MARKÝZY – to nejlepší pod sluncem

14.5.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Markýzy se stávají nedomyslitelnou součástí našich domovů. Přes horké letní období nám nejen v zahradě zařizují příjemný stín. Pro jejich výběr bychom měli znát všechny typy, které náš trh nabízí. My jsme se rozhodli, že vám trochu s jednotlivými typy poradíme.

MARKÝZY – to nejlepší pod sluncem - foto, Hyperbydleni.cz

Markýzy mají několik předností. Především jsou schopny zastínit větší plochy teras, balkónů či prosklených výloh. Dále dotváří architektonický vzhled objektu a stávají se jeho nedílnou součástí. Ovládání markýz je velice jednoduché. Základním typem je ovládání klikou. V případě většího počtu markýz nebo markýzy s větší plochou je pohodlnější motorické ovládání se spínačem nebo dálkovým ovládáním. Žádaným doplňkem dnes bývá i větrné čidlo, které automaticky stáhne markýzu při velkém větru a zabrání tak poškození. Clona může být opatřena i světelným nebo časovým spínačem.

Výsuvné markýzy

Výsuvné markýzy jsou běžným typem pro rodinné domy. Základním prvkem konstrukce je nosný ocelový profil, pomocí kterého je clona kompletně sestavena a připravena na montáž. K markýze je možné dodat několik typů konzol. Kloubová ramena uchycená na nosném profilu zajišťují optimální napětí výsuvné látky. Výběr látek je z velkého množství moderních vzorů. 
Polokazetová markýza je svým elegantním vzhledem určena k zastínění balkonů a teras. Výsuvný profil markýzy tvoří spolu se stříškou proti dešti a venkovních nečistot efektivní ochranu pro markýzovou látku. Systém konzol umožňuje jednoduchou a nenáročnou montáž markýzy na stěnu nebo strop.

 

Kazetové markýzy

Kazetové markýzy umožňují schovat celou markýzu ve složeném stavu do kazety upevněné na domě. Její životnost je tak dlouhodobější. Přesné uzavření kazety pomocí zaobleného profilu chrání látku markýzy před znečištěním a deštěm. Na stranách umístěné upevňovací konzole umožňují jednoduchou montáž a nastavení ramen od vodorovného do svislého sklonu. Kazetová markýza prezentuje nejnovější stav elegantní techniky. Je to markýza s bezkompromisní funkčností a kompaktní konstrukcí. Čistá konstrukční linie a velké množství látek z ní dělají prvek, který atraktivně dotváří vzhled domu. 

MARKÝZY – to nejlepší pod sluncem - foto, Hyperbydleni.cz

Markýzy vhodné pro balkóny

Vertikální clony jsou zvláštním typem se svislou polohou stínicího prvku. Vhodné jsou pro okna nebo boční stínění balkonů. Základním prvkem konstrukce je nosný ocelový profil 35 x 35 mm, pomocí kterého je clona kompletně sestavena. Kloubová ramena uchycená na nosném profilu zajišťují optimální napětí vysouvané látky. Konstrukce je lakovaná technologií vypalovaných práškových barev. Látky jsou obyčejně vyrobeny ze 100 % akrylového vlákna a vyznačují se dlouhou životností a stálobarevností. 

MARKÝZY – to nejlepší pod sluncem - foto, Hyperbydleni.cz

Markýzy pro zimní zahrady

Markýzy určené pro zimní zahrady zabezpečují příjemné stínění u velkých ploch. Tento druh je vhodný pro zimní zahrady, skleněné střechy nebo střešní okna. Existují svislé i vodorovné. Markýza zimních zahrad funguje na principu protitahu. Látka markýzy se při výsunu odvíjí z hřídele a součastně se výsuvný přední profil vytahuje ven pomocí tažného lanka, které se pohybuje ve vodicích lištách. Elektronicky řízený motor navíjí látku do malého hliníkového kastlíku, a zároveň zajišťuje optimální napnutí látky. Při výšce i šířce nad 300 cm jsou horizontální nebo šikmá zařízení vybavená příčným profilem. 

Text a foto: www.danex-service.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek MARKÝZY – to nejlepší pod sluncem zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »