Římské rolety jako dekorace do oken

13.10.2011 | Jana Henychová | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Na zastínění nebo poloviční zatemnění se do malých i větších oken pořizují různé druhy závěsů. Pro regulaci intenzity slunečního světla a naladění do určité barvy si můžete do bytu pořídit římské rolety.

Římské rolety jako dekorace do oken - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jedná se o zastiňovací variantu, která je podobou mezi závěsem a záclonou v daném odstínu barvy. Nejčastěji se můžeme setkat s odstínem nažloutlým, růžovým nebo hnědým. Můžete ji mít upevněnou v okně samostatně, případně nakombinovanou s dalším závěsem, žaluziemi nebo lehkou bílou záclonou.

 

Římské rolety jako dekorace do oken, fotka

 

Římské rolety bychom za poslední léta mohli zařadit mezi největší novodobé moderní doplňky současné doby. Nacházejí univerzální využití jak v nově zřizovaných domácnostech, tak i v interiérech se starším vybavením. Tudíž jsou lépe využitelné a dostupné pro více cílových skupin.

 

Římské rolety jako dekorace do oken, fotka

 

Samotná funkčnost římských rolet spočívá v tom, že se nenavíjejí stylem jako klasické rolety, ale skládají se postupně směrem vzhůru. Dotváří se tak zvláštní okrasný doplněk, který může být ozdobou pro celou místnost. Velkou předností těchto římských rolet je kromě spolehlivého ovládání jejich snadná a pohodlná údržba, kterou díky lepší dostupnosti můžete provádět častěji. První varianta údržby je pouze povrchová, kterou můžete provádět pomocí navlhčeného hadříku. Důkladnější způsob údržby můžete provést pomocí rozebrání na jednotlivé části a vyprání v lázni s doporučovanou teplotou kolem 30 °C.

 

Římské rolety jako dekorace do oken, fotka

 

Moderní mechanismus umožňuje jednoduché a bezproblémové ovládání pomocí řetězového systému. Vyspělejší modely můžete mít dokonce i na motorový pohon. Pro zvýšení pohodlnosti můžete s tímto stahováním manipulovat pomocí dálkového ovládání. Další novinkou v oblasti ovládacích prvků rolet jsou bateriové motory, které nepotřebují přívod elektrického proudu. Pro určitá bytová řešení mohou být výhodnější. Římské rolety se upevňují nad okna, kde musí být dostatek místa. Pro svoje dekorativní prvky a velkou řadu barevných provedení se hodí jak do obývacích pokojů a ložnic, tak i do chodeb větších domů. Uživatelům navíc umožňuje libovolně měnit materiály a dekorační látky. Na okně římské rolety působí lehce a moderně, čímž dodávají danému obydlí osobitý a jedinečný vzhled.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Římské rolety jako dekorace do oken zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »