Designo – nová generace střešních oken

8.6.2010 | Roto stavební elementy s.r.o. | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Roto představuje důmyslnější střešní okna – nástupce úspěšné řady 6 a 8.

Designo – nová generace střešních oken - foto, Hyperbydleni.cz

Nízkoenergetické střešní okno Designo R8 stanovilo v loňském roce nové měřítko střešním oknům a umožnilo start celé nové generaci. Uvedení nového produktu na trh mělo obrovský úspěch, a proto se společnost Roto rozhodla věnovat se strategicky oblasti „Šetřit energii, získávat energii a zvyšovat pohodlí pod šikmou střechou.“ A výsledek: již po jednom roce následuje přechod celé výrobní řady střešních oken na novou řadu Designo, zaměřenou na elegantní design a úsporu energie.

Splývá se střechou – vynikající design: Roto Designo

Jsme první v sériové výrobě střešních oken s integrovaným zateplovacím blokem přímo z výroby. Výklopná/kyvná okna řady 8 a kyvná okna řady 6 jsou  nejen v odborných kruzích již dlouhá léta synonymem slova komfort,  prvotřídní kvalita  „made in Germany“ a nadčasový design. Tyto přednosti dokázala společnost Roto u nové generace Designo ještě zdokonalit a propojit je s bezvadným zateplením. Plynulé linie, elegantní přechody bez viditelných šroubů a vysoce kvalitní lakování lemování v barvě Antracit Metallic navazují na vzhled výklopného/kyvného střešního okna Designo R8. Promyšlená konstrukce profilu a sériově  integrovaný dvoudílný zateplovací blok umožňuje tradičnímu německému výrobci střešních oken nazývat se inovátorem v oblasti snížení energetické náročnosti. Důkazem jsou hodnoty součinitele prostupu tepla, které dosahují pro celé okno Uw(okna) 1,2 W/m²K při standardním zasklení, což splňuje podmínky dotačního programu Zelená úsporám.

Designo – nová generace střešních oken - foto, Hyperbydleni.cz

Nová technologie zasklení – Roto blueLine

Již název Roto blueLine symbolizuje jasné stanovení cíle propojit úsporu energie a zvýšení pohodlí při bydlení.“ říká Erich Rosenkranz, člen představenstva společnosti Roto. Toto bezpečnostní a tepelně-izolační zasklení přesvědčí již ve standardní variantě vzorovou hodnotou Ug(skla) pouhých 1,0 W/m²K. Nadstandardní pohodlí nabízí zasklení Roto blueLine Plus. Samočisticí povrchová úprava Aquaclear zajistí čistá okna po mnohem delší období a ochrana proti hluku ručí za nerušenou atmosféru pod střechou. Trojité bezpečnostní a tepelně-izolační zasklení Roto blueLine N, taktéž se samočisticí povrchovou úpravou Aquaclear, je dobrá volba při potřebě snižování energetické náročnosti (Ug(skla) = 0,5 W/m²K) až k výstavbě pasivního domu. Roto chápe střešní okna jako aktivní příspěvek ke zlepšení ochrany klimatu a poukazuje na zřejmé snižování energetických potřeb při použití moderních střešních oken. Velký výběr speciálních zasklení (např. protihluková varianta) uceluje novou generaci zasklení Roto blueLine.

Designo – nová generace střešních oken - foto, Hyperbydleni.cz

Komfortní ovládání přímo v zorném poli

Jak je již u Rota zvykem, i nová generace střešních oken je vynikající nejen z hlediska úspory energie a nadčasového designu, ale i díky promyšlené funkčnosti. U plastového střešního okna je kladen důraz na výklopnou/kyvnou techniku, díky níž se křídlo vyklopí celé ven z místnosti a umožňuje volný přístup k oknu a nerušený pohled do okolí. Všechny funkce okna jsou pohodlně ovladatelné jednou rukou aniž by bylo nutné se „natahovat až ke stropu“. Toto pohodlí zajistí multifunkční klika umístěná na spodní části křídla. Komfort otevírání podtrhuje celoobvodové kování se šesti kotvícími body a dokonalým těsněním. Je takřka nepostradatelné pro okna větších rozměrů, protože udrží otevřené křídlo ve všech libovolných polohách. To nabízí pouze Roto.

Designo – nová generace střešních oken - foto, Hyperbydleni.cz

Neomezené možnosti

Roto Designo je k dostání v mnoha velikostech a umožňuje neomezené možnosti kombinací v prostoru podkroví. Okenní prvky až do výšky 180 cm nabízejí maximální prosvětlení prostoru. Střešní okna v kombinacích vedle sebe nebo nad sebou působí opticky jako jednolitá skleněná plocha. Efektivní řešení nabízí Roto také pro speciální požadavky. Do nové řady Designo jsou zahrnuty i střešní výlezy a světlíky. Pro prostory těžko dosažitelné manuálně je k dispozici Designo R6 Rototronic, elektricky ovládané nízkoenergetické okno. Je kompatibilním doplňkem jak ke kyvnému oknu Designo R6, tak k výklopnému/kyvnému oknu Designo R8. Nadstandardní komfort je podtržen množstvím ovládacích prvků a zastiňovacích doplňků.

Designo – nová generace střešních oken - foto, Hyperbydleni.cz

Snadná montáž

Jako dlouholetý partner řemeslníků pracujících na střeše má Roto již mnohá léta na paměti, že zabudování střešních oken musí být jednoduché a rychlé. Proto jsme zredukovali objem práce v terénu na minimum a většina montáže je již připravena od výrobce. Integrované montážní úhelníky na rámu již z výroby jsou samozřejmostí, stejně jako parotěsný límec pro jednoduché napojení na parozábranu střechy (nabízí pouze Roto) nebo již zmiňovaný dvoudílný sériově integrovaný zateplovací blok. Výsledkem je montáž nové generace, která je o 30 procent rychlejší než u srovnatelných produktů.

Kontakt: 

Roto stavební elementy, s.r.o.

Strašnická 382/43, 102 00  Praha-Hostivař

Telefon:+420 272 651 428

Fax:+420 271 750 187

E-mail: [email protected]

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Designo – nová generace střešních oken zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »