Tajemství zázračných krabiček

23.2.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Elektrické rozvody nejsou pouhým okem viditelné, vždy však mohou dobře posloužit anebo naopak nenávratně poranit. Úrazy elektrickým proudem bývají nejčastěji způsobeny nekvalitní nebo porušenou elektroinstalací.

Tajemství zázračných krabiček - foto, Hyperbydleni.cz

Porušené elektrorozvody necháme vždy včas opravit a raději je do té doby nepoužíváme. Společnost SEZ-CZ nabízí kvalitní elektroinstalační techniku. Jedná se o širokou nabídku elektroinstalačního materiál jako jsou průmyslové zásuvky a vidlice, domovní spínače a zásuvky, svorky a svorkovnice, úložné materiály, rozvodné krabice, vývodky, ventilátory, světelné zdroje, keramické objímky, domovní rozvaděče, svítidla, koncové spínače a nohé další včetně široké nabídky příslušenství.

Krása přírodních materiálů

Nejzajímavějšími produkty zejména pro domovní instalaci jsou spínače a zásuvky v dřevěném provedení krytů přístrojů. Nabídka společnosti SEZ-CZ je v tomto provedení nejširší na trhu ČR. Originální použití kvalitního dřeva umožňuje řešit instalace jak ve starších, tak moderních interiérech, kde je použití dřeva velmi časté. Nákladná stylizace interiéru kuchyně nebo obývací části je někdy vysloveně degradována instalací plastového spínače či zásuvky. Dřevěné kryty přístrojů stylově vkusně doplní vybavení interiéru. Pro domovní instalaci jsou také určené nové produkty jako jsou plastové rozvaděče nebo domovní ventilátory široké nabídky provedení pro koupelny, prádelny, a další odvětrávané místnosti.

Bezpečné elektro prvky

Pokud volíte bezpečné elektro prvky pro rodinný dům, pak je na místě zmínit širokou nabídku průmyslových zásuvek a vidlic, stejně tak zásuvkové kombinace, či prodlužované přívody na bubnech. Právě tyto produkty jsou vhodné dílny, garáže, zahrady, technické místnosti a dalších užitných prostorů. Také už jste se setkali s problémy, kdy si půjčíte například míchačku, stolní kotoučovou pilu „cirkulárku“ a nemáte ji jak připojit, jelikož váš nový dům má 5P zásuvky a starší nářadí je 4P. Pak nevěště hlavu a především se nepouštějte do kutilských řešení a vyberte si z nejširší řady adaptérů společnosti SEZ-CZ produkt, který tyto problémy elegantně vyřeší.

Tajemství zázračných krabiček - foto, Hyperbydleni.cz

Hlavně s rozmyslem

Pokud se ale vrátíme do interiéru, začneme především návrhem - kam umístíme spotřebiče, jaká budou v místnosti svítidla a hlavně jak budeme chtít spotřebiče a svítila připojit - zda pevnými přívody nebo do zásuvky. Musíme si dobře promyslet, co a odkud potřebujeme rozsvítit, zhasnout, přepnout nebo jen setmět. Kromě běžných modelů, které umějí vypínat a zapínat světlo, totiž existují typy, které umí pomocí kolečka nebo posuvného tlačítka regulovat intezitu světla. Vypínač regulující hlavní osvětlení místnosti bychom měli mít umístěný u vchodu asi 130 cm na podlahou. Další vypínače k doplňkovým svítidlům musí respektovat funkci prostoru a individuální požadavky majitele bytu. Proto mají své místo v blízkosti jídelního stolu, u sedací soupravy nebo u postele. Pro lepší orientaci v bytě v naprosté tmě můžeme zvolit spínače s orientačním podsvícením. Domovní spínače a zásuvky společnosti SEZ-CZ vám umožní sestavit si originální kombinace rámů a víček, barevně ladící vašemu oku a praktické podle vašich potřeb. Výrobky jsou certifikovány u Elektrotechnického zkušebního ústavu Praha.

Kam s tou zásuvkou

Správnost návrhu prověří jen čas, někdy se chyby objeví až po přestěhování nábytku proti původní představě. Chceme-li se těmto problémům vyhnout, raději rozmístíme zásuvek spíš více než méně. Zásuvky jednoznačně dáváme do míst, o nichž předem víme, že je zařídíme elektrospotřebičem. Navíc je také umísťujeme tam, kde nebudou nepřístupné nábytkem, například pod okna, vedle dveří, pod vypínače a podobně. Zásuvku je vhodné mít i v předsíni a na chodbě, abychom se nedostali do nepříjemné situace, kdy nestačí instalační šňůra například od vysavače nebo ruční vrtačky, případně osvětlení.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Tajemství zázračných krabiček zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »