Všechny cesty vedou ke vchodovým dveřím

13.10.2010 | Lucie Sýkorová | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Při výběru vchodových dveří je třeba vzít v úvahu řadu faktorů – funkčnost, bezpečnost, odolnost vůči požáru, izolační vlastnosti, vzhled a pochopitelně Vaše finanční možnosti. Vzhled je rozhodně důležitý, ale v případě vchodových dveří by tento faktor neměl být rozhodující. Důležité je, aby se vchodové dveře vždy otevíraly směrem dovnitř, kvůli vyšší bezpečnosti. Když už ale trváte na tom, že chcete mít dveře kvůli vnějšímu dojmu prosklené a nepoužijete speciální sklo či fólii, je možno vchod osadit dvojitými dveřmi – vnějšími prosklenými a vnitřními bezpečnostními. Ale nezapomeňte ani na další požadavky.

Všechny cesty vedou ke vchodovým dveřím - foto, Hyperbydleni.cz

 

Co třeba tepelná a zvuková izolace? Pokud budou mezi dveřmi a zárubněmi škvíry, sebelepší dveřní křídlo nebude nic platné. Koeficient prostupu tepla je ovlivněn nejen materiálem (např. izolační pěna ve dveřích), ale i provedením (tepelné mosty) a samozřejmě osazením. Se všemi požadavky na praktičnost by měl jít ruku v ruce i výběr materiálu.

Dřevěné zpracování je považováno za klasiku a patří k těm favorizovaným. Na přání lze vyrobit specifické členění i výplně podle Vašich požadavků.  Na dřevo můžeme použít nepřeberné množství barev a odstínů, čímž docílíme dokonalého sladění s okny a fasádou. Nejčastěji jsou pro výrobu vstupních dveří používány dřeviny jako dub, buk, javor, borovice nebo smrk. Z exotických je možné jmenovat meranti nebo merawan. Nevýhodou může být nutnost občasné údržby a vyšší cena.

 

Všechny cesty vedou ke vchodovým dveřím, fotka

 

Plastové dveře vyjdou rozhodně laciněji a co do bezpečnostních inovací se stále zdokonalují. Vybírat můžeme z široké škály barev. Povrchy bývají odolné vůči působení UV záření, čímž je zajištěna stálost barvy. Mezi výhody dveří z plastu patří například snadná údržba, tvarová pestrost, široký sortiment a rychlá výroba.

Dveře z hliníku nacházejí své místo hlavně v moderních stavbách. Jsou tvarově i tepelně stálé a nenáročné na údržbu. Existuje bohatá škála barevného provedení.

Kombinace dřeva a hliníku je na dveřích zcela bezúdržbovým provedením. Jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a mají výtečné tepelně i zvukově izolační vlastnosti.
Pro tvary dveří obecně platí ústup od zdobení, naopak vzrůstá obliba přímé linie. Zákazníci stále víc požadují speciální typy dveří. Dobře se prodávají tzv. klima dveře (odolávají rozdílným teplotám z každé strany dveřního křídla a tím nedochází k jejich rosení), velký zájem je i o dveře zvukově izolační a protipožární.
 

 

Všechny cesty vedou ke vchodovým dveřím, fotka

 

Bezpečnostní dveře

Takové dveře poznáte snadno. Mají tuhou kovovou konstrukci, celoplošné krytí plechem a ocelovou konstrukci s rozvorovým systémem. Nutností je kvalitní certifikovaný bezpečnostní zámek se speciální cylindrickou vložkou odolnou proti vyvrtání nebo vyhmatání planžetou a jištění deseti až dvaceti zamykacími body. Bezpečnostní dveře mají mít výborné tepelně izolační vlastnosti.

 

Všechny cesty vedou ke vchodovým dveřím, fotka

 

I vstupní dveře lze prosklít, ale vždy dvojitým nebo trojitým tepelně izolačním zasklením a s použitím bezpečnostního nerozbitného skla. Požáru musejí odolávat alespoň 30 minut. Zpravidla bývají doplněné i o bezpečnostní zárubně. Ty tvoří profilové rámy, které jsou osazeny dostatečně hluboko do zdi a navíc jsou zajištěny proti vytržení ze zdi pomocí kotevních čepů a háků. Počítejme s tím, že za nové bezpečnostní dveře včetně bezpečnostního kování, zárubně, instalace, montáže a stavební činnosti zaplatíme zhruba 20 000 korun a více, podle typu zvoleného zabezpečení a typu dveří.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Všechny cesty vedou ke vchodovým dveřím zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »