Garážová a průmyslová vrata

5.10.2010 | Jana Henychová | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Jste majitelé automobilu a potřebujete zvýšit bezpečnost vaší garáže ? Pak vám nabízíme jako tip automaticky uzavíratelná garážová vrata, která vyřeší váš problém a současně mohou být zajímavým estetickým doplňkem. Stačí si pouze zvolit typ garážových vrat, materiál a barvu.

Garážová a průmyslová vrata - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jednou ze současných novinek na trhu jsou tzv. sekční vrata. Ta se skládají z vodorovných panelů, které zajíždějí pod strop. Taková vrata můžete ovládat ručně nebo elektronicky. Díky technologii správně vyvážených pružin lze tak bez námahy ručně obsluhovat i velká vrata. Pokud pro vaši garáž požadujete skutečně pevná vrata, která zajistí vaši bezpečnost před odcizením automobilu, doporučujeme vám investovat do garážových vrat s nýtovanými maticovými spoji. Takováto technická vymoženost tak mnohonásobně zvyšuje pevnost částí přišroubovaných přímo do panelu a umožňuje jejich snadnou výměnu a přesnou montáž.

 

Garážová a průmyslová vrata, fotka

 

Chcete-li, aby vaše vrata od garáže byla estetickým doplňkem a zároveň Vám ladila s čerstvě posekaným trávníkem, doporučujeme vám jako volbu rolovací garážová vrata zelené barvy. Jsou alternativní možností všude tam, kde není dostatek prostoru u stropu pro zajíždění sekčních vrat, nebo se také využívají v případech, kdy garáž je příliš krátká a je nutné vrata umístit zvenku. Tato rolovací vrata se skládají z pohonu, hliníkové schrány, vodících lišt a roletového pancíře. Jedná se o oboustranné hliníkové lamely vyráběné z vysoce jakostního hliníku a vyplněné polyuretanovou pěnou. V dnešní době se používají lamely určené pro větší předokenní rolety. Popularitu si získávají zejména proto, že splňují ty největší požadavky na zastínění a zároveň na tepelnou izolaci. Dále také ochrání vaše soukromí před vlivy slunečního záření, počasí a hluku. Kazetová garážová vrata jsou již let ve velké oblibě pro svůj charakteristický vzhled, kterým jedinečně doplňují architekturu vašeho domu.

Pro obyvatele řadových rodinných domků jsou dlouhodobým trendem výklopná garážová vrata, jejichž výhodou je kromě moderního vzhledu také tichý a bezpečný provoz při jejich používání a rovněž kvalitní povrchová úprava, kterou výrobci provádí jak na dřevěném, tak na plastovém povrchu. Samotné dveře tvoří pevné vratové křídlo, které se při otevírání vyklápí z pevného ocelového rámu, osazeného ve vratovém otvoru, nahoru ke stropu garáže. Vrata je možno doplnit integrovanými nebo vedlejšími dveřmi stejného vzhledu. I zde však existuje možnost luxusního provedení vratového křídla pro náročnější požadavky zákazníků.

 

Garážová a průmyslová vrata, fotka

 

Zmínku si zaslouží také průmyslová vrata, která slouží pro uzavírání stavebních otvorů určených převážně pro vozidla nebo manipulaci s materiálem, a to jak ve vstupu, tak i uvnitř budovy. Nejčastější použití bychom nalezli v průmyslových objektech, jako jsou výrobní haly v továrnách, různé sklady, garáže pro nákladní automobily, autoservisy nebo mycí linky. Mohou také najít využití na požárnických stanicích pro hasičské vozy. Sekční průmyslová vrata mohou být ovládána ručním způsobem nebo s automatickým pohonem, jehož řídící elektronická jednotka umožňuje propojení s nakládacím můstkem nebo rychloběžnými vraty a použití velké škály příslušenství a ovládacích prvků. Do interiérů některých výrobních hal se mohou hodit také průmyslové mříže, které se vyrábí z kompaktního hliníku. Jsou hodně používané pro veřejné prostory, zejména obchodní pasáže. Jako pohon je standardně dodáván nástrčný třífázový pohon s nouzovou ruční klikou. Řídící jednotka je volitelná dle způsobu ovládání a nároků na další příslušenství, četnost a rychlost otevírání.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Garážová a průmyslová vrata zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »