Střešní okna - Někdy je lepší zůstat ve stínu

31.8.2010 | Velux.cz | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Střešní okna jsou zajímavým architektonickým prvkem, který ozvláštní i tradiční vzhled venkovského stavení či rodinného domku. Střešní okna navíc přivádějí do podkroví více životně důležitého světla a slunečních paprsků, než okna fasádní. Přichází však i roční období, jako je léto, kdy je potřeba interiér podkroví ochránit před nadměrným slunečním žárem. V tom nám spolehlivě pomohou zejména venkovní zastiňovací doplňky určené pro střešní okna.

Střešní okna - Někdy je lepší zůstat ve stínu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Venkovní markýzy VELUX

Účinným a jednoduchým řešením jsou venkovní markýzy VELUX. Vyrábějí se z velmi odolné síťoviny ze skleněných vláken potažených barevným plastem. Použitá síťovina se vyznačuje velkou pevností a odolností proti extrémním klimatickým podmínkám, ať už jde o letní žár, silný vítr, přívalové deště či mráz. Během své dlouhé životnosti neztrácí ani svůj původní barevný odstín. Vybrat si lze ze tří druhů různé hustoty síťoviny, které jsou barevně odlišeny. Čím je struktura síťoviny hustší, tím více zachytí slunečního tepla a lépe ochrání interiér před přehříváním.

 

Střešní okna - Někdy je lepší zůstat ve stínu, fotka

 

Venkovní markýzy VELUX spolehlivě snižují množství slunečního tepla prostupujícího sklem až o 90 %, a to i v těch největších letních parnech. Přitom místnost jen mírně zastíní a nebrání výhledu ven. Test provedený v experimentáriu společnosti VELUX ukázal, že zatímco teplota venku před oknem byla na přímém slunci 37,3 °C, uvnitř za střešním oknem krytým markýzou klesla o 7,8 °C. Venkovní markýzy tak spolehlivě regulují množství slunečního tepla prostupujícího do interiéru a zajistí příjemné klima v podkroví.. Při stažené markýze lze větrat a s oknem volně manipulovat, proto ji můžete ponechat staženou po celé léto. Na zimu, kdy sluneční paprsky nemají takovou sílu, ji stačí jednoduše srolovat pod horní díl oplechování okna.

 

Střešní okna - Někdy je lepší zůstat ve stínu, fotka

 

Vnitřní  rolety

Kombinací venkovní markýzy s vnitřními roletami či žaluziemi lze ještě lépe regulovat množství prostupujícího světla či zcela zatemnit místnost. Vnitřní rolety a žaluzie jsou navíc efektním doplňkem, který vhodně oživí zařízení interiéru. U venkovních markýz si můžete vybrat z několika způsobů ovládání. Manuální ovládání je vhodné tam, kde na okno snadno dosáhnete, elektrické ovládání naopak u výše umístěných oken - vytažení či stažení markýzy můžete pohodlně řídit dálkovým ovladačem. Můžete však využít i sluneční energie, zvolíte-li dálkově ovládanou markýzu na solární pohon, jež čerpá energii ze solární baterie umístěné v horní části markýzy.

 

Střešní okna - Někdy je lepší zůstat ve stínu, fotka

 

Jedinečnou funkci při ochraně před letním žárem plní i předokenní rolety VELUX. Dokáží zachytit až 97 % slunečních paprsků ještě před dopadem na sklo. Nabízí tak velmi účinnou ochranu proti přehřívání interiéru v letním období, zároveň však poskytují i tepelnou izolaci v období zimním, protože zabrání zbytečným únikům tepla ven. Navíc jejich konstrukce chrání povrch střešních oken před extrémními povětrnostními podmínkami – spolehlivě odolají krupobití či silným poryvům větru. Pomocí předokenních rolet můžete docílit i úplného zatemnění interiéru, a dopřát si tak například spánek během dne, jejich částečným zatažením lze množství světla snížit. Při úplném zatažení potlačují hluk zvenčí, a to až o 3 dB. Při odpočinku vás tak nebude rušit bubnující déšť nebo hlučné krupobití. I při zatažené roletě bude do místnosti proudit dostatek vzduchu, okno lze totiž otevřít i se staženou roletou až o 22 centimetrů, a tak vpustit do podkroví dostatek čerstvého vzduchu. Předokenní rolety chrání také váš domov před nechtěným zájmem zvenčí.

 

Střešní okna - Někdy je lepší zůstat ve stínu, fotka

 

Venkovní markýzy 

Obdobně jako u venkovních markýz nabízí společnost VELUX výběr mezi ovládáním manuálním či komfortem ovládání elektrického. Pomocí dálkového ovladače můžete všechny rolety stahovat a vytahovat z jakéhokoli místa v domě. Takto ovládané rolety lze navíc programovat a regulovat tak množství světla a tepla přicházejícího zvenčí. Elektricky ovládané předokenní rolety může pohánět motorizovaná jednotka zapojená do sítě, nebo sluneční energie. V případě solárního pohonu získáváte energii zdarma a zároveň šetříte přírodu.

 

Střešní okna - Někdy je lepší zůstat ve stínu, fotka

 

Pokud byste se chtěli dozvědět o venkovních markýzách a předokenních roletách VELUX více informací, navštivte webové stránky www.velux.cz, kde najdete i přehled prodejců a montážních firem.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Střešní okna - Někdy je lepší zůstat ve stínu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »