Buďte neviditelní

2.7.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Před pohledy zvenčí nás nemusí nutně chránit pouze zatažené závěsy, husté záclony nebo spuštěné žaluzie. Stejný účel splní také transparentní fólie. Hodí se k použití nejen na okna, ale i na dveře. Adhesivní fólie lze kromě jakýchkoliv skleněných ploch aplikovat i na zrcadla nebo na keramický obklad stěn.

Buďte neviditelní - foto, Hyperbydleni.cz

Fólie s krycím efektem poskytnou potřebné soukromí za okny v přízemí nebo v prostředí, kde si sousedi vidí doslova „do talíře“. Ať už sáhnete po fólii s barevným potiskem nebo po transparentní, zaručí vám účinnou ochranu před zvědavými pohledy. 

Na zrcadlo, dlaždičky i starou vázu

Do koupelen se hodí aplikovat fólie transparentní v kombinaci se samolepicími fóliemi jednobarevnými, imitacemi mramoru a podobně. Pokud vás omrzel dekor starého obkladu stěn, jednoduše ho polepte. Pomocí fólie se vám povede ozvláštnit například vanovou zástěnu nebo boky či dveře sprchového koutu. Lze ji však využít také k dekoraci menších ozdobných předmětů. Z obyčejné skleněné nebo naprosto nenápadité plastové vznikne originál přesně v duchu vaší kreativity, stejným způsobem je možné ozdobit také na stínidla lamp a lustrů nebo třeba paraván. 

 

Fólie v podobě pěkného motivu vystřiženého podle šablony nebo podle kresby dekoru vypadají dobře také na zrcadle, které pak na první pohled působí jako broušené. Použít se dají i bílé lakované, mramorové nebo fólie s vysokým leskem či transparentní. 


Text: Alena Millerová, Foto: Hornschuch CS

 

Buďte neviditelní - foto, Hyperbydleni.cz

Bločky


Dekorativní ochranná fólie zamezující průhledu. Postup aplikace fólie na podklad je velmi jednoduchý: povrch navlhčíme, přiložíme fólii a na závěr ji přitlačíme stěrkou. Fólii lze použít opakovaně.

Statická okenní fólie na sklo a okna najde využití jako vizuální ochrana soukromí před nežádoucími pohledy nebo jako dekorace. Pohlcuje 95% UV záření.

Buďte neviditelní - foto, Hyperbydleni.cz
 

Co dovedou okenní fólie ● zamezí oboustrannému průhledu ● poskytují dostatečný průsvit denního světla ● chrání před slunečním teplem ● chrání interiér před škodlivým UV zářením ● ochrana před oslněním ● snadná údržba - fólie se čistí běžnými čistícími prostředky na sklo ● dotvářejí jednotný estetický vzhled interiéru ● dají se aplikovat na libovolné prosklené plochy

Matové a dekorační fólie patří do skupiny privátních fólií. Matové fólie jsou většinou v odstínech bílá (imitace mléčného skla), bronzová, stříbrná a černá. Používáme je všude, kde chceme dodat prosklení nový vzhled, nebo opticky oddělit dva prostory.

Buďte neviditelní - foto, Hyperbydleni.cz
 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Buďte neviditelní zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »