Než koupíte plastová okna...

1.2.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Plastová okna nejsou úplně běžným produktem. Orientovat se v současné nabídce je problém i pro odborníky, natož pro laika. Pokud stojíte před tímto problémem, možná oceníte vznik nového portálu, který vám může značně zjednodušit situaci. Ještě důležitější je, že se vyhnete mnoha úskalím, která se u tak významné investice často objevují.

Než koupíte plastová okna... - foto, Hyperbydleni.cz

Portál idealniokna.cz představuje pestrou nabídku široké sítě licencovaných výrobců plastových oken. Stačí pouze vybrat si dodavatele, který je nejblíže vaší stavbě, což může výrazně snížit jejich pořizovací cenu. Zajímá vás, jaké estetické a funkční parametry jsou při porovnávání nabídky důležité? Na co si dát při výběru pozor? Přinášíme pár užitečných rad.

Vybírejte z mnoha barev a tvarů

Nenechte se omezovat ve své fantazii. Plastová okna dnes můžete bez jakýchkoli kompromisů sladit s celkovým architektonickým řešením objektu. A to nejen po stránce tvarové, ale i výběrem optimální barvy či dekoru. Kromě standardních pravoúhlých oken jsou dostupné i všechny ostatní tvary včetně šikmých nebo oblých. Na výběr je mnoho fólií s dekorem dřeva či různých barev včetně hliníkového opláštění.

Důležité izolační parametry

Kvalitní plastová okna mohou zásadním způsobem snížit budoucí energetické nároky vašeho objektu, a tím ušetřit mnoho peněz. Je třeba vyhodnotit tepelnou prostupnost celým oknem, tedy nejen rámem, ale i sklem a distančním rámečkem mezi skly. Pro laika mohou být naměřené hodnoty těžko srozumitelné, proto při výběru dodavatele také zohledněte ochotu vysvětlit vám veškeré detaily.

Než koupíte plastová okna... - foto, Hyperbydleni.cz

Okenní profil je základ

Rozhodnutí, které učiníte dnes, představuje nadčasovou investici. Během posledních deseti let došlo k neuvěřitelnému posunu v technologiích i v objektivních měřitelných parametrech. Například unikátní profil 88+ při plném vyztužení má prostup tepla Uf bezkonkurenčních 1,0 W/m2K. Tuto hodnotu lze snížit až na úroveň pro pasivní domy – Uf = 0,78 W/m2K. Rovněž izolace proti hluku činí při osazení standardním trojsklem vynikajících Rw=36 dB. Statické předpoklady přitom dovolují projektovat okna a dveře až na výšku podlaží.

Než koupíte plastová okna... - foto, Hyperbydleni.cz

Okna vhodná pro dotační program Zelená úsporám

Okna všech výrobců v projektu idealniokna.cz vyhovují podmínkám pro získání státního příspěvku v rámci dotačního programu Zelená úsporám. Jako laik možná oceníte i součinnost při vyřizování potřebných formalit.

Než koupíte plastová okna... - foto, Hyperbydleni.cz

Bezolovnatá technologie pro ochranu životního prostředí

Možná víte, že skvělé a dlouhodobě stálé vlastnosti plastových oken zaručují stabilizátory. Již málokdo ale tuší, že moderní stabilizátory neobsahují nebezpečné olovo, takže nezatěžují naše životní prostředí. Ptejte se svého dodavatele, zda použité okenní profily mají certifikát greenline, který je dokladem bezolovnaté technologie výroby.

Výrobní licence chrání zájmy zákazníka

Všichni výrobci sdružení v projektu idealniokna.cz vyrábějí okna a dveře pouze ze značkových komponentů vyráběných výhradně v Německu, Rakousku a České republice. Jejich technologické postupy jsou navíc pod přísným licenčním dohledem renomovaných producentů plastových profilů, KBE, Kömmerling nebo Trocal. Tím chrání nejen své renomé, ale i celkovou kvalitu a životnost okna, které si zde zakoupíte. Bližší informace o projektu najdete na www.idealniokna.cz.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4

Diskuze

Článek Než koupíte plastová okna... zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »