Pořiďte si natotata, pěkná garážová vrata

2.9.2010 | Lucie Sýkorová | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Garáž je nejen útočištěm pro automobil, do něhož je zamilován snad každý muž, ale také je součástí komplexního exteriéru domu. Tedy i garáž musí perfektně ladit s domem a společně by tak měly tvořit vizuálně jednotný dojem. Bohužel to v některých případech není tak snadné, a proto se vyplácí nechat si poradit od odborníků, především s na první pohled neviditelnými, nicméně důležitými detaily.

Pořiďte si natotata, pěkná garážová vrata - foto, Hyperbydleni.cz

 

Dominantou garáže bývají zpravidla garážová vrata. Jedním ze zmíněných detailů je jejich povrchová úprava. Právě řešení povrchové úpravy by mělo splňovat důležité kvalitativní požadavky, jako například odolnost vůči nepříznivým vlivům počasí, snadnou údržbovost a pevnou strukturu. Oku lahodící jsou především moderní zrnité vrstvy, podobající se svým vzezřením struktuře dřeva, nebo můžete vrata doplnit dekorativním prosklením. Co do barevnosti, bývá většina modelů nabízena v základní barvě, a poté se namoří podle vašeho přání a vkusu.

 

Pořiďte si natotata, pěkná garážová vrata, fotka

 

Vybíráte-li právě „palácovou bránu“ pro svou garáž, mějte na paměti, že pro nejlepší využití garážových vrat je klíčovým prvkem jejich vnitřek, tvořený sekcemi, z nichž se vrata skládají. Jen tato tloušťka vám zaručí požadované izolační vlastnosti. Mimo samotných sekcí je nezanedbatelný i způsob utěsnění křídla vrat ke stěně garáže. V této oblasti Vám budou nejčastěji nabízeny dva druhy řešení - neizolované, nebo se dvěma druhy zateplení za využití polystyrénu a polyuretanu. Aby byla Vaše garáž perfektně zateplená a neunikalo z ní teplo, zaměřte svou pozornost na místa, kde se sekce skládají. Přednostně by neměla být tato místa v průměru tenčí než 4 cm. Díky vytvarování drážky speciálně zabudovaného typu těsnění, umístěného v horní části vrat, má pro zachování tepla větší efektivnost, než izolace celé sekce. Svou pozornost si ale také zaslouží řešení, aplikující gumové těsnění, upevněné ze všech čtyř stran, přičemž po obou stranách je uchycené na vodící dráze a ve spodní i vrchní části je zabudováno přímo do hliníkového profilu. Guma ve spodní části, používaná k těsnění, poslouží i jako dobrá zvuková izolace a perfektně minimalizuje nerovnosti podlahy.

 

Pořiďte si natotata, pěkná garážová vrata, fotka

 

Stěžejním faktorem úspory energie, je správný systém vytápění. Tvoří-li garáž součást Vašeho domu, věnujte pozornost její správné izolaci. S kvalitní polyuretanovou výplní, tedy pěnou, která je vstřikována pod velkým tlakem mezi oboustranný ocelový plášť, jsou více než vhodným řešením, jež zabrání úniku drahocenného tepla, jež je právě polyuretanovou hmotou dokonale izolována. V případě, že se v garáži spotřeba energie drží na ustálené míře a nezvyšuje se, má tento fakt zcela jednoznačně pozitivní vliv na hladký chod a trvanlivost garážových vrat. Na dnešním trhu jsou k dostání miliony druhů řešení garážových vrat, některá mají systém ochrany proti sevření prstů. Spojení sekcí zámků vyloučí, aby mohlo dojít ke zranění mezi jejich pohyblivými částmi, což ocení především rodiče, mající zvídavé ratolesti.

 

Pořiďte si natotata, pěkná garážová vrata, fotka

 

Bezpočet prodejců Vám vždy nabídne bezpočet typů, druhů a řešení garážových vrat. Za rozhodující tedy považujte přednostně požadavky, parametry a údaje, které si sestavíte na základě vlastních potřeb, a to ještě předtím, než se vydáte garážové systémy vrat shánět. Není přece, zcela logicky, nutné, vlastnit garážová vrata „s vodotryskem“ za mnohonásobnou cenu, pakliže je skutečně nepotřebujete. Nakupujte tedy vždy jen modely, mající tolik typů a možností funkcí a nastavení, aby všechny tyto vymoženosti našly ve Vaší garáži praktické uplatnění a možná i denní využití.

Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.cz Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Pořiďte si natotata, pěkná garážová vrata zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »