Venkovní rolety s úschovným boxem

12.1.2012 | (hh) | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Jestliže zřizujete novostavbu nebo provádíte rekonstrukci, je jednou z důležitých součástí komplexní udržba na oknech. V rámci ní si můžete dle individuálních možností pořídit jako praktický doplněk venkovní rolety, pokud je ještě nemáte.

Venkovní rolety s úschovným boxem - foto, Hyperbydleni.cz


 

Venkovní rolety jsou kromě úplného nebo částečného zastiňování vhodné také jako bezpečnostní prvek. Ochranu proti vloupání a poškozování věcí vám dovedou alespoň částečně zajistit. Obzvláště v moderních rodinných domech a vilách patří mezi hodně využívané. Je třeba myslet na bezpečnost. Kromě komplexních zabezpečovacích systémů hraje pro bezpečí domu důležitou úlohu také zajištění jednotlivých jeho částí. Můžete tak začít u oken a pořídit si venkovní žaluzie se speciálně vyprojektovaným úschovným boxem.

 

 

Venkovní rolety s úschovným boxem, fotka

 

Většina schránek pro venkovní žaluzie bývá vyráběna takovým způsobem, aby během svého používání byla samonosná a stabilní. Toho docílíme dostatečným upevněním ke zdivu, aby vše pevně drželo pohromadě. Existují dokonce takové druhy schránek, které rozměrově vyhovují obecným standardům tak, aby měly dostatečnou šířku. Tím je zajištěná snadná a bezproblémová montáž většiny druhů venkovních žaluzií.

 

 

Venkovní rolety s úschovným boxem, fotka

 

Upevnění venkovních rolet s variantou pod fasádou by mělo být předem vypočítané do posledních detailů a to jak vyměřování, tak i jednotlivé kroky pracovního postupu. Obzvláště pokud budete do roletových schránek a mezifasádový prostor chtít instalovat i zateplovací systémy. Efektivnost zateplení a důslednost při jeho upevňování jsou nepochybně jedny z nejdůležitějších faktorů. Při kvalitním těsnění vám totiž v domě nebudou vznikat zbytečné tepelné ztráty, což si můžete ověřit během jednoho uplynulého roku, kdy si srovnáte spotřebu.

 

 

Venkovní rolety s úschovným boxem, fotka

 

Výška samotné schránky se obvykle určuje v závislosti na výšce vytažené žaluzie. Takové odvození je pohodlné pro zbytek dalších vyměřování. Jedno z nejefektivnějších řešení umístění je upevit venkovní žaluzii na budově tak, aby nesnižovala světlost okna. Je třeba ji pevně zabudovat do místa pod fasádou. Vodící lišty lamel se poté zapustí do stěny.

(hh)

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Venkovní rolety s úschovným boxem zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »