Způsoby izolace potrubí u topných těles

5.2.2012 | (hh) | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Topení pomocí radiátorů a jiných topných těles napojených na potrubí, které vede ke zdroji vytváření tepla, je jednou z nejrozšířenějších variant zabezpečování tepla a pohodlí řady domácností. Po delším čase, jako u každého zařízení, dochází i zde k postupnému opotřebení jednotlivých součástí, a to především v oblasti izolace. Pokud nechcete utrácet peníze za drahé opravy, můžete si izolační materiál vyměnit v potrubí sami.

Způsoby izolace potrubí u topných těles - foto, Hyperbydleni.cz


V první řadě je třeba změřit si délku a obvod jednotlivých částí topného potrubí, následně si vybrat konkrétní druh izolace a nakonec si připravit potřebné nářadí. Pro delší trvanlivost a spolehlivý efekt zabezpečení vám při výběru doporučujeme zaměřovat se na takové izolace, které co nejúčinnějším způsobem snižují míru hluku v potrubí.
 

Způsoby izolace potrubí u topných těles, fotka


Jakmile máte vše připravené, můžete začít se samotnou montáží. Nejprve si k ruce připravíme izolační části na odbočky. Ty je totiž nejlepší upevňovat jako první. Zvláštní přípravu na následné zabudování vyžadují odbočky do pravých úhlů, na které není možné nasadit potřebnou izolaci v jednom kuse. Postup je takový, že se vezme izolace rovná a seřízne se na speciálním truhlářském náčiní zvaném pokosník, pomocí kterého ji rozdělíte na dva stejně veliké kusy v úhlu 45 stupňů. Poté je nasunete do potřebných míst a co nejvíce přiblížíte k sobě. Konečným krokem je zalepení hliníkovou samolepící páskou, která je výborným spojovacím materiálem pro izolování a utěsňování mnoha typů potrubních a topných systémů. Spolehlivě vám všechny potřebné části obalí.
 

Způsoby izolace potrubí u topných těles, fotka
 


Jestliže z našeho topného tělesa vedou obloukové části do pravého úhlu tvořeného z větších a silnějších trubek, tak nám dva díly seříznuté na 45 stupňů stačit nebudou. V tomto případě musíme opět rovný kus izolace seříznout pomocí pokosníku, ale tentokrát na třetiny a po třiceti stupních, aby nám vše dohromady vycházelo na pravý úhel. Čím je větší a silnější potrubí, tím musí být záhyby plynulejší. Kdybychom zvolili metodu 45 stupňů na dva díly, tak bychom izolaci u hodně silných trubek ani nespojili.
 

 

Způsoby izolace potrubí u topných těles, fotka


Při nasouvání materiálu na trubky je jeden z nejosvědčenějších postupů jednotlivé izolační kusy podélně naříznout, aby se lépe při navlékání rozevřely. Jakmile jsou na trubkách navlečené, stahují se opět hliníkovou lepící páskou, která spolu s izolačním materiálem vytvoří dokonalou ochranu před vlhkostí a UV zářením, což zajišťuje životnost do mnoha dalších let.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Způsoby izolace potrubí u topných těles zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »