Povyšte obyčejné dveře na umělecké dílo

4.3.2015 | | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Dveře jsou často opomíjenou součástí interiéru, které po většinu času nevěnujeme žádnou zvláštní pozornost – dveře prostě jen oddělují jednotlivé místnosti a napomáhají v nich vytvářet soukromí. Tak pojďte se přesvědčit, že i dveře mohou oplývat vzhledem, který vám prostě vyrazí dech a nepřestane vás den co den okouzlovat.

Povyšte obyčejné dveře na umělecké dílo - foto, Hyperbydleni.cz

V současné době hrají prim celoskleněné dveře, což není překvapující – sklo se v našich domácnostech dobře zabydlelo: i dříve se v našich domovech objevovaly skleněné dekorace a doplňky, dnes se však v moderních interiérech vyskytuje sklo téměř všude. Za skla se vyrábí nejen nábytek, ale například i dělící příčky či tvárnice, tedy zařízení, které musí být velmi odolné.

Povyšte obyčejné dveře na umělecké dílo, fotka

 

To dokazuje, že se ve skle snoubí vlastnosti, které od materiálu 21. století očekáváme. Sklo v interiéru působí velmi lehce, svěže, čistě a vzdušně, je originální i nadčasové zároveň. Sklo se navíc snadno kombinuje s různými materiály, tvary a barvami – jednoduše se dá říci, že se dobře hodí ke všemu. Sklo speciálně určené do dveří je velmi odolné, a to především proti rozbití a poškrábání. Navíc se vyznačuje velmi snadnou údržbou, kterou při úklidu jistě oceníte. Sklo si oblibu získalo i z důvodu, že nabízí celou řadu možností povrchových úprav, takže způsobů, jak si ozvláštnit celoskleněné dveře je nepočítaně.

Povyšte obyčejné dveře na umělecké dílo, fotka

 

Pískování dveří pro zachování soukromí

Možná jste pomýšleli na výměnu klasických dřevěných dveří za moderní dveře skleněné, ale pak jste si vše kvůli průhlednosti skla rozmysleli. Je jisté, že v místnostech, jako je ložnice, koupelna a další, potřebujeme zachovávat určitou míru soukromí – ale ani kvůli tomu se nemusíme skleněných dveří vzdávat. Metoda tzv. pískování je speciální úprava, která sklo zčásti nebo zcela zneprůhlední. Pískování navíc přináší řadu variant, a proto si zakalené skleněné dveře můžete vybrat z opravdu široké nabídky.

Povyšte obyčejné dveře na umělecké dílo, fotka

 

Dveře místo obrazu

Skleněné dveře se mohou stát skvostnou dekorací pro váš interiér. K dostání je celá řada dekorů a grafických motivů, které jsou vytištěny na folie či textilie a ty jsou následně zalaminovány do skla. Můžete si pořídit i různé dekory v podobě satinovaných folií, které se na sklo lepí. Jejich aplikace na skleněné dveře je více než jednoduchá a díky tomu můžete čas od času folie vyměnit, a tak změnit design dveří a tím i vzezření celého interiéru. Na druhé straně je folie méně odolná proto různým škrábancům a odřeninám než samotné sklo.

Povyšte obyčejné dveře na umělecké dílo, fotka

 

Vlastní tvorba

Některé společnosti v současné době nabízejí možnost vytvořit si pro celoskleněné dveře vlastní motiv. Sklo může zevnitř či zvenku zdobit téměř cokoli, takže popusťte uzdu své fantazii. Velmi žádaným motivem jsou například fotografie z dovolené klientů. Pokud zvolíte tento způsob dekorace, budete mít jistotu, že vlastníte skutečně originální a jedinečný bytový doplněk.

Povyšte obyčejné dveře na umělecké dílo, fotka

 

Zajímavý design a neotřelý vzhled se u celoskleněných dveří snoubí se stoprocentní funkčností. Skleněné dveře jsou navzdory svému křehkému vzhledu velmi odolné a bezpečné. Sklo navíc skvěle prosvětlí i menší či tmavé místnosti. Takže pokud toužíte po luxusním a zároveň šmrncovním interiéru, zkuste tentokrát začít třeba u dveří.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Povyšte obyčejné dveře na umělecké dílo zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »