Okna a dveře která nenudí

7.9.2011 | Okna Vekra | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Přemýšlíte, jak změnit vzhled vašeho domu? Vyberte si okna a dveře, která dům oživí z venku a stylově doladí interier bytu. Moderní plastová okna, dřevěná eurookna i hliníková okna a vchodové dveře umí proměnit dům i byt k nepoznání.

Okna a dveře která nenudí - foto, Hyperbydleni.cz

 

Okna a dveře ve znamení barev

Minulostí je doba, kdy hlavní volbou pro rekonstrukci i novostavbu byla bílá plastová okna. V posledních letech zákazníci stále častěji volí barevná plastová okna. Nejpopulárnější jsou dekory dřeva, žádané jsou také další barvy, v poslední době zejména odstíny šedé, které nápadně připomínají výrazně dražší hliníková okna.

Plastová okna mají široké možnosti barevných variací. Zatímco z venkovní strany lze volit barvu ladící s fasádou domu, bílá barva oken uvnitř bytu pak nevytváří limity při navrhování interiéru. I když plastová okna se prodávají nejvíce, dřevěná eurookna jsou stále neokoukanou klasikou, i když je třeba počítat s vyšší cenou.

 

Okna a dveře která nenudí, fotka

Oblouková okna a dveře. Zdroj: Vekra.

 

Kvalitní povrchová úprava zaručí, že dřevěná eurookna mají při správném ošetřování dlouhou životnost. Opět je možné kombinovat barevné varianty pro venkovní a vnitřní stranu oken, případně použít pro vnitřní stranu jen transparentní lak pro zviditelnění krásy přírodního dřeva. Samozřejmostí jsou také ochranné hliníkové rámové a křídlové okapnice vyladěné do barvy oken. Kdo se obává údržby dřevěných oken, má možnost použít dřevohliníková okna.

Dřevohliníková okna mají prakticky neomezenou životnost. Opět lze kombinovat různé varianty barev a lazur na dřevo. Vnější hliníkový plášť okna poskytuje dřevu dokonalou ochranu před vnějšími vlivy a i zde je možno volit z široké škály barev. Hliníková okna jsou z hlediska barev nejvariabilnější, z hlediska ceny jde ale o okna a dveře vyšší kategorie.

Sklo pro okna a dveře

Moderní stavby využívají často jako architektonický prvek velká prosklená okna a dveře. Díky výborným izolačním vlastnostem skel není třeba bát se tepelných ztrát objektu, a to ani pokud jde o plastová okna, dřevěná eurookna či hliníková okna. Esteticky velmi zajímavým prvkem jsou také ornamentální skla použitelná jak do interieru, tak na zasklení oken ve vnějších stěnách domu.

 

Okna a dveře která nenudí, fotka

Vekra okna dřevo. Zdroj: Vekra

 

Ornamentální a ozdobné prvky zasklení jsou využívány zejména pro výplně vchodových dveří. Také v těchto případech jde o zasklení se špičkovými termoizolačními vlastnostmi. Vchodové dveře jsou vstupní branou domu a vítají příchozí. Při výběru se nemusí zákazníci omezovat pouze na jednokřídlé varianty, ale je možné zakomponovat do objektu také dvoukřídlé provedení.

Pamatujte také na doplňky pro okna a dveře

Nakupujeme-li okna a dveře, je nutné myslet také na ochranu interieru před letním žárem. Na trhu je široká nabídka stínící techniky pro okna a dveře. V bohaté nabídce jsou jak vnitřní, tak vnější prvky pro stínění. Opět je možné volit zastínění tak, aby působilo jako harmonický celek jak s exteriérem, tak interierem domu či bytu.

 

Okna a dveře která nenudí, fotka

Vekra okna v bytovém komplexu. Zdroj: Vekra 

 

Aby okna a dveře byly doladěny do nejmenšího detailu, nelze zapomínat na detaily jako jsou kliky, madla, rozšíření funkcí kování, klepadla, rozety, dveřní stavěče a další prvky. Okenní parapety jsou nejenom funkční záležitostí, ale také estetickým prvkem, který doladí celkový dojem. Barevná a materiálová provedení vnějších i vnitřních parapetů lze opět ladit podle toho jaká okna a dveře si zákazník zvolil.

Pokud zvažujete kupovat okna a dveře oslovte také jedničku na trhu v ČR značku Vekra. Dvacetileté zkušenosti značky Vekra zaručují proveřenou kvalitu a zkušenosti. Informace o nabídce produktů a služeb najdete na webových stránkách značky www.vekra.cz nebo zavolejte na zákaznickou linku 800 183 572.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Okna a dveře která nenudí zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »