Dejte oknům šmrnc

3.12.2010 | Lucie Sýkorová | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Okna dodávají domu jeho tvář. Jsou malá, velká, mají různé tvary. Jsou to vlastně takové oči. Podobně jako ženské oči zdobíme stíny či nánosy řasenky, dekorujeme okna našeho obydlí. Moderní interiéry jsou charakteristické spíše velkými hladkými skleněnými povrchy které zajistí kuchyni dostatek denního světla, bez záclonek a ostatních příkras. Proti tomuto řešení nelze nic namítat. Jeho výhodou je snadná údržba, nemusíte zalévat květiny, ani prát záclony, mimo to okno snadno a rychle umyjete. Navíc v místnosti s čistými holými okny vynikne krása kuchyňského nábytku.

Dejte oknům šmrnc - foto, Hyperbydleni.cz

 

Oči do kuchyně

Jen si to představte. Krásné dřevěné okno s bělostnou načechranou záclonkou a ve venkovním truhlíku voňavé květiny, které zvědavě nahlížejí do centra vašeho kulinářského zázemí! Kuchyňskému oknu se obvykle věnuje dostatek pozornosti, především u kuchyní pojatých spíše v klasickém či rustikálním duchu. Aby však vaše záclonka zůstala voňavá a bělostná, vaše kuchyně potřebuje výkonnou digestoř, která spolehlivě odsaje veškeré nežádoucí pachy, vlhkost a mastnotu.

 

Dejte oknům šmrnc, fotka

 

Kuchyňských záclonek najdete v obchodech mraky. Ať už jednoduchých bílých nebo s ovocnými či florálními motivy .Je libo jarní záclonka s modřenci či podzimní s hruštičkami či jablíčky? Sněhové vločky v zimě? Proč ne. Záclonku můžete měnit také v závislosti na ročním období. Funkcí záclony v kuchyni není ani tak clonit, jako spíše zvýraznit domáckou atmosféru kuchyně.

 

Dejte oknům šmrnc, fotka

 

Koupelnová okna

Pokud chcete mít ve vaší koupelně živé zelené rostliny, alespoň jedno okno jim dopřát musíte. A nejde pouze o vaše rostliny. Víte, jak je příjemné, ponořit se do horké lázně, a přitom poslouchat zpěv ptáků a hukot přírody zvenčí? Kdo žije v rušné části velkoměsta, ten si pochopitelně užije pouze příliv přirozeného denního světla nežli tento typ kontaktu s přírodou. Jednou z věcí, na kterou ale musíte v každém případě dávat pozor, je proměnlivost počasí. Když vám naprší do koupelny, kde podlahová krytina i většina vybavení s možnou kontaminací s vodou předem počítá, není to takový malér, jako když vám naprší třeba do ložnice.

 

Dejte oknům šmrnc, fotka

 

Jestliže máte v koupelně omítku, setkání s deštěm ji zrovna dvakrát nepotěší. Střešní okna se proto vyplatí zavírat, kdykoli opouštíte domov. Je dokázáno, že lidé zapomínají zavírat střešní okna v koupelně mnohem častěji než jiný typ oken v ostatních částech obydlí. To se vám může pěkně vymstít, neboť většina zlodějů umí celkem dobře šplhat. Vzhledem k tomu, že koupelna je místo, kde si chceme vychutnat svůj denní příděl soukromí, doporučujeme vám spíše střešní okno, které není zvykem příliš dekorovat. Kromě náhodného setkání s pokrývačem vám obvykle žádné zásadní narušení soukromí stran okna nehrozí. Letadla létají dostatečně vysoko.

 

Dejte oknům šmrnc, fotka

 

Okno do pokoje

Funkci okna netřeba blíže vysvětlovat. Už malé dítě ví, že každý domeček má okna, aby do něho pronikalo denní světlo. Někdy jím proniká světla příliš. Tady pak vzniká prostor pro záclony, závěsy, rolety a žaluzie. Jejich použití se řídí nejen intenzitou slunečního záření, tím, jaký máme z okna výhled. Dívat se z okna obývacího pokoje či pracovny do zahrady či upraveného lesoparku je více než příjemné.

 

Dejte oknům šmrnc, fotka

 

Okno bez záclon a často i závěsů jsme si donedávna nedokázali ani představit. Prostorné interiéry plné světla jsou jednoduše in a od textilních doplňků, jako jsou právě závěsy a záclony se postupně upouští. Naše potřeba, skrýt se před pohledy zvenčí, již není tak silná, jako bývala, alespoň co se a obývacích pokojů týče.
 

 

Dejte oknům šmrnc, fotka

 

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dejte oknům šmrnc zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »