Designové dveřní hrátky

2.8.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Oddělovat a spojovat jednotlivé obytné prostory, to byl vždycky úkol interiérových dveří. Dnes to však už nestačí, jejich role je dnes mnohem košatější. Dveře totiž také musí zdobit, ladit s ním, někdy mu i dominovat.

Designové dveřní hrátky - foto, Hyperbydleni.cz

 

Čisté, jednoduché a elegantní tvary v kombinaci se zajímavými a originálními detaily, to je přesně to, čím dveře v současnosti v interiéru bodují. Pomáhá jim v tom také celá řada nových dekorů a materiálů. Nikoliv snad proto, že by nás masivní klasika už nudila. Prostě technologie natolik pokročily, že dnes si s designem pohrávají i výrobky foliované, laminátové, dýhované nebo opatřené barevným nástřikem. Žádný z nich se ovšem stále neobejde bez kvalitního zpracování, promyšlených detailů, a nápaditých forem a tvarů.

 

Designové dveřní hrátky, fotka

 

Designové kyvadlo má přitom široký záběr, pohybuje se od nenápadnosti k exotické extravaganci, od tónů světlých a jemných po tmavé a výrazné. Dominantou dveří se stává prosklení, vracejí se intarzie a povrchové laťování, tvůrci a návrháři sahají po frézóvání i po dalších různých zdobných prvcích v podobě vysokého lesku, kovu a neobvyklých přírodních prvků.

Nezapomenutelný masiv

Sázka na propracované detaily, akord kresby dřevin, špičkovou povrchovou úpravu, to je realita masivních dveří v současném interiéru. Neobejde se pochopitelně bez kvality výchozího materiálu. V přízni trendů se stále vyhřívají exotické a barevně výrazné dekory, ovšem zdatně jim sekundují například dub, buk, olše či jasan. Jejich jemné tóny a nenápadné kresby je předurčují k dokonalému splynutí s prostředím, aby mohly vyniknout jeho dominanty například v podobě koberce, nábytku, jeho čalounům, nápadité úpravě stěn nebo uměleckým předmětům. Luxusní masivní dveře znovu zdobí detaily v podobě svislé nebo vodorovné frézované drážky. Masivní dveře by nebyly kompletní bez zárubní stejné kvality a kompatibilního designu.

 

Designové dveřní hrátky, fotka

 

Technicistní nerez

Také dveře s různými kovovými prvky se vydaly cestou stylového designu. Dříve se nerezové prvky objevovaly pouze na kování a klikách, v současnosti se návrháři vrhli na takzvané nerezové intarzie nejrůznější podoby. Různě dlouhé a široké pásky, jednoduché či zdvojené, svislé či vodorovné, na celých dveřích nebo pouze na části jejich plochy… přidejme ještě kovové hrany nebo zasklívací lišty ze stejného materiálu, které nejlépe vyniknou na hladkém dveřním křídle a v kombinaci se stříbrnými variantami povrchů.

 

Designové dveřní hrátky, fotka

 

Industriální styl a minimalistické trendy jsou rozhodně nemyslitelné bez dveří a zárubní z kovu, kupříkladu z hliníkových profilů nebo z kovolaminátu. Použitý materiál je nejen strůjcem perfektního a efektního vzhledu, ale činí také dveře běžným provozem téměř nedotčené. Kovové zárubně si přitom dobře rozumějí i masivem, dýhou, fólií i nástřikem na dveřním křídle. A zatímco kov se rozpíná na plochu dveří, nerezovou kliku lze ozvláštnit prvkem z dřevěného či laminátového dekoru dveřního křídla.

Oslnivost lesku

Povrchy s vysokým leskem působí dokonale a exkluzivně, proto není divu, že se z nábytkových dvířek přestěhovaly i do sortimentu dveří. Místo několikanásobného lakování si však „lesk jako blesk“ dopřávají díky originální fólii. Stříbrná, černá, vanilková, červená, bílá a šedá dveřní křídla s vysokým leskem skvěle vyniknou ve spojení s kovovými zárubněmi.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: SapelliDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Designové dveřní hrátky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »