Kliky a kování na dveře

9.12.2010 | Jana Henychová | Okna a dveře | Komentářů 1 |

Potřebujete zvýšit bezpečnost vašich dveří a zároveň je mít krásně ozdobené? Pak si nechte zhotovit speciálně kované kliky na vchodové dveře vašeho rodinného domku nebo rekreačního objektu.

Kliky a kování na dveře - foto, Hyperbydleni.cz

 

Ze širokého sortimentu výrobců si můžete vybrat stavební kování, kliky ke dveřím, kované kliky se zdobením, rustikální kliky nebo také kliky mosazné. Součástí takových bezpečných dveří jsou také kvalitní dveřní panty, které si můžete opatřit rovněž kované, obzvláště pokud máte také vchodová vrata spojená s plotem. Obzvláště na taková vrata si můžete nechat zhotovit kovanou kliku se zdobením na hranatém štítu. Pro vrata tvořená z černých plotových planěk vám takový štít doporučujeme v lesklém povrchu černé barvy, na který si můžete nechat navrstvit stříbrná zdobení dle tvarů vašich představ, samotná klika je nejlepší ve stříbrné barvě, která pak může být dle nabídky uměleckého kováře různě vytvarována a mít ozdobné vroubky. S kovanými klikami souvisí také správný výběr zámku a vložky do něj. Do ozdobného kování se hodí vzhledově lépe starý typ dozického zámku, ale přece jenom pro lepší bezpečnost vašeho domova je lépe zvolit z řad zámků bezpečnostních, jejichž technologie se stále zdokonaluje.

 

Kliky a kování na dveře, fotka

 

Jestliže potřebujete nové zavírání na vaši chatu, chalupu nebo chcete obnovit starožitnou skříň, můžete si nechat zhotovit také tradiční chalupářské kování, který se ve starých dobách používalo u starých domů a stavení. Dveřní kování u starých chalup má totiž od toho novodobého výrazně odlišnou podobu v tom, že základ kování, panty i klika bylo vyrobeno vše kovářem. Výsledný výrobek se potom na dveře uchytil pomocí speciálních šroubů. Mechanismus zámku je zapuštěný ve dveřním křídle a není proto na první pohled tak patrný. Je totiž uchován v kovovém pouzdru. Tento typ staročeského kovaného zavírání si i v dnešní době můžete nechat zhotovit na zakázku u některého z kovářů. V takovém případě si ho můžete nechat vyrobit v modernějším pojetí tak, aby do něho šel zabudovat bezpečnostní zámek s kvalitní vložkou.

 

Kliky a kování na dveře, fotka

 

Aby moderní typ zámku příliš vzhledově nekazil estetiku tradičního českého řemesla, můžete si na přání nechat zhotovit záklopku, a tak získáte designově efektní a zároveň bezpečné dveře. Podobným způsobem můžete zvýšit bezpečnost i vzhled vašich vchodových dveří tak, že si je necháte celé nebo z části okovat. Aplikace kovaných částí je pak stejná jako u již zmíněného tradičního chalupářského kování, tj. pomocí speciálních šroubků.

 

Kliky a kování na dveře, fotka

 

Pokud jste si oblíbili umělecké práce některých kovářů, můžete si takovými klikami nechat vyzdobit také vybrané dveře v interiéru, obzvláště jestli vybavujete dům novými dveřmi nebo máte čerstvou novostavbu, tak se vám investice do podobných bytových prvků rozhodně vyplatí.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Jurečka: Já osobně doporučuji...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »