Rekonstrukce a stavba nové koupelny

4.11.2010 | Jana Henychová | Koupelny | Komentářů 0 |

Koupelna je nedílnou součástí každé domácnosti. Většina z nás by si jistě nejraději nechala zhotovit koupelnu v luxusním provedení s moderním vybavením do posledního detailu tak, aby se líbila a zároveň, aby byla praktická. To ovšem ale řadě z nás neumožňují finanční možnosti ani dostatek prostoru k takové realizaci, a proto je nutné pro každou domácnost volit vždy v rámci možností pouze ta nejoptimálnější řešení.

Rekonstrukce a stavba nové koupelny - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pro začátek vám můžeme poskytnout pár rad, jak si nechat zhotovit novou koupelnu nebo provést rekonstrukci té stávající. Je třeba vědět, že i hodně malé rozměry místnosti postačí k tomu, abyste mohli mít krásný a moderní interiér s řadou pěkných estetických doplňků tak, aby vám vše dokonale ladilo podle vaší představy a byli jste s výsledkem práce spokojeni. Někteří z vás se jistě potýkají s malým množstvím prostoru, například bydlíte-li v garsoniéře nebo ve starém bytě panelového domu, kde máte umakartové jádro a chystáte se jej rekonstruovat. Domácnosti, které mají WC spojené s koupelnou, mohou zvolit prostorově úspornou variantu v podobě sprchového koutu, aby zbyl větší prostor například pro pračku, ale také třeba pro umyvadlo, zrcadlo, věšáky na ručníky a jiné důležité vybavení koupelny.

 

Rekonstrukce a stavba nové koupelny, fotka

 

Každý z těchto zařizovacích předmětů však potřebuje nejen prostor na umístění, ale také místo kolem, aby mohl plnit svou funkci. Nedostatek prostoru vám mohou pomoci vyřešit rohové skříňky nebo nástěnné poličky. Pro optické zlepšení místnosti můžete použít více zrcadel a vaše koupelna tak bude vypadat větší. Chcete-li opravdu moderní novinku, tak si můžete pořídit speciální druh svítícího zrcadla s dotykovým senzorem, který vaši koupelnu lehce osvítí. Senzor umístěný ve spodní části zrcadla nevystupuje nad povrch a tím nedochází k narušení jednolitosti zrcadlové plochy. Jeho zvláštností je, že stále lehce svítí, i když je zrcadlo zhasnuté, a proto se ve tmě pro vás může stát výborným orientačním bodem. Takové jemné osvětlení můžete využít například v situaci, kdy se v noci nebo brzy ráno ještě za tmy vzbudíte a potřebujete do koupelny, a velké světlo by pro vás bylo prudce oslnivé.

 

Rekonstrukce a stavba nové koupelny, fotka

 

Pokud to dovolují dostatečné prostorové možnosti, můžete si do koupelny pořídit moderní typ umyvadla s velkou odkládací plochou, která vám účelně a pohodlně poslouží při vykonávání denní hygieny a upravování před zrcadlem. V menších koupelnách, kde nemůžeme skladovat větší počet věcí, jako jsou různé kbelíky, smetáky, lopatky nebo saponáty, můžete nedostatek prostoru vyřešit zakoupením speciální skříňky, kterou je vhodné umístit nejlépe pod umyvadlo. Jestliže má koupelna sloužit více lidem, musíme myslet i na možnost pohybu po místnosti, obzvláště u koupelen s úzkými průchody. A proto je třeba řádně zvážit umístění umyvadla, výběr druhu vany nebo sprchového koutu tak, aby vám vše bez problémů zapadalo do jednotlivých rohů a záhybů. Možnosti pro malé koupelny nabízí řada výrobců stále více a tak si můžete vybrat celkem ze širokého sortimentu. 

 

Rekonstrukce a stavba nové koupelny, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Rekonstrukce a stavba nové koupelny zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »