rodinných domů, fotka

 

Dokonalé vlastnosti této izolace se používají především pro zvýšení tlumení zvuku v dutinách půdních prostorů, ale i zkvalitnění akustických a tepelných vlastností místnosti, kde je instalována. Izolace touto technologií se dá vybudovat rychle a je i finančně příznivá. Pokryje navíc dokonale celý izolovaný prostor. Dá se použít například na dutiny trámových stropů, izolace pod tzv. „pultovou“ střechou či vazníkových konstrukcí a dalších nepřístupných míst.
 

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zvuková izolace do vnitřních stěn rodinných domů zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »