Řešení pro atypická okna: plisé žaluzie

7.2.2012 | Monika Kovačková | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Dům s okny nestandardních tvarů působí originálně a netradičně, mnohdy se však zapomíná, že u atypických oken může být problém se zastíněním. Ten však snadno vyřešíte pomocí plisé žaluzií, které dokonale padnou do každého okna.

Řešení pro atypická okna: plisé žaluzie - foto, Hyperbydleni.cz

Plisé žaluzie jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů, které zajišťují dlouhověkost produktu. Stínícím materiálem plisé žaluzií je skládaná technická textílie, 100% polyester, který je ošetřen speciální povrchovou úpravou, díky níž je materiál vysoce nešpinivý a odolný vůči nečistotám – díky tomuto provedení se do látky nevsákne voda, ale steče po ní a i jiné nečistoty a prach lze velmi snadno setřít nebo vyprat. Některé typy těchto žaluzií mají povrch opatřený hlíníkem, jenž se na látku nanáší napařovací technologií – výsledkem je dokonalý odraz slunečního záření.

 

Řešení pro atypická okna: plisé žaluzie, fotka

 

Montáž žaluzií se provádí na okenní křídlo, zeď nebo strop. Plisé žaluzie se tak nejčastěji vyrábějí v provedení závěsném nebo s bočním uchycením na křídla oken. Způsob ovládání je podobný jako u tradičních žaluzií - často se užívají plisé žaluzie s ovládáním na řetízek nebo šňůrku, nejpraktičtější je ovládání pomocí úchytů, neboť umožňuje nejširší možnosti regulace množství světla vstupujícího do místnosti. Můžete si také pořídit žaluzie s provedením na kličku nebo s motorovým pohonkem na dálkové ovládání.

 

Řešení pro atypická okna: plisé žaluzie, fotka

 

Velmi chytrým řešením jsou žaluzie na den a noc. Tento typ žaluzií umožňuje použítí dvou druhů tkanin pro jedno okno. Na den jsou nejlepší transparentní či světlé tkaniny, které dobře odráží světlo a teplo, zatímco na noc se více hodí tkaniny neprůhledné, tmavé, jež místnost zcela zastíní a teplo naopak absorbují.

 

Řešení pro atypická okna: plisé žaluzie, fotka

 

Plisé žaluzie se vyrábějí v mnoha barevných provedeních, se spoustou motivů a v různých stupních průsvitnosti, proto mohou být vysoce kvalitním doplňkěm každého interiéru. Elegantní plisování, tedy drobné, pravidelné a natrvalo sežehlené záhyby látky jsou velice příjemné a vkusné, a proto plisé žaluzie mohou snadno dokrášlit jak tradičně, tak moderně zařízené byty.

 

Řešení pro atypická okna: plisé žaluzie, fotka

 

Vedle nádherného designu se plisované žaluzie mohou pochlubit i praktickými vychytávkami; kromě snadné údržby jsou vyhledávaným zbožím především proto, že umožňují zastínit i velmi atypicky provedená okna, jako jsou okna půlkruhová, kruhová či šikmá. Plisé žaluzie jsou vhodné především tam, kde by instalace jiných typů žaluzií byla náročná nebo nemožná – plisé zastínění se nádherně vyjímá na střešních oknech nebo zasklení zimní zahrady; skvostá je také kombinace plisé žaluzií s japonskými stěnami. Žaluzie jsou vyráběny na míru, a tak padnou do jakéhokoli výklenku či okna. Plisované žaluzie navíc mohou sloužit jako výborná tepelná izolace, spoří energii a zpříjemňují akustiku místnosti.
 

 

Řešení pro atypická okna: plisé žaluzie, fotka

 

Plisé žaluzie nabízejí kvalitní zastínění a řadu dalších praktických výhod, přičemž svým vzhledem propůjčují interiéru trendy styl.

Autor: Monika Kovačková Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Řešení pro atypická okna: plisé žaluzie zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »