ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BYDLENÍ SE ZÁRUKOU

15.11.2013 | Tisková zpráva | Projekty | Komentářů 0 |

KOTI HYACINT MÁ PRVNÍ CERTIFIKOVANÝ PASIVNÍ BYTOVÝ DŮM V ČESKU

ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BYDLENÍ SE ZÁRUKOU - foto, Hyperbydleni.cz

Pasivní budova F projektu KOTI Hyacint, který staví v Praze - Modřanech developerská společnost YIT Stavo, získala od Centra pasivního domu osvědčení „Certifikovaný projekt pasivního domu“. Budova šetrná k životnímu prostředí i k peněženkám svých obyvatel se stala vůbec prvním bytovým domem, který v České republice na tento certifikát dosáhl. Projekt splnil velmi přísná mezinárodně uznávaná kritéria stanovená Passivhaus Institutem se sídlem v Darmstadtu, na základě kterých udílení certifikátu probíhá.

V rámci celého komplexu a vůbec všech českých developerských projektů zaujímá tato budova unikátní postavení. „Projekt pasivního domu jsme koncipovali jako budovu šetrnou k životnímu prostředí, ve které se bude novým majitelům příjemně bydlet. Kvalitní stavební materiály, perfektní provedení, dokonalé izolace a nejmodernější technologie zajistí zdravé vnitřní prostředí s pravidelným automatickým přísunem čerstvého vzduchu během dne i v noci. Museli jsme splnit ta nejpřísnější kritéria, abychom certifikát získali. Jsme rádi, že se to povedlo a klientům můžeme nabídnout to nejkvalitnější pasivní bydlení,“ uvádí Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BYDLENÍ SE ZÁRUKOU, fotka

 

KOTI Hyacint – kvalitní stavba pro kvalitní život

Certifikát Centra pasivního domu je založen na hodnocení domu z několika hledisek. „Hlavním kritériem hodnocení je funkčnost stavby jako celku, ale zároveň klademe důraz na každý detail, který ji může ovlivnit. Certifikát tak garantuje kvalitu přesně optimalizovaného projektu pasivního domu,“ uvádí Jan Bárta z Centra pasivního domu. Budova F nabízí tepelnou pohodu po celý rok, kterou zajišťuje systém vytápění a větrání s rekuperací tepla. Centrální rekuperační jednotka automaticky vhání do bytu neustále čistý čerstvý vzduch bez průvanu. Není proto potřeba nárazově větrat okny. Přiváděný vzduch je navíc filtrován od prachů a nečistot, což ocení hlavně alergici a lidé náchylní k nemocem.

Zdravé a úsporné bydlení

Nové bydlení v pasivním domě přináší spoustu výhod. Šetří domácí rozpočty, zajišťuje pohodlí a zdravé prostředí. ”Řada nových staveb trpí kvůli dokonale těsnícím oknům a zateplování bez dostatečného větrání přílišnou vlhkostí. V domě se pak daří různým plísním, které neblaze působí na lidský organismus. V nejhorším případě mohou stát za propuknutím některých civilizačních chorob. Na zdraví člověka totiž nemá vliv jen životní styl, dostatek pohybu nebo správná výživa, ale také zdravé mikroklima domova,” vysvětluje Vladimír Dvořák. Jan Bárta z Centra pasivního domu to potvrzuje a doplňuje: ”Nekvalitní pasivní domy trpí řadou nešvarů, které se brzy projeví. Obyvatele může například obtěžovat hlučnost systému větrání, letní přehřívání, nadměrné vysušování vzduchu, nedostatečné provětrávání prostor a podobně. Certifikát je zárukou, že toto majitelům bytů v domě s osvědčením nehrozí.”

Výpočty společnosti YIT Stavo dokazují, že kvalitní okna, izolace, systém řízeného větrání s rekuperací tepla a použití solárních panelů, které jsou umístěny na střeše budovy, skutečně velmi výrazně snižují náklady na vytápění i ohřev teplé vody. V pasivním domě F KOTI Hyacint majitelé bytu o rozloze 70 m2 zaplatí ročně za vytápění pouhých 2.783 Kč a celkové roční náklady na bydlení v této novostavbě budou přibližně 18.800 Kč. Průměrné náklady jen na vytápění takového bytu v panelovém domě z 80. let činí 27.400 Kč ročně a ve standardních novostavbách kategorie C se pohybují okolo 18.000 Kč.

ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BYDLENÍ SE ZÁRUKOU, fotka

 

Nové bydlení v Praze - Modřanech

Budova F nabídne celkem 27 bytových jednotek v dispozicích 1+kk až 4+kk a o velikosti až 108 m2. K bytům v přízemí náleží předzahrádky, ve vyšších patrech si noví majitelé mohou užívat relaxace na terasách a balkonech. Důležitá je prosvětlená a vzdušná architektura interiéru, která má příznivý dopad na dlouhodobou psychickou pohodu uživatelů bytových prostor.

Celkem v projektu KOTI Hyacint bude ve třech fázích výstavby postaveno více než 200 nových bytů v šesti bytových domech. Prostor mezi nimi bude řešen jako klidová zóna s parkem a dětským hřištěm. V projektu se počítá s více než 2.000 m² pro obchody a služby. Parkování je situováno do podzemí. V každém bloku budou také sklepní kóje, kočárkárny a malé dílny pro kutily. V současné době probíhá výstavba bloku budov D, E a F; prodáno je 30 % bytů.

Lokalita Modřan má kompletní občanskou vybavenost. V těsné blízkosti projektu se nachází poliklinika, pošta, obchodní centrum, pobočky bank i restaurace. Nechybí ani zeleň. Noví majitelé si mohou zajít na procházku či za sportem do nedaleké Modřanské rokle nebo na blízké vltavské nábřeží s cyklostezkou. Bezprostředně u projektu se nachází autobusová zastávka, stanice tramvají jsou vzdálené do pěti minut. V budoucnu se navíc tímto směrem plánuje prodloužení metra.

ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BYDLENÍ SE ZÁRUKOU, fotka


Výkonný ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák (vlevo) přebírá od ředitele Centra pasivního domu Jana Bárty (vpravo) osvědčení Certifikovaný projekt pasivního domu.

ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BYDLENÍ SE ZÁRUKOU, fotka


Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo, s certifikátem, který Centrum pasivního domu udělilo budově F bytového projektu KOTI Hyacint.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BYDLENÍ SE ZÁRUKOU zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »