Jaká okna vybrat pro úsporu energie?

7.1.2009 | Vekra.cz | Okna a dveře | Komentářů 0 |

V současné době, kdy se ceny energií neustále zvyšují, každý z nás uvažuje o různých úsporných opatření vedoucích ke snížení spotřeby energie. Jedním z těchto opatření je výměna oken – www.vekra.cz, neboť právě ona jsou slabým místem v obvodové plášti budovy, zde dochází k největším únikům energie.

Jaká okna vybrat pro úsporu energie? - foto, Hyperbydleni.cz
 

 V současné době, kdy se ceny energií neustále zvyšují, každý z nás uvažuje o různých úsporných opatření vedoucích ke snížení spotřeby energie. Jedním z těchto opatření je výměna oken - například společností Vekra okna, neboť právě ona jsou slabým místem v obvodové plášti budovy, zde dochází k největším únikům energie.


Jaká okna vybrat?
Tato otázka se ozývá nejčastěji. V současné době jsou k dispozici okna z plastu, hliníku a dřeva, existují však i kombinace materiálů – dřevohliník nebo plasthliník. Z hlediska mechanicko-fyzikálních vlastností jsou nová okna srovnatelná, takže volba materiálu se řídí osobním vkusem, architektonickým záměrem, umístěním a finančními možnostmi.
 

Jaká okna vybrat pro úsporu energie? - foto, Hyperbydleni.cz


Doposud nejpoužívanější plastová okna mají výhodu v nižší ceně oproti výrobkům se srovnatelnými vlastnostmi z jiných materiálů. Plastová okna poskytují dobrou tepelnou izolaci a vyžadují méně času na údržbu. U dřevěných oken je nutné více dbát na údržbu, odměnou je však prvek z tradičního materiálu s luxusním vzhledem. Hliníková okna stejně jako plastová nejsou výrazně náročná na údržbu, navíc nabízejí vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům a mechanickému poškození a dlouhou životnost. Náklady na jejich pořízení jsou však vyšší než u dříve zmiňovaných plastových a dřevěných oken.

Při koupi oken je vhodné obrátit se na stabilní společnost s mnohaletými zkušenostmi, která je schopna plnit své závazky a zajistit potřebný servis.

Společnost VEKRA je jedním z největších výrobců otvorových výplní na českém trhu. Své významné postavení si buduje od roku 1991. Všechny výrobní závody (Lázně Toušeň, Stará Paka, Velké Meziříčí) jsou vybaveny nejmodernější technologií, která zabezpečuje vysokou přesnost a kvalitu zpracování. Portfolio výrobků společnosti tvoří plastová, dřevěná a hliníková okna a dveře a prosklené fasády, to všechno doplňuje široká nabídka služeb.

Plastová okna nabízí společnost VEKRA v 5 profilových systémech, které se liší vzhledem a konstrukcí – CITY, CLASSIC, EFECT, TECHNIC a PREMIUM.

Základním pilířem nabízeného sortimentu je VEKRA CLASSIC. Tento systém se vyznačuje klasickými tvary s lehce zaoblenými hranami. VEKRA CLASSIC je pětikomorový profil se základní konstrukční hloubkou 70 mm, který zajišťuje vysoké izolační hodnoty a snižuje tak náklady na vytápění. Součinitel prostupu tepla rámu a křídla s výztuhou Uf dosahuje hodnoty 1,4 W/m2K. Profily jsou vyztužovány speciálně tvarovanými ocelovými výztuhami, které dodávají prvkům vynikající statické vlastnosti a tvarovou stálost. VEKRA CLASSIC využívá systém s obíhajícím dorazovým těsněním v rámu a křídle, které zajišťuje velmi dobrou těsnost.
 

Jaká okna vybrat pro úsporu energie? - foto, Hyperbydleni.cz


První novinkou v našem sortimentu je VEKRA EFECT. Pro tento profilový systém jsou charakteristické atraktivní tvary, vyvážené proporce a dynamická optika. Tvar křídlového profilu je výrazně zaoblený, kontury rámu jsou shodné s provedením VEKRA CLASSIC. Konstrukční řešení a technické parametry této profilové řady rovněž kopírují základní profilovou řadu.
 

Jaká okna vybrat pro úsporu energie? - foto, Hyperbydleni.cz


Tvary profilové řady VEKRA TECHNIC jsou shodné se základní profilovou řadou VEKRA CLASSIC, liší se však konstrukčním provedením. Tento profilový systém využívá systém středového těsnění s třemi těsnícími rovinami, které zlepšují tepelně a zvukově izolační vlastnosti výrobku. Disponuje dokonalou těsností proti hnanému dešti. VEKRA TECHNIC se může pochlubit vysokými izolačními hodnotami, hodnota prostupu tepla rámu a křídla s výztuhou Uf činí 1,3 W/m2K. Tepelně izolační vlastnosti celého prvku lze vylepšit použitím izolačního trojskla.
 

Jaká okna vybrat pro úsporu energie? - foto, Hyperbydleni.cz


Druhou novinkou v našem sortimentu je profilový systém VEKRA PREMIUM, který splňuje vysoké nároky pro úspory energie. Konstrukce tohoto plastového profilu se 6 komorami a stavební hloubkou 90 mm ideálně využívá izolační vlastnosti vzduchu a dosahuje tak výborných hodnot tepelné izolace. Tepelná izolace rámové konstrukce je podpořena speciální izolační vložkou vloženou do příslušných dutin profilů. Vlastnosti profilu spolu s použitým těsnícím systémem se středovým těsněním a třemi těsnícími rovinami zaručují maximální snížení tepelných ztrát budovy a následně významné úspory nákladů na vytápění a snížení emisí skleníkových plynů. Díky kombinaci zvětšené stavební hloubky a izolační vložce v dutině rámového profilu dosahuje VEKRA PREMIUM hodnoty Uf = 1,0 W/m2K při používání běžného ocelového vyztužení v rámu a křídle. Prvky z tohoto systému budeme nabízet osazené izolačním trojsklem, součinitel prostupu tepla celého prvku Uw se pohybuje kolem 0,8 W/m2K. Díky svým vlastnostem je vhodný zejména do nízkoenergetických domů.
 

Jaká okna vybrat pro úsporu energie? - foto, Hyperbydleni.cz


Poslední novinkou je VEKRA CITY. Tento profilový systém je přednostně určen pro objektové akce. Tvarově odpovídá základní profilové řadě – 5-komorový profil se základní konstrukční hloubkou 70 mm, liší se pouze pohledovou šířkou křídlového i rámového profilu. Tato profilová řada bude vyráběna pouze v bílé barvě.

Všechny profily představených řad jsou vyráběny německým výrobcem profilů VEKA AG. Profily mají tloušťku pohledových stěn 3 mm, čímž se řadí do nejvyšší třídy A dle evropské normy ČSN EN 12608.
 

Jaká okna vybrat pro úsporu energie? - foto, Hyperbydleni.cz


V dnešní době jsou velmi žádané otvorové výplně ze dřeva, které rovněž naleznete v sortimentu Vekry. Společnost VEKRA nabízí výrobky z vícevrstvých lepených hranolů ze 4 druhů dřevin. Je možné si vybírat mezi měkkými jehličnatými dřevinami – smrk a borovice, exotickou dřevinou meranti a tvrdou dřevinou americkým dubem. Používané lepené hranoly zajišťují prvkům tvarovou stabilitu a rozměrovou stálost. Okna a dveře mohou být vyrobeny ve stavební hloubce 68 nebo 78 mm.
 

Jaká okna vybrat pro úsporu energie? - foto, Hyperbydleni.cz

 
Povrch eurooken chrání třístupňová povrchová úprava. Základem kvalitní povrchové úpravy je chemická impregnace prováděná dílcovou metodou, díky níž jsou ošetřeny proti houbám a hnilobě i nepohledové konstrukční prvky. Okna jsou osazována rámovou okapnicí s plastovým můstkem přerušujícím tepelný most. Životnost prvků je prosloužena standardním použitím křídlové okapnice, která chrání exponovanou spodní část křídla. Výborné tepelné a zvukově izolační vlastnosti podtrhuje dvojí těsnění – středové a dorazové.

Výběr materiálu pro otvorové výplně závisí na vašich požadavcích, kde budou okna umístěna a co od nich očekáváte. Vždy je však dobré poradit se s odborně vyškolenými prodejci.
 

Jaká okna vybrat pro úsporu energie? - foto, Hyperbydleni.cz


Od 10.11.2008 nabízí společnost VEKRA zimní slevu 33 % na plastové a dřevěné otvorové výplně. Zimní kampaň je rozšířena o spotřebitelskou soutěž. Při splnění podmínek soutěže si lze vylosovat bonus až 20 %.
 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 16

Diskuze

Článek Jaká okna vybrat pro úsporu energie? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »