Posuvné interiérové dveře pro více využití

27.9.2011 | Jana Henychová | Okna a dveře | Komentářů 3 |

V mnoha domácnostech se v rámci úspory prostorem nachází vestavěné skříně a šatny. Pro vylepšení je můžeme navíc vybavit posuvnými dveřmi, které vám pomohou při otevírání ušetřit mnoho dalšího místa.

Posuvné interiérové dveře pro více využití - foto, Hyperbydleni.cz

 

Interiérové posuvné dveře jsou univerzálním řešením pro přepažení větších místností. Můžeme je použít pro oddělení koupelny od ostatních místností nebo třeba také pro vytvoření šatního prostoru. Takovéto posuvné přepážky mohou do jisté míry nahrazovat i zeď. Jestliže zrovna nevlastníte dostatečně prostorné, případně žádné příslušenství bytu v podobě komory nebo sklepa, můžete si v bytě, pokud vám to dovolují prostorové možnosti, vytvořit úložní prostor, který budou oddělovat posuvné interiérové dveře.

 

Posuvné interiérové dveře pro více využití, fotka

 

Posuvné dveře slouží často jako praktické předěly a přepážky jednotlivých místností, a proto se často využívají v prostorách, kde nemohou z důvodu větší velikosti být zasazeny klasické pantové dveře. Také je možno použít je při rekonstrukci jako náhradu za běžné jednokřídlé i dvoukřídlé dveře, kde je ale třeba úměrně rozšířit vzdálenost mezi stěnami dveřního prostoru a potom nasadit nové zárubně.

 

Posuvné interiérové dveře pro více využití, fotka

 

Pro snadnější a pohodlnější manipulaci vám doporučujeme pořídit si variantu posuvných dveří pouze s horní kolejnicí a vodící lištou. Dveře jsou tak zavěšeny na horní kolejnici a zespodu zase zajištěny speciálním trnem. Řada výrobců nabízí zájemcům o dveře na výběr z mnoha druhů ocelových i hliníkových rámů. Výplně dveří se vyrábí buďto z klasického pevného silnějšího dřeva nebo se kombinují se sklem nebo zrdcadlem. Některé modely mohou místo dřeva obsahovat jako výplň dřevotřísku, dýhu nebo ratan. K některým druhům posuvných interiérových dveří si můžete pořídit jako příslušenství navíc další odmontovatelnou výbavu v podobě výsuvných věšáků nebo drátěných košíků, které jsou praktickými doplňky pro drobné šatstvo, případně dalších věšáků na kalhoty či kravaty.

 

Posuvné interiérové dveře pro více využití, fotka

 

Interiérové posuvné dveře se mohou také velice dobře uplatnit v rámci optického rozdělování jedné větší místnosti nebo pro vytvoření vstupu do šatny, komory nebo koupelny. Také mohou nalézt velmi dobré uplatnění, pokud obýváte dům, kde jste si z podkroví vytvořili obytný prostor.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Jurečka: My měli dlouho dobu parkety...< Odpovědět

JarosalvP: Díval jsem se na jejich...< Odpovědět

Alenagt: Myslím že je to super nápad,...< Odpovědět

počet příspěvků: 3

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »