Bezpečnostní dveře jako ochrana vašeho soukromí

20.1.2011 | Jana Henychová | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Pokud jste se rozhodli zvýšit bezpečnost vašich domovů, vyplatí se vám investovat do kvalitních bezpečnostních vchodových dveří, které ochrání váš byt nebo dům před nebezpečím. Mnoho výrobců na trhu nabízí řadu bezpečnostních dveří v různém provedení materiálů, vzorků i barev. Dveře si můžete nechat zhotovit buď ocelové nebo dřevěné se zabudovanou kovovou mříží uvnitř.

Bezpečnostní dveře jako ochrana vašeho soukromí - foto, Hyperbydleni.cz

 

Dostatečná tvrdost je tak ochranou před násilným poškozením v případě vloupání. Jejich povrchová úprava bývá lehce a dlouhodobě odolná proti kontaktu s vnějším prostředím, a proto vydrží v nadměrných teplých i zimních obdobích. Pro snadnou manipulaci a otevírání slouží speciálně vyztužené bezpečnostní panty, které zpravidla bývají ve futru upevněné na více bodech. Samotné dveře budou silnější a těžší, ale mnohem bezpečnější.

 

Bezpečnostní dveře jako ochrana vašeho soukromí, fotka

 

 

Na prvním místě je bezpečnost obydlí, ale samotný vzhled dveří a to, jak vám budou ladit k vašemu domu, je také důležité. Moderní design spočívá ve správné volbě vzorku a barvy, ale také to, zda-li jsou dveře ploché nebo masivní. Pokud bydlíme v rodinném domku, na kterém máme hrubou fasádu nebo kameninový kameninový obklad, hodí se lépe dveře masivní. Tak například budeme mít šedou fasádu a necháme si zhotovit dveře černé nebo šedé v tmavším odstínu. Studené barvy s černou působí spolu ve vzájemném v souladu. Stejně tak, jestliže budete mít fasádu hnědou nebo oranžovou, doporučujeme vám dveře raději v hnědé barvě. Zda si vybrat světlý nebo tmavý odstín, záleží na tom, jestli chcete, aby dveře s domem splynuly, nebo aby byly na první pohled viditelné.

 

Bezpečnostní dveře jako ochrana vašeho soukromí, fotka

 

Zámek u běžných dveří se zamyká na dva západy a mezi futrem je v uzamčené poloze spojuje závora z kovového hranolu. U bezpečnostních dveří tuto hranolovou závoru nahrazuje několik kovových dlouhých válečků v řadě pod sebou, které při jednom uzamčení zapadnou všechny současně do futra a dojde tak k pevnějšímu spojení. Je tak bezpečnou ochranou proti násilnému vniknutí vyražením dveří. Stejně jako u většiny vchodových dveří, je i u těchto možné si nechat k centrálnímu zámku navíc zhotovit malý přídavný zámek. Montáž dveří se provádí včetně zárubně, prahu a zámku, zkrátka vše v jednom. Základní vložka k hlavnímu a přídavnému zámku jsou součástí dodávky.

 

Bezpečnostní dveře jako ochrana vašeho soukromí, fotka

 

Většina bezpečnostních dveří se vyrábí na prvotřídních strojírenských zařízeních a jsou konstruovány z materiálů, které zaručují vysokou kvalitu již od samotných výrobců. Do konstrukce jsou tak zabudovávány pouze řádně certifikované komponenty a materiály, aby celkový výrobek uspěl v náročných zkouškách odolnosti proti vloupání, požáru a jiným živelným katastrofám. Pokud se rozhodnete nechat si takové dveře zhotovit, stává se vaše volba dlouholetou zárukou.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Bezpečnostní dveře jako ochrana vašeho soukromí zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »