Komfort v bytě a teplá voda

19.7.2007 | Nibe | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Nibe Heating (Nibe Vytápění) je největší výrobce výrobků pro vytápění domácností a vedoucí firma v severní Evropě. Dodáváme výrobky, které zásobují domácnosti teplou vodou a zajišťují příjemné vnitřní klima obytných prostor. Během let se škála výrobků vyvinula ze zcela základních provedení až k technologicky špičkovému řešení vytápění, ventilace, chlazení a rekuperace tepla.

Komfort v bytě a teplá voda - foto, Hyperbydleni.cz

Prodej je rozdělen do následujících oblastí výrobků:


• Tepelná čerpadla (země-voda, voda-voda, vzduch-voda venkovní, vzduch-voda ventilační)

• Kotle pro domácnosti

• Ohřívače vody

• Moduly pro dálkové vytápění

Šikovní specialisté


V případě použití tepelného čerpadla systému země - voda, kde odebíráme energii z povrchové vrstvy půdy nebo z hlubinného vrtu, lze tepelné čerpadlo doplnit o nástavbový modul NIBE FLM 30, který zajišťuje ve vytápěném objektu řízené větrání a odsávaný vzduch využije pro regeneraci zemního vrtu nebo kolektoru. Použitím tohoto modulu zajistíme větrání domu a docílíme vyššího topného faktoru tepelného čerpadla, a tím zvýšíme provozní úspory. Další z řady tepelných čerpadel země - voda firmy Nibe je Fighter 1320. Čerpadlo je určené pro větší objekty a je vyráběno ve výkonových variantách 20 až 40 kW. Toto zařízení obsahuje dva samostatné kompresory, což umožňuje řízení vytápění a ohřevu vody velmi efektivním způsobem. Při potřebě vyšších výkonů je možné propojit a společně řídit kaskádu až devíti těchto čerpadel a tím získat potřebný výkon.

Energie ze vzduchu


V nabídce firmy Nibe jsou také tepelná čerpadla vzduch - voda Fighter 2005 a Fighter 2010. Jedná se o venkovní jednotky o výkonech od 6 do 14 kW. Jejich výhodou je, že není nutné budovat zemní kolektory, ale využívají teplo venkovního vzduchu. Pro ohřev vody se opět kombinují s ohřívači Nibe VPA. Kombinace nerezu a plastu zaručuje dlouhou životnost tepelného čerpadla i v náročných severských podmínkách, pro které bylo vyvinuto. Pro nízkoenergetické domy je určeno čerpadlo Fighter 600P, které zajišťuje řízené větrání domu. Jednoduchým vzduchovým rozvodem nasává zařízení odpadní vzduch z místností do tepelného čerpadla, kde se z něj získá teplo pro vytápění a ohřev teplé vody. Speciálními klapkami je přisáván vzduch do místností, které je třeba vyvětrat. Nastavením ventilů, klapek a ventilátoru v tepelném čerpadle je možné regulovat intenzitu výměny vzduchu dle potřeby. Tím je zajištěno bezobslužné větrání splňující požadavky na příjemné klima v bytě a současně je využita tepelná energie odpadního vzduchu. Firma Nibe představuje spojení tradice s moderní výrobou, výrobky firmy mají vynikající technické parametry a důraz je kladen i na uživatelský komfort. Rádi zájemcům poradíme s výběrem vhodného tepelného čerpadla.


Více informací na: www.nibe-cz.com

Zdroj: Nibe

Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 9

Diskuze

Článek Komfort v bytě a teplá voda zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »