Jak vybírat bezpečnostní dveře

9.7.2015 | PR článek | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Domov je místo, kde se cítíme v bezpečí. Bohužel tento pocit může být narušen návštěvou nezvaných hostů. Proto nejjednodušším způsobem zabezpečení našeho domova jsou bezpečnostní dveře. Jak je vybírat a na co se zaměřit? Zde vám představujeme přehled základních prvků, které jsou důležité při výběru bezpečnostních dveří a vytvoří pro zloděje nepřekonatelnou překážku.

Jak vybírat bezpečnostní dveře - foto, Hyperbydleni.cz

Kazetové bezpečnostní dveře

U bezpečnostních dveří není rozhodující pouze šířka dveří, ale jsou tu i další faktory, které by vás měli zajímat. Mimo bezpečnostní třídu a odolnost dveří věnujte pozornost i výběru materiálu, příslušenství a možnostem nadstandardních služeb.

Jak vybírat bezpečnostní dveře, fotka

 

Bezpečnostní třídy

Důležitým parametrem pro koupi bezpečnostních dveří je výběr bezpečnostní třídy. Na základě evropských norem se rozlišuje pět bezpečnostních tříd a všichni výrobci musí dodržovat stejné podmínky. Optimální a dostačující volbou je bezpečnostní třída 3, kterou najdete zařazenou do třídy Economy, což ukazuje na přijatelnou cenu při splnění veškerých norem a certifikátů odolnosti proti vloupání. Vyšší bezpečnostní třídy (zejména 4, třída 5 je poměrně raritní) nabízí klientům nadstandardní zabezpečení odolávající podstatně širšímu spektru způsobů napadení, než vyžadují evropské normy a certifikáty bezpečnosti.

Jak vybírat bezpečnostní dveře, fotka

 

Příklad bezpečnostní třídy 3, 4 a 5

Další parametry

Jelikož bezpečnostní dveře jsou dlouhodobou investicí, dbejte i jiné parametry než míru zabezpečení. Důležitý je materiál, ze kterého jsou dveře vyrobené, a design. Doporučujeme pevnou ocelovou konstrukci pokrytou ocelovým oplášťováním a uvnitř bezpečně umístěný uzamykací systém. Samotný design a příslušenství jsou na vašem vkusu.

Jak vybírat bezpečnostní dveře, fotka

 

Bezpečnostní dveře a pohled na bezpečnostní kování

Pozornost si zaslouží bezpečnostní kování, které by měly chránit ocelové desky dveří, a vložka by měla být cylindrická. Bezpečnosti poslouží taky jistící body, které by se při zamčení měly vysunout do všech 4 stran včetně podlahy.

V případě, že žijete na frekventovaném místě, určitě zvažte možnost zvukotěsných dveří. Dle EU norem jsou opět stanovené hodnoty od základních 33, 39, 40, 42 decibelů až po skvěle odhlučněné AUDIO.

Jak vybírat bezpečnostní dveře, fotka

 

Bezpečnostní dveře s přehledem jistících bodů. Použití do všech 4 stran zajišťuje bezpečí.

Současný trh mimo jiné nabízí i dveře s protipožární úpravou a tepelnou izolací. Díky těmto možnostem si zákazník může vytvořit bezpečnostní dveře přesně podle svých představ.

Samotná montáž na místo určení je klíčová a měla by ji provádět odborná firma, ideálně sám výrobce, a to do nových bezpečnostních zárubní.

Jak vybírat bezpečnostní dveře, fotka

 

Profilové bezpečnostní dveře

Pro více informací o bezpečnostních dveřích doporučujeme navštívit www.adlo.cz nebo přímo showroom na Praze 4 v Modřanech.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jak vybírat bezpečnostní dveře zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »