NETOPÍM TAKY NEPLATÍM

7.8.2008 | IP Izolace Polná, s.r.o. | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

... už nemusíte platit tisíce korun za vytápění!!! Energie - slovo, které se dnes skloňuje ve všech pádech. To, čeho jsme měli vždy dostatek a nijak zvlášť nás to nezajímalo, je dnes v popředí zájmu. Světové zásoby energie jsou vyčerpatelné a je možné, že naše generace je poslední, která zažila její dostatek.

NETOPÍM TAKY NEPLATÍM  - foto, Hyperbydleni.cz

 O tom, zda bude energie v budoucnu nad zlato, rozhodnou netrpělivě očekávané technické objevy. Do té doby se musíme spokojit s tím, že jediná možnost, jak ovlivnit výdaje za energii, je její úspora.

 

Izolací stropu můžeme ušetřit tisíce
Pro úsporu výdajů za energie můžeme v domě provést řadu opatření. Z těch podstatných se jedná zejména o výměnu oken, výměnu otopného systému a kotle, izolace fasády a podobně. Tato opatření mají výrazný efekt, avšak jsou také poměrně finančně náročná. Existuje však jedno, které drahé není. Jedná se o zateplení stropu. Teplo totiž stoupá vzhůru a tam narazí na konstrukci stropu. Přitom strop nemá okna ani dveře, často jen jeden malý vstup pro ukládání věcí. Plocha je tedy souvislá a pokud ji správně zaizolujeme, získáme také velice kompaktní bariéru proti unikání tepla. Navíc nad stopem je střecha, která ho chrání proti nepřízni počasí. Izolace je tedy finančně nenáročná, protože nemusíme platit žádnou fasádu.

NETOPÍM TAKY NEPLATÍM  - foto, Hyperbydleni.cz
 

Izolace dutého stropu z dřevěných trámů

Prázdné dutiny trámových stropů lze snadno vyplnit lehkou, prodyšnou a protipožární hmotou. Půdu není třeba vyklízet, postačí pár otvorů napříč trámy. Z nákladního automobilu se natáhnou hadice až na místo a za méně než 5 hodin je izolace hotová. Vše probíhá bez narušení provozu domu, bez hluku a nepořádku. Váš domov se na týdny nezmění ve skládku stavebního odpadu ani staveniště. Díky zaizolování stropu systémem foukané minerální izolace MAGMARELAX® budete schopni ušetřit 30-50% za vytápění. V zimě šetří a v létě Vás zbaví bezesných nocí kvůli nepříjemnému horku. Do systému MAGMARELAX® je jako novinka aplikován materiál Thermafiber (USA). Společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. aplikuje systém foukané minerální izolace již od roku 1995. 

NETOPÍM TAKY NEPLATÍM  - foto, Hyperbydleni.cz

Izolace stropu ploché pultové střechy
Také duté ploché střechy lze snadno izolovat. Pokud do prostoru střechy není žádný vstup, doporučujeme ho dodatečně vytvořit. Vikýř snadno vyrobí a osadí každý zkušený klempíř. Vstup pak poslouží nejen pro izolování, ale zejména jako revizní vstup do prostoru. Často se stává, že se v nepřístupných prostorách uhnízdí ptáci nebo vosy a pokud majitel nemá možnost vstupu, je to většinou neřešitelný problém. Zaizolováním takovéto střechy nejen ušetříte za vytápění, ale také omezíte přehřívání prostoru pod střechou v letním období.

NETOPÍM TAKY NEPLATÍM  - foto, Hyperbydleni.cz

Izolace stropu ze sbíjených nebo lisovaných vazníků

Pokud máte ve svém domě vazníkový strop, pravděpodobně je ze dřeva. Izolace takové konstrukce vyžaduje zejména dvě věci. Za prvé je to bezpečnost. Doporučujeme protipožární izolaci, protože podíl dřevěných prvků je opravdu vysoký. Jako druhé doporučení je technologie foukané izolace MAGMARELAX®, protože pouze foukáním dosáhneme dokonale souvislé vrstvy bez mezer, přerušení a tepelných mostů. V dnešní době se aplikují vrstvy od 20 až do 40cm kvalitní protipožární izolace. 

Pokud vážně zvažujete dodatečné zateplení stropu svého domu, je chytré nechat si udělat bezplatnou prohlídku a návrh řešení včetně kalkulace investice. V případě, že zateplení zvládnete ještě před touto zimou, můžete už na jaře příštího roku počítat ušetřené peníze.

Více informací získáte na: www.magmarelax.cz
Foto: archiv IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

 

 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 13

Diskuze

Článek NETOPÍM TAKY NEPLATÍM zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »