Venkovní rolety a žaluzie přináší výhody i v chladných dnech

16.10.2018 | Redakce | Okna a dveře | Komentářů 2 |

Stínící technika byla vytvořena hlavně kvůli ochraně před sluncem, ale jak se vývoj posunul, dnes už slouží plnohodnotně po celý rok, tedy i v chladných zimních dnech bez slunce. Právě v těchto dnech můžeme využít i další funkce, které stínící technika má. Nejčastěji se používají venkovní rolety a venkovní žaluzie, které v létě udrží za okny sluneční paprsky a tedy i sluneční teplo. V tomto článku se tedy zaměříme právě na rolety a žaluzie.

Venkovní rolety a žaluzie přináší výhody i v chladných dnech - foto, Hyperbydleni.cz

Venkovní rolety a venkovní žaluzie

Rozdíl mezi roletami a žaluziemi je jasný. Žaluzie jsou polohovatelné a díky natáčení lamel můžete lépe regulovat přístup světla do pokoje. Rolety jsou zase kompaktnější a mají o něco lepší izolační vlastnosti. Obě varianty jsou praktické, záleží na tom, co si vyberete. I hlavní výhody v zimě mají podobné, ale k tomu se dostaneme později. Na trhu máte k dispozici široký výběr barev, můžete si pořídit rolety či žaluzie se zateplenými lamelami, seženete různé velikosti…

Venkovní rolety – výhody v zimě

Venkovní rolety se hodí na všechny prosklené plochy, pro novostavby, rodinné domy i komerční objekty. V zimě kromě regulace vniku světla do místnosti mají i další užitečné vlastnosti:

  • Tepelná izolace oken. Například hliníkové venkovní rolety se zateplenými roletami mají skvělé tepelně izolační vlastnosti, nepustí dovnitř chlad a teplo udrží uvnitř. Uvádí se, že vám mohou ušetřit cca 20 % nákladů na vytápění.
  • Protihluková bariéra. U rolet jsou lamely perfektně uzavřeny, takže rolety opravdu výrazně snižují hluk z ulice.
  • Úplné zatemnění. Když rolety zatáhnete, dosáhnete téměř úplného zatemnění pokoje. Můžete v klidu spát i ve dne po noční směně nebo zatemnit dětský pokoj a dát své děti spát i přes den.
  • Zvýší bezpečnost domu. V neposlední řadě zatažené rolety bezpečně odradí všechny zloděje, protože je to pro ně nepříjemná překážka navíc.

Venkovní rolety a žaluzie přináší výhody i v chladných dnech, fotka

 

Venkovní žaluzie – výhody v zimě

U venkovních žaluzií jsou výhody dost podobné. Hlavní rozdíl je v tom, že žaluzie mají o něco horší izolační vlastnosti (tepelné i hlukové), protože lamely nelze tak pevně uzavřít. Velkou výhodou oproti roletám zase zůstává možnost nastavení lamel, takže lehce regulujete, kolik světla si pustíte do místnosti. Co se týče bezpečnosti, jsou na tom oba typy stínící techniky stejně.

Ať už si vyberete rolety nebo žaluzie, když nakoupíte kvalitní výrobek, vydrží vám desítky let, ochrání konstrukci oken a hlavně vám dají veškeré výše zmíněné výhody po celý rok.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Marty: Někdo si na rolety stěžuje....< Odpovědět

Alex: My máme rolety už asi 2 roky...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »