Kliky: kvalita, design, funkčnost

18.7.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Okna a dveře | Komentářů 1 |

Dveře nemohou být krásné bez vzhledově odpovídajícího, kvalitního a funkčního kování. To totiž může významně ovlivnit i výsledný styl celého interiéru. Zejména pokud jde o kliky, i v tomto segmentu vládnou módní trendy a nabídka na trhu je plně respektuje. Při výběru je však kromě konkrétního určení stěžejní osobní vkus a názor.

Kliky: kvalita, design, funkčnost - foto, Hyperbydleni.cz

 

Díky kování můžeme dveře otevírat, zavírat, zamykat. Očekáváme, že nám nejen bude dlouho a bezchybně sloužit, ale také dobře vypadat. Zajímá nás kvalita jeho zpracování, použitý materiál, design. U klik pak jde samozřejmě vedle designu také o základní ergonomické požadavky. Musí zkrátka dobře padnout do ruky.

 

Kliky: kvalita, design, funkčnost, fotka

 

Výběr je samozřejmě třeba podřídit také umístění: jiné nároky budou mít venkovní a jiné interiérové dveře. Z hlediska trendů jsou dnes nejvíce „in“ geometrické tvary a čistý, jednoduchý a elegantní design. Ale podstatné je, aby vybraný typ odpovídal celkovému stylu konkrétních dveří v konkrétním interiéru, a samozřejmě osobním preferencím.

 

Kliky: kvalita, design, funkčnost, fotka
Kliky: kvalita, design, funkčnost, fotka

 

Dveřní kování se tak může stát dominantou, která dokáže zastínit i celé dveře, ovšem – je-li to třeba – umí být i nenápadné a s dveřním křídlem dokonale splynout nebo mu nechat vyniknout. Umožňuje to samozřejmě široká škála tvarů, materiálů a povrchů. K nejčastěji používaným patří kov, konkrétně nerez, nikl, chromovaná ocel, hliník, mosaz v lesku či matu, v satinované nebo broušené podobě.

 

Kliky: kvalita, design, funkčnost, fotka

 

V nabídce jsou však i produkty kombinované s plastem a dřevem, na trhu najdete i výrobky s různými plastickými či díky diodám zabudovaným do pohledové strany kliky dokonce světelnými efekty. Pohledovou plochu kliky vyrobené na zakázku lze doplnit i jiným materiálem nebo designem použitým v interiéru.

 

Kliky: kvalita, design, funkčnost, fotka

 

Broušená nerez vede

Podle Radka Tomenendala, vedoucího prodeje kování a dveřních doplňků jednoho z největších českých výrobců interiérových dveří, v současné době u klik jednoznačně převládá broušená nerez. Nejen kvůli svému atraktivnímu vzhledu, ale zejména díky kvalitě. Klika je totiž opravdu jedním z nejvíce namáhaných prvků dveří, a nerez materiál dovede mechanickým poškozením úspěšně odolat.

 

Kliky: kvalita, design, funkčnost, fotka

 

Kvalitu a životnost produktů samozřejmě ovlivňuje použitá výrobní technologie, navíc při nerezové kování vzniká z vysoce kvalitních materiálů. Ocel se zušlechťuje pomocí speciálních příměsí, díky technologii „trojnásobného broušení“ dokáže takové kování odolávat okolním vlivům i v náročnějším prostředí.

 

Kliky: kvalita, design, funkčnost, fotka

 

K nejodolnějším povrchům však patří inoxchrom a zirkonium, jež jsou imunní i proti poškrábání prstýnkem nebo klíči. Povrch zvaný chrom-perla je výsledkem galvanického pokovení chromem, při němž vzniká perličkový efekt. Galvanickým pokovením niklem vzniká velice žádaný povrch nikl-perla. Ovšem ani plastová klika nemusí být synonymem nízké kvality. Pevnost a dobrou jakost lze přiznat například klikám vyrobeným z nylonu.

 

Kliky: kvalita, design, funkčnost, fotka

 

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Sapeli, Twin, M&T, CobraDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Max: Opravdu by se nemělo...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »