Vybíráme plastová okna

19.2.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Okna a dveře | Komentářů 3 |

Pokud se chystáte na výměnu starých nefunkčních oken za nová, ale nejste si jisti, podle čeho si vybrat ze záplavy výrobků a firem, je tento článek určen právě pro Vás.

Vybíráme plastová okna - foto, Hyperbydleni.cz

Plastové okno se vyrábí z několika komponentů a jen ty kvalitní, ve spojení s moderní technologií a dostatečnou zkušeností výrobce, zabezpečí dlouhodobě funkční a kvalitní konečný výrobek. Zabudování nových oken znamená výrazný zásah do komfortu Vašeho domova. Pečlivé prostudování jednotlivých nabídek se proto jistě vyplatí. Co je tedy důležité pro jednotlivé komponenty a čím by se měla prokazovat výrobní/montážní firma? Jak vybrat to nejlepší pro váš domov a nenaletět „akčním“ nabídkám ?

Součinitel prostupu tepla rámu (Uf) versus počet komor

Rám spolu se zasklením ovlivňují tepelné vlastnosti okna. Tepelně izolační vlastnosti se udávají hodnotou součinitele prostupnosti tepla U [W/m2K]. Platí, že čím nižší hodnota, tím lepší jsou izolační vlastnosti oken. Součinitel prostupu tepla se uvádí pro profil Uf a zasklení Ug. Na základě těchto hodnot se počítá součinitel prostupu tepla celého okna Uw.
U profilů je nejdůležitější součinitel prostupu tepla. Nezáleží tedy na počtu komor, které mohou být pouze marketingovým trikem.

Vybíráme plastová okna - foto, Hyperbydleni.cz

Třída profilu A a B

Norma ČSN EN 12608 dělí profily do dvou tříd podle tloušťky vnějších stěn plastových profilů. Ve třídě A mají profily předepsanou tloušťku vnější stěny 3 mm, ve třídě B pak jen 2,5 mm. Tyto tenkostěnné profily jsou levnější, mají však menší pevnost a větší průhyb při zatížení větrem.

Vybíráme plastová okna - foto, Hyperbydleni.cz

Stálobarevnost okenních profilů

Velkou výhodou plastových oken oproti dřevěným je stálobarevnost profilů. K základní součásti profilů, kterou je PVC se přidávají další látky, které zabraňuji degradaci plastu, způsobené převážně UV zářením. Levné profilové systémy navíc obsahují velké množství recyklátu, který zásadně ovlivňuje barevnou stálost. Kvalitní profily nezešednou a udrží si svou barvu po desetiletí. Ptejte se proto na záruku stálobarevnosti oken. Pokud výrobce nabízí okna z kvalitních profilů, rád Vám informace o této záruce poskytne.

Český výrobce oken VJAČKA pracuje s nejkvalitnějšími profily třídy „A“ na trhu a může tak poskytnout záruku na stálobarevnost po dobu 10 let. Nabízí několik typů profilů s hodnotou prostupu tepla v rozmezí  1,2 – 1,0 W/m2K.

Vybíráme plastová okna - foto, Hyperbydleni.cz

Zasklení

Sklo zásadně ovlivňuje tepelně izolační vlastnosti okna. Plastová okna mohou být zasklena izolačním dvojsklem či trojsklem. Zákazník si může určit technické parametry součinitele prostupu tepla U [W/m²K] a vzduchové neprůzvučnosti Rw [dB]. Standardem jsou dnes dvojskla plněná argonem. V případě vašich speciálních požadavků je možné použít skla bezpečnostní, protihluková, ornamentní, skla barvená a reflexní neboli zrcadlová. Zasklení v oknech VJAČKA je standardně vyráběno českou firmou VEHA – Saint Gobain.

Vybíráme plastová okna - foto, Hyperbydleni.cz
 

Kování

Celoobvodové kování s mikroventilaci by mělo být standardem. 

Výrobce s tradicí a zkušeností v oboru

Při výběru výrobce nerozhoduje pouze certifikace kvality, ale také tradice a zkušenosti v oboru. Jen dlouhodobě stabilní firma je schopná dodržet garantované záruky a vyřešit případné reklamační požadavky. Firma VJAČKA je výrobcem špičkových oken již od roku 1991. Nabízí česká plastová a hliníková okna nejvyšší kvality, s profesionálním přístupem k požadavkům zákazníků a prvotřídním provedením montáže a stavebních prací. Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Adam: U některých firem jsem našel...< Odpovědět

Ondřej: Ahoj, když jsem četla tento...< Odpovědět

vjačka - dlužník: A taky je třeba dodat, že...< Odpovědět

počet příspěvků: 3

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »