Izolační desky z dřevovlákna

7.2.2012 | (hh) | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Obývání každého rodinného domu si vyžaduje průběžné opravy i údržbu. Obzvláště pokud bydlíte ve stavbě, která je stará již několik desítek let. Jednou z nejčastějších inovací starších domů bývá výměna stěnové, podlahové nebo střešní izolace. Univerzálním materiálem pro všechny uvedené oblasti jsou lisované izolační desky z dřevovlákna.

Izolační desky z dřevovlákna - foto, Hyperbydleni.cz

 

Tento vysoce ekologický produkt zahrnuje v sobě pouze přírodní materiál zpracovaný z dřevního vlákna. Díky složení a struktuře tak povrch jednotlivých izolovaných částí dokáže lépe pohlcovat vzduch, ale zároveň výborně izoluje od zimy a vlhka. Je to způsobeno hlavně tím, že v jednotlivých kusech izolačních desek se lépe shromažduje teplo díky výjimečným akumulačním vlastnostem, které dřevovlákno má.

 

Izolační desky z dřevovlákna, fotka

 

Mezi další výhodu dřevovláknových desek patří zvukové izolační vlastnosti, které jsou na značně vysoké úrovni. Rychlá a jednoduchá montáž vám v poměrně krátkém čase znovu zajistí pohodlné a klidné bydlení. Stanou se tak spolehlivým řešením pro ochranu v místnostech, kde se z technických zařízení nebo domácích spotřebičů ozývá vyšší míra hluku. Typickým příkladem je pračka, čerpadlo nebo kotel na ohřev vody.

Dřevovláknité desky jsou jednak vysoce odolnou a stabilní izolací, ale také se dají bez problémů napojovat s dalšími druhy materiálů, kterými se obkládá nebo vyzdívá. Například si tyto desky můžete umístit pod dřevěnou plovoucí podlahu nebo těsně pod střešní krytinu do vnitřní části konstrukce střechy. Větší pohodlí domova tak rozhodně pocítíte, neboť vám v zimním období bude větší teplo.

 

Izolační desky z dřevovlákna, fotka

 

S výměnou staré domovní izolace za nové dřevovláknité desky získáte spolehlivou ochranu jednak proti mrazům, ale také v létě proti přehřívání. Materiál si totiž dokáže zachovat termostatické vlastnosti jak v období velkých zim, tak i v létě. I když se jedná o materiál příbuzný dřevu, dokáže být odolný také proti prosáknutí vody během větších dešťů.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Izolační desky z dřevovlákna zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »