Boříme rekordy – hrubá stavba za 24 hodin, dům do šesti týdnů

6.12.2012 | Tisková zpráva | Projekty | Komentářů 0 |

Bolatice, 5. listopadu 2012 - Společnost Xella CZ, výrobce pórobetonu Ytong, dnes oslavila úspěšný projekt. V Bolaticích u Opavy ve spolupráci se stavební firmou DK1 dokončila stavbu rodinného domu o rozloze téměř 144 m2 včetně přístřešku a terasy. Hrubá stavba byla postavena za 24 hodin a za pouhých 30 pracovních dnů od prvního výkopu je už stavba připravená k nastěhování.

Boříme rekordy –  hrubá stavba za 24 hodin, dům do šesti týdnů - foto, Hyperbydleni.cz

Dne 17.9.2012 se obyvatelé Bolatic u Opavy přišli podívat na závod s časem. Stavební firma DK1 totiž během 24 hodin postavila hrubou stavbu rodinného domu z pórobetonových tvárnic. A 5.11. se vrátili, aby si prohlédli už hotový dům k nastěhování.

"Stavba z tvárnic Ytong je rychlá a přesná, což šetří peníze i čas. Náklady na hrubou stavbu sice tvoří pouze cca 9 % hodnoty domu, ale použitý materiál výrazně ovlivňuje jeho provoz. Kvalitní obvodové zdivo je proto základem pro úsporné domy. Tvárnice dýchají a výborně izolují, takže přispívají k úspoře nákladů na vytápění,” vysvětlil Ing. Daniel Kozel, majitel firmy DK1. Pórobetonové tvárnice lze snadno opracovat a jsou masivní - zajistí tak stavbě dlouhou životnost.

Harmonogram pro dokončení stavby se společnosti DK1 podařilo dodržet, nejvíce je zdržely objednávky materiálů pro vnitřní vybavení. Hrubou stavbu tak během měsíce doplnily vnitřní příčky, elektrické podlahové vytápění, obklady a fasáda.

Boříme rekordy –  hrubá stavba za 24 hodin, dům do šesti týdnů, fotka

 

Přálo nám počasí, a tak jsme vše zvládli za 30 pracovních dní. Pokud se do podobné stavby chcete pustit také, je lepší si nechat rezervu pro zpoždění v dodávkách materiálu, nepřízeň počasí nebo jiná zpoždění,” dodal Ing. Kozel.

Bolatice jsou nejen místem, kde rekordní stavba vyrostla, ale také rodnou vesnicí mnoha zaměstnanců ze stavební firmy DK1. “Stovky obyvatelů Bolatic přišly podpořit tento projekt. Byli nadšeni, že se takto propaguje rychlost stavby, i zručnost občanů Bolatic a krása vesnice samotné,” připomněl Mgr. Herbert Pavera, starosta Bolatic.

Naším dlouhodobým cílem jsou spokojení stavebníci, kterým se snažíme vycházet maximálně vstříc. Díky tomuto projektu můžeme i ostatním stavařům ukázat, že postavit hrubou stavbu extrémně rychle, třeba i za jediný den, už není pouze přáním, ale stalo se skutečností. O to víc náš těší, že můžeme být díky společnosti DK1 a Ytongu u toho,“ dodává Ing. Milan Koukal, technický poradce společnosti Xella.

A co bude dál? “Kolaudační řízení, montáž kuchyně a stěhování,” ukazuje Ing. Daniel Kozel hotový dům na místě, kde před šesti týdny byla jen zelená louka.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Boříme rekordy – hrubá stavba za 24 hodin, dům do šesti týdnů zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »