Obýváme obývací pokoj

19.8.2010 | Lucie Sýkorová | Obývací pokoje | Komentářů 0 |

Obývací pokoj - místo, kde se setkává každý večer rodina, občas staří přátelé, ale především se zde setkávají dva obvyklé problémy. Jak vyřešit úložné prostory a zároveň se vyhnout úplnému zahlcení prostoru skříňkami, komodami apod.

Obýváme obývací pokoj - foto, Hyperbydleni.cz

 

Existuje několik nápaditých rad a tipů, jak vše vyřešit bez větších komplikací. Otevřené police s dekoracemi jsou nejen příjemné na pohled, ale zároveň mohou sloužit jako vkusná pokojová příčka. Velmi praktickým a oblíbeným řešením jsou vestavěné skříně, které při trošce kreativity mohou působit jako atraktivní obrazy na zdi.

Různý charakter je to, co přináší moderní úložné prostory jako svou výhodu. Uzavřené knihovny, ať už volně stojící nebo zabudované do zdi, jsou vhodné pro knihy, časopisy, CD nebo DVD nosiče a další osobní dekorace, či jiné předměty. Otevřené policové systémy jsou sice pohodlné, ale také se v nich na předměty nejvíce práší. Každá hospodyňka přecejen ocení, když nebude muset soupeřit s prachovkou každý den.

 

Obýváme obývací pokoj, fotka
Obýváme obývací pokoj, fotka

 

Chcete-li si vytvořit příjemné a uklidňující obytné prostředí, měli byste si dobře promyslet barevné ladění. Pochopitelně, že při výběru správného odstínu záleží na velikosti místnosti, ale také na vaší povaze a vkusu. Mezi klasické barvy stěn dodnes patří světlé odstíny žluté a růžové, které dodávají pokoji světlost a barevnost, ale současně tvoří vhodné prostředí pro jiné barvy. Moderní obývací pokoje mívají obvykle stěny v neutrální barvě – čistě bílé nebo smetanové.

Vždy byste však měli interiér vybavit něčím, co přiláká pozornost a zaujme mysl, protože to obvykle umožní odpoutat se od běžných starostí  a myslet alespoň na chvíli na něco hezkého. Máte-li krb, bude to určitě hořící oheň , ale může to být i kterýkoli jiný nápadný předmět. Na stolku může stát lampička s dostatečným zdrojem světla na čtení. Výborným řešením jsou stolky, které jsou tak velké, že je na nich dost místa pro sklenku s nápojem, knížku, noviny nebo tužku s poznámkovým blokem. Na různých místech pak může být televize a před ní křesílka nebo nižší sedátka, aby se z nich děti mohly dívat na své oblíbené programy,  nebo hrát různé hry. Rozdělením místnosti na jednotlivé zóny můžete uspokojit různé nároky.

 

Obýváme obývací pokoj, fotka

 

Obývací místnost je srdcem vašeho interiéru. Pravděpodobně se budou mnohé důležité okamžiky ve vaší domácnosti odehrávat právě v tomto pokoji, proto je dobré zařídit jej z velké části podle vašeho vkusu, ale s rafinovaností ponechat vzhledu interiéru i určitou universálnost. Pohodlný, hezký a praktický prostor, který bude perfektně plnit všechny funkce obývacího pokoje, to znamená, že „obývák“ že by měl poskytovat dostatečný prostor a klid potřebný pro všechny činnosti, které v místnosti probíhají.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Obýváme obývací pokoj zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »